Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Odaengeditek a kutyátokat egy...

Odaengeditek a kutyátokat egy másik, pórázon lévőhöz?

Figyelt kérdés
Ha van egy nagy társaság, és a kutyák szabadon vannak, míg az egyik kutya nem. Én alap esetben nem engedném, viszont ilyenkor az én kutyám ugat, hörög.
2014. febr. 15. 22:42
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Mármint ha őt is pórázra veszem, míg a többi kutya szabadon mászkál.
2014. febr. 15. 22:42
 2/26 anonim ***** válasza:

Miért veszed pórázra?

Pórázoshoz egyébként én sem szoktam odaengedni őket, semmi értelme, max. betekerni tudják magukat.

2014. febr. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Mert pofátlan korszakát éli, és a másik, pórázon lévő kutyától tartok, hogy odamegy hozzá és elkezd balhézni, és 6-8 tekergő kutya mellett nem olyan könnyű ezt megakadályozni. Viszont annyira felhergeli magát, hogy nem tud odamenni a többihez, hogy végül ő lesz "agresszív". Ugat, hörög, az hogy húzom vissza, meg rászólok meg szerintem csak ront a helyzeten...
2014. febr. 15. 22:49
 4/26 anonim ***** válasza:
Igen, az nem a legjobb taktika. Csak vigyázz, rá ne szokjon az őrjöngésre.
2014. febr. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Hát eddig kétszer fordult elő, most direkt kerüljük a kutyákat ivartalanításig. Én hibám is, mert szinte mindig szabadon volt, nem nagyon szokta meg, hogy pórázon is találkozhatunk kuttyal. Meg bevallom van egy-két kutya akitől besz.rok, és ő persze érzi ezt.
2014. febr. 15. 22:59
 6/26 anonim ***** válasza:
77%
Nem engedem oda a kutyámat pórázon lévő másik kutyához.
2014. febr. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim válasza:
0%
Az én kutyám is ezt csinálja. Szerintem enged el a akkor nem agressziv. Az én kutyám ha elengedem akkor csak oda megy és megszaglássza öket.
2014. febr. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
77%
Ismeretlen pórázas kutyához sosem engedem oda. Olyan nálunk nem fordul elő, hogy egy társaságban egy ismeretlen kutya pórázon legyen (mert megkérjük a gazdáját, hogy engedje el). Ismerős kutyák esetén oda merem engedni, mert tudom hogyan reagálnak egymásra (jól). Barátságtalan kutyákkal pedig nem megyünk együtt sehova.
2014. febr. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
77%

Engem nem érdekel a póráz, azt nézem, mennyire nyugodt a másik kutya, vagy mennyire domináns.


Ha nagyjából jól viselkedik, minden esetben odaviszem!

Sajnos nem rég "hagyták rám" rettentően rosszul szocializált, minden kutyát megtámad, ezért minden alkalmat kihasználok, hogy megtanítsam neki hogy kell normálisan ismerkedni.

Szerencsére nem agresszív, csak rossz szokásból támad, és rettentő érzékeny, egy halk pisszegéssel is könnyedén le tudom állítani.


De az nem annyira érdekel, hogy van e póráz, vagy nincs.

Az intenzitást nézem, ha túl hiperaktív a másik, emellett túl nagytestű, és úgy látom, hogy nem tudnám kontrollálni az eseményeket, akkor nem viszem oda, póráz ide vagy oda.

De ha olyan kutya, akiről látszik, hogy tud normálisan ismerkedni, akkor póráztól függetlenül kihasználom az alkalmat.

2014. febr. 16. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
77%
ezt nem értem. Mi köze van az ivartalanitásnak ahhoz, hogy elengeded-e a kutyát, vagy sem.
2014. febr. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!