Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszió pórázon, mit lehet...

Agresszió pórázon, mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

Kutyám nemrég 180 fokos fordulatot vett, és hirtelen menne neki a pórázon a kutyáknak (nem mindig, de általában látom, hogy befeszül).

Ennek oka lehet: ivarosodik ÉS kamasz

mostanában kevesebb kutyával találkoztunk (póráz nélkül kb heti 3-mal)

és sokat van pórázon forgalmasabb helyeken, ahol vannak kutyák (mert kamasz...de le volt mozgatva réten)

Eddig amit csináltam: figyelemelterelés kajával, ha nem nézett a másikra, vagy ránézett majd rám, akkor kaja.

Megálltunk és a kutyának hátat fordítva megvártunk, hogy elhaladjanak. Rászóltam, ha láttam, hogy befeszül, és lazítottam a pórázon (majd kajával szépen elsétáltunk mellette).

A gond az, hogy egyszer-kétszer nem sikerül jól és hörög... sajnos nekem is az automatikus reakcióm a pórázrántás...illetve ma pl. nem fértünk el a járdán, jött egy pórázos kutya hosszú pórázon, a gazdija meg nem húzta magához közelebb, így nekem kellett húznom a kutyát hátra, ezért felidegelte magát.


A lényeg, hogy nem tudom elképzelni, hogy ez hosszú távon működne... vagy ha újra elkezdünk nagyobb kutyás társaságba járni, és kifuthatja magát a kutyákkal, az segíteni fog?

(Műtve volt pénteken, és nem merem még pár napig kutyások közé vinni...illetve attól is félek, hogy verekedés lenne a vége, és kiutálnának a társaságból...)



2014. febr. 23. 19:05
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez a kamaszkor átka. A kutya felül akarja írni azokat a szabályokat, amiket kölyökkorában még elfogadott, és dominálni akar.

A kajás módszer nem minden kutyánál működik. Ajánlom a Cesar Millan sorozatát, problémás kutyákat rehabilitál. A filmekben több ilyen esetet is lehet látni. Van youtube-on emberképzés címmel videója és könyve is.

Ő nem kutyakiképző, hanem kisgyerekkorában farmon élt, ahol természetes környezetükben figyelhette meg a kutyákat és úgy tanult róluk.

Én az ő módszerét használom, és kiválóan működik.

2014. febr. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Érzékeny kutyám van, ezért jobb szeretek először pozitív módszerekkel dolgozni (ráadásul nagyon kajás) kizökkenteni ki szoktam néha bökéssel, de általában rászólok.
2014. febr. 23. 19:23
 3/39 anonim ***** válasza:
Figyelj, a te kutyád, én csak szóltam :D
2014. febr. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:

Az a tapasztalatom, hogy az ilyen kutyák csak pórázon izgatottak. Ha elengeded szerintem nem lesz semmi gond.

Pórázon meg nyugodtan gyakoroljatok úgy, ahogy eddig. Szerintem jól reagálod le a dolgokat. A kamaszodás legjobb "ellenszere" pedig az engedelmes gyakorlás. Semmit ne nézz el neki, legyél nagyon szigorú és hamarosan megjön az esze :)

2014. febr. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:

a kutyaiskolákban ez alap gyakorlat . gondolom te ,NEM jársz oda ??!! pozitív megerősítéssel a negatív viselkedésről leállítani ???? te nem tudod . ( szerintem ,pusztán pozitív megerősítéssel ,kevesen érnének el eredményt )

kutyás szak-szóval élve , amikor a kutyád meglátja a másikat és nekifeszülne a póráznak ...... ( na itt jön a szak-szó :) :: letéped a fejét :) negatív megerősítés !

talán elég lenne egy komoly nézés, egy parancsszó, de szerintem nálatok ez nem működne, hiszen egyértelműen a kutya vezér , és te a követő.

leírva sok technikát nem is értenél, de ha igen azoknak sem lenne eredménye amíg nem érted meg : a falkavezérség egy lelki-állapot, egy beállítottság, amit mi emberek megtanulhatunk . de alapból csak nagyon kevesen értenek hozzá !

az agressziót kezelni kell , ehhez a legjobb segítség a kutyaiskola !!! a saját ösztöneid , a gondolataid , a viselkedésed nap-mint nap befolyásolja a kutyát . aki most magasról tesz erre !!

ez pedig nem jóóóóóóóóóóóó !!

2014. febr. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

:D

no komment az utolsóra (ilyen mértéké távdiagnosztikát is ritkán látni)

az előzőnek köszönöm, igen, az elengedés megoldja, de azt is szeretném, ha csökkenne az izgatottsága pórázon ( mert ugye itt nem agresszióról van szó, ugat, hörög, de nem lenne belőle semmi, nem menne neki a másik kutyának)

2014. febr. 24. 11:20
 7/39 A kérdező kommentje:

Nem mégiscsak válaszolok....

köszönjük szépen jártunk kutyaiskolába, következő héten kezdjük a haladó tanfolyamot. Ha ismernéd a leash agression kifejezést, akkor tudnád, hogy itt szimplán frusztrációról és izgatottságról van szó; a póráz eldobásakor már meg is szűnik a panasz... de ha nem szűnne meg és összekapnának szerencsére eléggé ismeri a puha harapást (bite inhibition), így a másik kutyának semmi baja nem lenne az ég világon, max nyálas lenne.

Mivel én vagyok a kutya gazdája, és a főnöke otthon, le tudom állítani, de erre csak akkor van szükség, ha tényleg elkezdi a ramazurit, ami a fent említett jutifalatos módszerrel elkerülhető. (Perverzióm, hogy én jobban szeretem a kamaszodó érzékeny-domináns kutyámat jutalmazni, mint büntetni...)

Mindenesetre köszönöm, hogy írtál, semelyik része nem érint szerencsére a tanácsodnak.

2014. febr. 24. 11:28
 8/39 anonim ***** válasza:

Kedves 5-ös


Nem csak egyféle kutya létezik, így nem csak egyféle megoldás létezik. A kérdező írta, hogy érzékeny a kutyája, így semmiképp sem válik be nála a túlzott testi fenyítés. Tudom, mert az én kutyám is olyan. Össze lehet törni egy pofonnal.

2014. febr. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ha majd rendszeresen játszhat és ismerkedhet kutyák közt SZABADON, akkor valszeg pórázon is nyugodtabb lesz.

Kamaszodik, légy következetes. A szabadon való mozgás után laza pórázon TEMPÓSAN közlekedjetek, láb mellett haladjon. Amint izgatott lenne, határozott hátra arc és rántsd magad után, vagy megálltok és háttal a másik kutyának leülteted. Az, hogy nyugodtan, de határozottan irányítod, nem fogja megtörni. Ilyenkor nem is kell jutalom falat feltétlen.

2014. febr. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
Eddig heti 3-szor, 4-szer nagyobb kutyás társaságba jártunk, most kicsit kerültük, plusz ivartalanítva lett, ahogy jobban lesz a sebe (még csak pár napos), megyünk kutyák közé szabadon. Köszi a tanácsot.
2014. febr. 24. 17:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!