Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amikor velem van a kutya...

Amikor velem van a kutya miért ilyen rossz?

Figyelt kérdés

9 hetes westie,amikor velem van,nagyon rossz: ha ölbeveszem szaggatja a ruháámat,nagyon erősen harap,leteszem a lábamat harapja,kilocsolja a vizet stbstb...de amikor anyummal,apummal vagy tesómmal van akkor olyan mint egy angyal...és engem néznek hülyének,amikor mondom,hogy roszz volt:S

azt mndták,hogyazért mert nekem gyerekhangom van,és tudja a kutya:S

legtöbbször úgy sírnék emiatt:S

15/L


2009. dec. 11. 15:12
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Nem a gyerekhangod miatt van, hanem mert nem kapja meg azt a büntit amit a rosszalkodásért mindenki mástól.

Plusz téged nem tisztel, úgy gondolja ő a fönök, nálatok.

Ne légy engedékeny, Olvasd el Jan Fenel könyvét! Szerintem az a nagy gond, nem tudod hogyan kell egy ilyen domináns kutyával bánni, de akkor miért vállalod el a felügyeletét?

2009. dec. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Megkapja a büntit,már félig szobatiszta is...(én tanítottam)

Amúgy az én kutyám,saját pénzemből vettem. (1éve a kutyára gyűjtöttem...)

2009. dec. 11. 15:31
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
a kiskutyák szertelenek... de általában ölben megnyugszanak, a családod többi tagjától tart a kutya... töled nem:P
2009. dec. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Érzi a kutya,h kivel lehet játszani, szórakozni és kivel nem. Ezek szerint veled lehet és szeret is. Gondolom a család többi tagja nem "nyöszteti", dögönyözi úgy, mint te és ezért rosszalkodik, szórakozik veled. A késöbbiekben is jobban fog majd ragaszkodni hozzád.
2009. dec. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért rossz, mert te veszed a lapot. És egy 9 hetes kiskutya amúgyis esztelenül nagyon rossz,csíp, rúg, harap, cibál, ahol ér.

Már most kezd el nevelni, tanítani. Az ül, nem, elég (hagyd abba), már most meg tudod neki tanítani.

Ha harap, cibál, karmol, akkor mindig szóljál rá erőteljesen, hogy nem szabad, és hagyd abba a játékot. Fel is sikíthatsz mellé, a fájdalom jelzéseképpen.

2009. dec. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
én is ezzel a problémával küszköttem.olyan tanácsokat kaptam(kutya tartoktol)h legyek eröteljesebb,keményebb,határozotabb.neked is ezt ajánlom.tuti menni fog mivel a westi értelmes fajta. tapasztalatbol mondom. a családtagjaidra azért hallgat jobban, me érzi h velük nem szorakozhat.meg kell huznod a határt.te vagy a gazda,a falkavezér.ez a fontos,ezt tartsd a fejedbe.
2009. dec. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is könyvből olvastam amit most írok neked , és bejött.

Amikor megharap, ha csak kicsit is, akkor te úgy csinálsz mintha nagyon fájna és azt mondod aúúúúúúúúúú.Aztán hátat fordítasz és nem foglalkozol vele kicsit.Ebből rájön majd, hogy ha harap akkor nincs játék, nincs gazdi.

Most már játék közben is figyel, hogy véletlenül se harapjon meg.


Ismerősömnek ugyanez volt a baja, de nem érdekelte mit mondok neki, könyvet is adtam pedig neki.Az ő kutyája viszont nagytestű lett, szép nagy fogakkal, és még most is harap játékból.Erre megint jön hozzám , hogy mit csináljon mert ez már tényleg fáj neki.

Megint elmondom neki, könyv megint odaadva, de semmi, nem ér rá olvasni de a kutya még mindig harap...áááááááááá

Ezt az utolsót csak azért írtam le mert elkapott az ideg,ahogy eszembe jutott, nem neked szántam.

2009. dec. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
az első és második válasz hülyeség. a többieknek viszont nagyon is igaza van.
2009. dec. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
bocs, az első nem, csak a második.
2009. dec. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
mitöl lenne hülyeség? a második választ én irtam... nálunk két 3honapos kutya van, a párom keménykezü, vele nem mernek bohóckodni, velem igen, de tudják hol a határ.. pedig ketten vannak. nyilván rosszak, mindent megrágnának, harapdálnak, bunyoznak, de nálam is tudják mikor elég. amikor meg látogato jön, olyanok mint két tündér.. nem azt irtam hogy retteg a kutya a család többi tagjátol, hanem gondolom ök azért rászólnak..nyilván a gügyögésböl nem értik meg, hogy igy nem szabad.. a kiscsajt a játszopajtásának tekinti a kutya, nem falkavezérnek.
2009. dec. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!