Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség MELYIK fojtó nyakörv...

Segítség MELYIK fojtó nyakörv a jobb?

Figyelt kérdés

Két típust néztem ki, nekem a láncos tűnik praktikusabbnak, de érdekelne más véleménye is!


[link]

[link]



2014. febr. 25. 21:04
1 2
 1/17 anonim válasza:
6%
Szerintem okosan nevelő gazdinak nem kell a kutyájára fojtó nyakörv... Képzeld magad az ő helyébe.... Jól érzenéd magad fojtogatva????
2014. febr. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 sippara ***** válasza:
100%

Először is ezek félfojtók. Egy fojtó ilyen: [link]


A félfojtónak én személy szerint nem sok értelmét látom, épp a lényegét veszi el a dolognak.

2014. febr. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ezek egyáltalán nem fojtónyakörvek. Akinek ez is elég, az egy sima bőr- vagy szövetnyakörvvel is boldogul.

Az egysoros sima fém fojtót egyelőre nem veri semmilyen csicsás cucc, esetleg csak a K-9-es szövet fojtó ( [link]

2014. febr. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én az első típust használom, de valóban össze sem mérhető a hatása hagyományos egysoros fojtóval. Csak amiatt választottam ezt, hogy ne nézzenek már rám nagyon ferde szemmel, mert kistestűm van :-D A klasszikus fojtóra sokkal jobban reagált a kiképzés alatt, de ma már ez is elég - jelzésértékű.
2014. febr. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom, egyik sem jó. Egysorost használj, de szakszerűen! Rühellem, mikor valaki egysorost használ ugyan, de órákat sétál úgy a kutyájával, hogy az végig tépi a láncot, majdnem megfojtva magát az egész úton.
2014. febr. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is az egysoros folytót teszem a kutyáimra. De két fajtája van! A nikkelezett nekem nem vált be. A szukám hármat rántott szét pedig csak rövid időre kötöttem ki. Van a másik ami nem olyan fényes és kicsivel drágább. Az acélbol van, és össze van hegesztve. Na azt használjuk és nagyon jó. Az a baj hogy nem mindig lehet kapni.
2014. febr. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyet használok, ezt lehet fojtóként használni, vagy simán.

[link]

De fojtónál, ahogyan minden másnál is a lényeg a laza póráz. Csak rövid, ostorcsapás szerű rántásokkal korrigálsz, ha a kutya elkezdene húzni.

2014. febr. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

mire kell?

nekem a második típus van, de én nem használom fojtónak (a másik karikába csatolom a pórázt), csak azért van, mert hosszú szőrű és ez nem kezdi ki úgy a szőrét, mint a csatos, akkor se, ha huzamosabb ideig van rajta. Nem alkalmas klasszikus fojtónyakörvnek. A másik jobbnak tűnik ilyen szempontból, de olyanom nincs, nem tudom.

2014. febr. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Azok közül, amelyeket linkeltél, nekem egyik se jön be. Szerintem a sima egysoros (lánc) fojtó a legjobb. Meg persze tudni kell használni is.


Aki meg azt mondja, hogy állatkínzás ilyet tenni a kutyára, az először tanulja meg használni és utána mondjon véleményt.

2014. febr. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Amiket belinkeltél azok fél fojtónyakörvek. Szépek, de csak akkor hasznos ha már a kutyád egy jól felkészített fegyelmezőn már túl van, amihez viszont a sippara által belinkelt végtelen fojtónyakörv szükséges.
2014. febr. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!