Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyákkal időnként agresszív...

Kutyákkal időnként agresszív staff szocializálása hogyan?

Figyelt kérdés
Mit javasoltok? Látszólag előjel nélkül támad, és nem a keményebb kutyáknak megy neki, inkább a kiszolgáltatottaknak, mintha a vadonban lenne. Sajnos ha ráfog egy kutyára, azt nem ússzuk meg orvos nélkül, így addig nem juthat el. Emiatt soha nem engedni kutyás közegbe, az csak elkerüli a problémát. Szájkosáron gondolkoztam, hogy az segíthet-e, de igaziból ha agresszív, és nekimegy a másiknak szájkosárban, abból meg ő szívja meg, mert a másik csak azt érzi, hogy támadják, így aztán nem fog válogatni a védelmi eszközökben, és akkor őt szedik szét, ráadásul a másik kutyát már nem biztos, hogy elég magabiztosan le tudom szedni róla. Gondolom, nem egyedi probléma.

2014. febr. 10. 07:15
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem hiszem, hogy ezt egyedül meg tudod oldani. Vidd el egy cerbis kutyasuliba, ott biztosan tudnak segíteni. Nálunk volt egy mentett bullterrier, minden kutyának nekiment, így először szájkosárban volt a többiek között, kb. 2-3 hétvége után lekerült a szájkosár, a tanfolyam végén pedig sikeres vizsgát tett, és addigra már eljutottak vele odáig, hogy ha rámorgott egy másik kutya, egyszerűen kifordult a szituációból. Szóval szerintem lehet rajta segíteni, de ne egyedül próbálkozz, hanem kutyakiképző segítségével!
2014. febr. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Az okot kell megfejteni,addig nincs javulás.

Mi az oka,amikor agresszív,mi váltja ki,te hogy reagálsz.Ezt mind látni kellene egy hozzáértő személynek,akkor tud segíteni,tanácsot adni.


Nekem jelenleg egy 2,5 éves staffim van,aki élete első 6 hónapjában úgy élt,hogy rendszeresen megtámadta az akkori párom kutyája őt.

Ahogy ott hagytam az exemet és a kutya is elkerült abból a közegből,teljesen megváltozott.Először aggódtam,hogy ezt látta fél évig,hogy a másik kutya bántja őt stb. akkor majd ő is így reagál.Ennek ellenére,meg persze kértem párszor segítséget rehabilitációs trénertől,a kutyám soha nem támadott meg senkit,és bármilyen nemű és méretű kutyával elvan.Nem agresszív,nem támad,bár olykor domináns,de teljes mértékben kezelhető.


Kérj segítséget,mert amíg nem vagy szaki,nem tudod mit kell egyáltalán nézni és hogyan reagálni,addig a gond nem oldódik meg.

2014. febr. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy én nem látom az okát, hanem több kiképző együtt nem látja. Kiszámíthatatlan, előjelmentes. Azaz leginkább arra hasonlít, amit leírtam, hogy hirtelen gyengeséget érez, könnyű prédát, akkor lecsap. Iskolába is jár, szájkosár nélkül és alapjában fegyelmezett. Engem az érdekel, hogy milyen elven csillapítható ez, mert az okés, hogy "vidd el suliba, majd ott megjavul..." ez persze csak egy jó szlogen, de nem segít megérteni a metódust.
2014. febr. 10. 09:00
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Azaz igazság, hogy erre nagyon mást tanácsolni nem lehet, mert olyan nincs, hogy nincs előjel. Maximum te nem látod. Ezért kellene legalább egy alkalommal elvinned a cerbibe (nem egy nem két kutyát rehabilitáltak már, és itt konkrétan viadalos kutyákról beszélek) hogy több kiképző sem tudta mitől, nem jelent semmit köztük is vannak kevésbé felkészültek.
2014. febr. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%

Jaj, de ismerős szitu. Akár az enyém :). Szintén nem éppen ölebem van :).

No para. Van kiváltó ok, csak eddig nem figyeltél eléggé, hogy rágyere. Az oktatók nálunk is szétteték a kezüket (mind a nyolcan), nem egy suliban próbálkoztunk.

Azt írod, nem a keményebb kutyáknak meg neki. Kicsinek, félősnek, esetleg elég az is, ha szalad, játszik a másik a kutya?

Ez az ösztön, vadászösztön. A kisebb kutyákat, a futó kutyákat, a félőseket, a pattógósakat az enyém is megpróbálja állandóan levadászni (vadászösztünből, vagy dominanciából), de már rájöttem, mikor történik a "kattanás", már látom rajta.

Figyeld őt. Őrző-védő sokat segítene nektek is (tapasztalat egy olyantól, akinek egy vérbunkó, domináns kankutyája van :D), ott kiadhatná az ösztneit sokkal koordináltabb keretek között, és neked is jobban menne a fékentartása.

Nem egyszerű harc, és nagyo nehéz sokkal keményebbnek lenni egy ilyen fajtánál. Sajnos ők a szép szóból nem értenek.

Most olyat fogok javasolni, amiért nem soká kígyót-békát köpnek rám a kemény kutyát soha nem tartók, akik nem találkoztak élesben még egy ilyen viselkedési problémával, vagy igazán ösztönerős kutyával. Nekik üzenem: hajrá.

Neked a tanács: ahogy észreveszed a kattanást, azonnal reagáld le. Rúgj bele, vágd földhöz, vágj hozzá valamit, stb. Nem azt mondom, hogy nyírd ki :D. Az enyém 5 éves. Látom a kattanást, de inkább én reagáljam le, mintha sérülés, ne adj isten halál lenne belőle. Nem veszélyeztetem senki kutyáját, gyerekét, stb. Hidd le a kutyám attól boldog, hogy keményen fogom. Visszahívható, játszik, egészséges, táplálékkiegészítőket kap, sétálunk, kertes ház, 2,5 év kutyasuli, stb. Tehát mindent megkap, de mivel kemény fajta, ahogy a tiéd is, tudnia kell hol a határ, amit nagyon markánsan bele kell égetni az agyába. Veszélyes a kutyád, ezt kezelned kell.

2014. febr. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem köpködök kígyót-békát a tanácsra, alap, hogy ha támad, és rajtaütésszerűen reagálok az első jelre, az egy nem apró rántás a pórázon, akár a kutya is repül tőle, ért is ebből, de nem tanul elég szorgalmasan. Ami a jeleket illeti, természetes, hogy vannak jelek, csak esetleg nagyon hirtelen jönnek, az pedig nincs megírva sehol, hogy a kutyának folyamatosan sugározni kell a jeleket másodpercekig a támadás előtt. Példa. Fekszenek egymás mellett. Másik kutya gyanútlanul hátra vágja magát. Ebben a pillanatban már mozdul is rá. Jel: gyengeséget látott, prédára van esély. Mondhatni, hogy természetes vadászösztön, de ezt nem elég magyarázni, kordában is kell tartani, és gyakran jár az a kép a fejemben, amikor nem vagyok elég gyors, és a kutya ráfog a másikra. Ezt el lehet kerülni egyszer, tízszer, de kizárt, hogy egy kutyánál mindig jobbak legyenek a reflexeim.

Örülök, hogy nem egyedi az eset, bár ettől még elkerülhetetlen a rengeteg munka. Lehet még tovább erősíteni benne, hogy márpedig én vagyok a falkavezér, és még kevésbé fog helyettem dönteni (ez egyébként látványosan alakul benne) viszont az igazán kívánatos az, hogy mások kezében se legyen agresszív. A Cerberos megfontolandó, bár ha már itt tartunk, miért éppen ők? Sokan reklámozzák, hogy problémás kutyákkal foglalkoznak. A hirdetés szövege mindig meggyőző, emiatt nehéz is választani különböző iskolák között. Miben nyújtanak ők többet, mint más iskolák? (Korom Gáborék vagy Népligeti vagy egyéb iskola)

2014. febr. 10. 11:24
 7/10 anonim ***** válasza:
Én azért ajánlom pont őket, mert ők már bizonyítottak, hasonló, vagy még durvább eseteket szocializáltak sikerrel. Minden esetre, el lehet menni minden kötelezettség, vagy pénz nélkül megnézni egy ilyen foglalkozást előzetes egyeztetés után akár úgy is, hogy pont egy hasonló kutyával foglalkoznak. Egy próbát megér, addig is csak szájkosárral kutyák közé.
2014. febr. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
hasonlo szituban vagyok egy-szerintem-amstaff keverekkel. nyilvanvaloan terrier, ahogy irjatok is, mndent ami mozog es kicsi le akar vadaszni. de sajnos a nagy kutyaknak is nekimegy. utcarol mentettuk. sajnos egyre antiszocibb. 5 db kutyat fogadott el eddig eleteben a nelkul hogy le akarta volna verni. iszonyat hogy milyen szinten magan kivul kerul ha meglat egy masik kutyat. nyilvan nem tudom elengedni m konok makacs es nem behivhato es ha az is lenne nem bizok meg abban h ha macskat lat meghallja az en kiabalasom es szot fogad:(
2014. febr. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A legfontosabb különbség, hogy nekem egyre békésebb, nem egyre agresszívabb. Azt gondolom, hogy ezt azzal érem el, hogy határozott, szigorú vagyok vele, de közben igazságos, és csak olyanért fegyelmezem, amit már 100%, hogy tud. Ennek ellenére az a néhány akció épp úgy megvisel, főleg, mert nagyon hirtelen alakul ki. A kutyasuli + rengeteg foglalkozás + dominanciasorrend erősítése biztosan jó ötlet, csak engem nagyban hátráltat ebben, hogy ő nem az én kutyám.
2014. febr. 12. 07:05
 10/10 anonim ***** válasza:

Ivartalanítás segít!!

Egyébként rakj rá szájkosarat. A többi kutyának sem fer hogyha véletlenül kitép a tied egy darabot belőlük. És a többi kutya csak védi magát!!!

Az enyémen is van szájkosár, mert elmeháborodott..

Tiltsd, ha ügyes, és nem támad, akkor pedig DÍCSÉRD, akár valami jutalom falattal is. Pár hónap és összeköti.

Aztán már tudni fogja, hogy ha egy kis g.eci akkor az fáj neki, mert repül és csattan, ha pedig normálisan viselkedik akkor kap valami finomat. Nyilván nem a bántást fogja választani.

2015. okt. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!