Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám lerágta a szőrt a...

Kutyám lerágta a szőrt a farkáról. Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Mindig kicsit rövidebbre. kb. 2 hónapja csinálja, és egyre rövidebb a szőr a farkán, már körberágta a farka végét is, 10 cm-t lerágott a hosszából. Esztétikailag borzalmasan néz ki (hosszú szőrű). Próbálkoztam már csípős paprikával való bekenéssel, de nem használ. Letiltani nem tudom, mert egyszer rajtakaptam, rászóltam és azóta a jelenlétemben nem csinálja, csak mikor nem látjuk. 2 okra gondoltam:

- Élősködők: ez nem lehet, mert rendszeresen kezelve van ellene és a farkát magát nem rágja, tehát nem viszket neki, csak az azon lévő szőrt - rövidre.

- Unatkozik, pótcselekvés: Napi 2 órát fárasztom fizikailag (frizbi, akítv séta, rohangászás, játék), + egy órát agyilag. Ezen kívül nagy kertben van szabadon napközben.

Egyéb ötlet?


2014. febr. 24. 21:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Ne haragudj, de én ellenkező esetben már rég az állatorvostól kérdezném ezt, és nem otthon diagnosztizálnám, egy állat unalomból nem tépkedi a szőrét...
2014. febr. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Mivel a farkához nem nyúlt, csak a szőréhez, ezért nem egészségügyi hanem viselkedés problémának véltem, hiszen nem viszket a farka, akkor azt is rágná! Nem tépkedi, hanem rágja - és csak a szőrt. Nem mindegy.

Arra gondoltam még, hogy kicsi korában nagyon tetszett neki a lobogó farka, és játszottam vele, lehet azért csinálja. Ha ez az oka, akkor az én hibám, de hogy szoktassam le róla?

2014. febr. 24. 21:24
 3/18 A kérdező kommentje:

1-es

Amúgy bocs, de ezt rosszul tudod. Vannak kutyák, akik unalomból tépkedik,rágják magukat, mert nincsenek lefárasztva, eleget foglalkozva velük, és így vezetik le a fölös energiát. Lehet még ásás, ugatás és sokféle pótcselekvés. Mi esetünkben ez nem áll fenn, ugyanis rengeteget foglalkozom a kutyámmal.

2014. febr. 24. 21:34
 4/18 anonim ***** válasza:
Próbáltad már egyszerűen tiltani?
2014. febr. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
49%

Akkor ha szerinted minden rendben van, mégis miért csinálja?

Tuti, hogy van valami betegség a háttérben. Allergia, bűzmirigy probléma, bármi. Vidd el egy kivizsgálásra.

2014. febr. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ja, látom, próbáltad. Próbáld jobban, kapd rajta valahogy :)
2014. febr. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%
Azt írod, borzalmasan néz ki, és akármit próbálsz, nem segít. Ráadásul már két hónapja csinálja. Be kellene látnod, a kutyád érdekében, hogy egyedül nem vagy képes megoldani a helyzetet, és minél előbb állatorvos segítségét kellene kérned.
2014. febr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Hülye dolog amúgy, de a fogával, szájával nincs valami? Mást nem szokott rágcsálni? Extrém esetben azt is el tudom képzelni, hogy jól esik neki valamit rágni, és mivel először a farokszőre volt kéznél, így arra szokott rá. Mindenesetre én ránézetnék dokival, ki tudja, lehet, hogy van valami olyan kórság, ami ezzel jár és nem ismered. Nem azt állítom, hogy tutira egészségügyi a probléma, de ha van rá lehetőség, akkor érdemesebb előbb azt kizárni, mielőtt viselkedési problémaként kezded kezelni.
2014. febr. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

a bűzmirigye nem lehet?


esetleg valami a farkában? mondjuk fáj neki? tudom, hogy hülyén hangzik, de a kutyák hajlamosak néha megtépni azt a részüket ami fáj, pl izületes kutya a lábát/lábán a szőrt, satöbbi.


én megmutatnám egy dokinak, biztos ami biztos

2014. febr. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Firestorm ***** válasza:
Nekem is csinálta a kutyám még kölyökként.Elvittük dokihoz,aki megállapította,hogy gombás fertőzés.Kapott rá valamilyen cseppet és pillanatok alatt elmúlt,azóta sem jött elő.
2014. febr. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!