Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lenne, ha nem törzskönyvezt...

Mi lenne, ha nem törzskönyveztetnék többet?

Figyelt kérdés
Az a gondolat foglalkoztat,hogy lenne-e igény olyan olcsóbb kölykökre,akiknek szerződésben garanciát vállalnék a fajtatisztaságukra.Belefoglalnám (ez eddig is benne volt)a szülők egészségügyi szűréseit,és persze erre is a garanciát a kiskutyára vonatkozóan.A klubom olyan abszurd ötletekkel akar előállni,hogy az egekig kellene emelni a kölykök árát,ha mindent kifizettünk.A tenyészkutyákkal így is úgy is járunk kiállításra,a szűréseiket eddig sem a vevők miatt csináltattam.DP-vel terhelt fajta,nálam alap a "mentes".Amikor esetleg később extra fedeztetésnél ha magamnak hagyok kutyát,azt az almot letörzskönyveztetném.
2014. febr. 24. 18:43
1 2
 11/17 Akiteki ***** válasza:
56%

"és csakis kizárólag akkor, ha magamnak szeretnék kiskutyát. "

Szvsz a tenyésztés eddig is így működött. Nem eladásra termelünk.

2014. febr. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Igen,amíg eddig egy alom törzskönyvezése került 40-be,az most a duplája minimum.Egyenlőre csak pletyka,amiket terveznek,de ha igaz akkor vagy kevesebb alom lesz,bár nem tudom hogy fogom ennél is jobban ritkítani,vagy abbahagyom,vagy a fenn említett megoldás.Egyik sem tetszik igazán.Az utolsó lényege,hogy eddig a tenyésztők,kiállítók igényeit elégítettem ki,ezután minőségi hobby kutyát kínálok majd.
2014. febr. 24. 21:14
 13/17 anonim ***** válasza:
44%
hol olvastad, hogy eladásra termelünk. Ne kötözködj már légyszives. Képzeld el, hogy igen jött le alom ugy, hogy nem nálam maradt a kölyök, hanem társtulajdonba ment. Igy eztán csak akkor fog, ha ITTHON marad. Remélem igy már érted!!!!Gondolom te minden egyes alomból tartasz meg kölyköt. ne viccelj már!!!!!!
2014. febr. 25. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Törzskönyv nélküli kutyáért mert marha sok a 60ezer. Akkor mindenki ugyan úgy meg fogja venni a szaporított kölyköket, mint a tieidet, amik a fent vázolt formában nem sokkal lesznek jobbak, mint a többi, mivel törzskönyv nélkül ők is csak hisziapiszi kategória.


Szóval akinek nem kell törzskönyv, az nem "kennelből" fog venni sokért kiskutyát hanem a szomszéd utcából 10-ezerért.

2014. febr. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Akiteki ***** válasza:
Nem viccelek.
2014. febr. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Ne mond ám,hogy mindegy lesz!Én szerződésben garantálom a fajtatisztaságot,és az egészséget,a szülők papírjairól mellékelve másolatot.Elég nagy bátorság lenne aláírnom bármit,ha nem azok a szülők amit állítok!A kezdet kezdetén,voltam "szaporító"mindenféle papír nélküli kutyák kölykeit árultam,igaz csak 1 almot,és 20 évvel ezelőtt,de akkor is 2 oltás,normális szocializálás minimum megvolt,és a gazdijelöltek legalább kétszer itt voltak megnézni a kölyköket,mielőtt 8 hetesen elvitték a kiskutyát.Az 5 kölyökből kettő volt gazdáival ma is tartom a kapcsolatot.
2014. febr. 25. 17:11
 17/17 Jar-Jar ***** válasza:

Szerintem ezt az "új" rendszer pontosan a nagybaninak kedvez, legyen az az a fajta szapi, aki törzskönyveztet (időnként kamu szűrésekkel, vagy a nélkül), vagy aki mindig is lesz@rta.

Én megértem a lépést, jelenleg is gondolkozom hogy hogyan fogom tudni az alom kivitelezését.

Mert az eddigi költségeim sem térültek meg, s alig sikerült eladni a kicsiket, s az én tárcám se bírja el a 150es extra kiadást, mindezt úgy hogy a bugyimba is belenézhet a hatóság.

2014. febr. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!