Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kóbor kutyuson szeretnék...

Victory82 kérdése:

Kóbor kutyuson szeretnék segíteni, hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
Már hónapok óta kóborol az utcánkban egy édes kis zsemleszínű kutyus.Nyáron dobhatta ki valaki.Mára eljutottunk odáig,hogy már annyira bízik bennem,hogy a napi 2x-i kaját elfogadja tőlem.Haza sajna nem hozhatom,mert 2 kaukázusink van,nem tűrnek más kutyát.Szinte mindenki csak zavarja,űzi a kutyust,csak én és egy nénike etetjük,már azt is megkaptam,hogy a mi udvarunkra fogják bedobni,amiért adok neki enni.Én imádom a kutyákat és nem akarom,hogy baja legyen.Hogyan tudnék segíteni,hogy ne öljék meg?Bocsánat,ha hosszú lett.Mindenki segítségét előre is köszönöm!!!
2014. febr. 25. 12:09
1 2
 1/11 Firestorm ***** válasza:
79%
Keress fel pár állatvédő szervezetet és mondd el nekik mi a helyzet,hátha tudnak segíteni valamiben.Az idős nénihez nem mehet a kutya?Ha nem tudja neki finanszírozni az ételt ajánld fel neki,hogy te szívesen támogatod az étkezését a kutyusnak.
2014. febr. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
Nem tudod a lakásba bevinni? Nekem komondorom volt 2 is amikor hazahoztam egy uszkárt, hagy ne mondjam a komondorok sem tűrtek meg senkit maguk körül, kivéve a cicánkat. Én úgy csináltam, h az uszi bent volt a lakásban és amikor kivittem az udvarra a komondorokat bezártam olyan helyre ahol tudták egymást szagolgatni egy vadháló választotta el őket egymástól, és ez így ment hosszú hónapokon keresztül. Aztán eljött az a pillanat amikor egybe mertem engedni őket, ott voltam mellettük, volt egy kis morgás szagolgatás, de mára már haverok lettek. Fura egy törpe uszkár a hatalmas komondorral, de nagyon jóban vannak. Türelem kell hozzá, és sikerülni fog! Nagyon szép amit tenni akarsz. Az uszkárom nekem is örökbefogadott az előző "gazdi" bántotta...szülesztette...sajnos a bizalmát nem lehet már elnyerni 100%-ban, de amit tudok megteszek érte.
2014. febr. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
Egyérteműen az állatvédő alapítványokat kell körbetelefonálni.
2014. febr. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok,köszi, hogy válaszoltatok.Az előbb írtam egy állatvédő szervezetnek e-mailt,remélem tudnak tanácsot adni.A néninek van kutyusa már,ő sem tudja befogadni.Csak mi ketten vagyunk ilyen kutyaimádók.A lakásba nem hozhatom sajna,mert 2 gyerkőcünk van,nemsokára érkezik a harmadik és a ház is csak 2 szobás.Remélem minél hamarabb sikerül valamilyen megoldást találni,mert örülnék neki,ha befogadná valaki és boldog élete lenne:)
2014. febr. 25. 12:56
 5/11 anonim ***** válasza:
57%

Ne levelet írj hanem telefonálj, mert akkor rögtön választ kapsz. Sokszor van olyan, hogy az egyik alapítvány nem tudja fogadni és akkor mehetsz a másikhoz. Ez telefonon 5 perc, ha levelezel akkor lehet 2 hét mire megtalálod a tutit.


Kérdezd meg, hogy mikor tudják elvinni az állatot, tudnak-e addig kaját adni stb.


Gyerekhez tényleg ne vidd be. Ki tudja mi van az oltásokkal és annyit nem ér a kutya.


(alapítványon keresztül eddig 4 kóbor kutyát passzoltam tovább)


Merre laksz. Borsodban meg Hevesben tudok jó helyet.

2014. febr. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szia!Borsodban lakom:)
2014. febr. 25. 13:29
 7/11 anonim ***** válasza:
57%
küldtem linket
2014. febr. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az infót,rajta vagyok az ügyön:)
2014. febr. 25. 21:04
 9/11 A kérdező kommentje:
Örömmel írom nektek,hogy hétfőn elvitték az Állatvédők a kutyust!Most már biztonságban van:)
2014. márc. 5. 21:09
 10/11 Firestorm ***** válasza:
Ügyes vagy!:)
2014. márc. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!