Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4hónapos múlt a kutyusom...

4hónapos múlt a kutyusom (beagle). Naponta még 2x kap enni, mikortól elég neki a napi 1xi etetés?

Figyelt kérdés
2009. dec. 11. 12:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

fél éves koráig háromszor kéne ennie! Aztán 1 éves korig kétszer és egy éves kor után egyszer!

Enyém elsején lesz 6 hónapos és 2 napja kezdtem FOKOZATOSAN csökkenteni az adagot, úgy csinálom, hogy pont januárra álljon be a két etetés, az utolsó kajáját hetente csökkentem neki, míg végül már nem kap semmit.

Ne kapkodd el, egyelőre még kapjon háromszor és ha majd eléri a fél éves kort, akkor fokozatosan állj át a kettőre.

2009. dec. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
az én kutyám cocker spániel 4 hónapos és 2x kap enni de az is bőven elég neki mert már most nagyon dagadt. én fél éves korában fogom rászoktatni már a napi egyszeri,de kiadós étkezésre. nálunk csak 8 hetes koráig kapott napi 3x enni,és úgy is hízott 2 hetente 1,1 kg-t. egyébként tényleg úgy van,ahogy az előttem szóló leírta.
2009. dec. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben megtartanám a 3-szori étkezést, de a kettőt mindenképp. (elosztva a napi adagot) nem hiszem, hogy a kutyának jo, ha naponta egyszer jol teletömi a bendőjét. Én reggel, és este etetek, utána 2 ora pihi van. Mondjuk nekem nagytstü kutyáim vannak, igy náluk a gyomorcsavar veszélyét is csökkentem ezáltal. De ha csak 1-szer tudsz, vagy akarsz etetni, akkor 1 éves kor előtt semmiképp ne.
2009. dec. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
elsö tökéletesen összefoglalta!
2009. dec. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
hát fél év nagyjából. Attól függhogy mennyit most adsz neki.
2009. dec. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, a 2. válaszoló miért lett lepontozva szegény? most naponta 2x adok neki enni, ez így is fog maradni akkor még egy darabig!
2009. dec. 11. 15:24
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem azért lett lepontozva, mert egy kölyöknek nem így kellene a diétáját megoldani. Nekik még nagyon fontos lenne a napi többszöri étkezés. Talán inkább az adagokat kellene egy-egy étkezés alkalmával lecsökkenteni, még akkor is, ha csak egy icipici lesz így az egyszerre odaadott táplálék. Vagy pedig tápot kell váltani. De nyilván ezt ő tudja, miért tette így. Az biztos, hogy az nagyon rossz, ha egy kölyök kövér, mert megzavarja a kiegyensúlyozott fejlődést.
2009. dec. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
45%
vagy azért lett kövér a második válaszoló spánija mert baszta levinni sétálni meg játszani h ne hízzon el! 2szeri etetés kis korban nagyon kevés!ilyenkor fejlődik a legtöbbet szüksége v a tápanyagra!!ne ezen akarj spórolni h minél kevesebbszer adsz neki kaját!képzeld el milyen lenne ha veled tenné ezt valaki!
2009. dec. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
ezelött héten mondta az állatorvos,h 1éves kortol 1szer kapjon enni a kutyám. de ez minden egészséges 1éves kort betöltö kutyára érvényes.ha többször adsz ako nem tudja feldolgozni a szervezete és elöfordulhat h hágyni is fog:(
2009. dec. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

Egy éves kor után is lehet napi kétszer etetni, sőt kifejezetten előnyös is, ha a kutya két kisebb adagot kap egy nagy adag helyett. A napi egy etetés inkább a gazdáknak kényelmesebb, de ez az általános gyakorlat.

Nem mellesleg a természetben a farkasok sem csak a nagy zabálásra várnak, mindig esznek, ha csak alkalmuk adódik.

2009. dec. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!