Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S. Még fél egyedül...

S. O. S. Még fél egyedül lenni a kutyám? A kutyám miért csak velem érzi jól magát?

Figyelt kérdés

1,5 éve elhozta a menhelyről 2 éves kutyát. Nagyon félős természete miatt 2 hónapig kellett kijárnom hozzá mielőtt haza hozhattam.

5 fős családunkba nagyon nehezen illeszkedett be. Eleinte nem tudtam elmenni wc-re sem mert sírt az ajtó előtt. Ha elment itthonról, nagyon sírt.

Azóta teljesen szocializálódott. Nem fél és vidám, kiegyensúlyozott.

Úgy érzem falkavezérként teljesen elfogadott.

Soha nem kellett megtanítanom neki, hogy én megyek ki előbb az ajtón. Ha valamit nem szabad neki, akkor elég rászólnom egyszer és utána nem is próbálkozik meg vele ismét. Csak az engedélyemre mehet a kanapéra (tehát vár, mig mondom hogy "szabad"). Tőlem sosem kunyerál ételt, csak messziről néz. Kapun csak az én engedélyem után megy ki, behívásra rögtön reagál és odaszalad. Kicsit felemelem a hangom, rögtön hanyat veti magát és megadja magát.

Szerencsére már nem sír, ha itthonról elmegyek, azonban ha én nem vagyok otthon akkor rögtön a család egy másik tagját követi egésznap a lakásban.

Csak akkor hajlandó kint pisilni/kakilni ha én viszem le. Ha más elviszi sétálni, akkor folyamatosan engem keres. Pedig a többiekkel is sok időt tölt és ismeri őket régóta. Másnak nem engedelmeskedik elsőre mint nekem. Másra nem hallgat. Ha más "hívja" be akkor le sem kakálja.

Itthon már jól érzi magát nélkülem is Viszont ha átviszem barátomhoz, és ő hivja akkor nem foglalkozik vele a kutya és sir utánam ha elmegyek. Ha kint hagyom valakivel a bolt előtt akkor is sír.



Szeretnék lassan összeköltözni a barátommal és vinni a kutyát is, de igy lehetetlennek érzem.

Ahol most vagyunk (1,5) éve, mindig van itthon/vele valaki, de akkor nem lesz. Soha nem volt egyedül. Mielőtt menhelyre került azelőtt sem. Próbálom rá szoktatni egy ideje az egyedüllétre, de nem nagyon érzek hatást és ahova költöznénk ott sokat lenne egyedül és a barátommal, de mint mondtam csak rám hallgat, csak én tudom behivni u "nem szabad" akkor nekik csak akkor engedelmeskedik.

Engem 100ig tisztel. 1 szavamba kerül minden, nem húz, nem megy előttem, árgus szemekkel figyeli a szavaim és mindenkit elfogad körülöttem


Hogy tudnám elérni, hogy ne csak én legyek neki, hanem a barátomat is elfogadja falkavezérként és, hogy tudjon egyedül lenni nyugodtan, ne szorongjon ha egyedül van?



2014. febr. 26. 03:26
 1/8 A kérdező kommentje:

bocsánat, sok az elgépelés, nem is tudom, hogy kell szerkeszteni.



ennek értelme sincs:


"u "nem szabad" akkor nekik csak akkor engedelmeskedik. "



Nagyon várom a válaszokat.

2014. febr. 26. 03:31
 2/8 anonim ***** válasza:
Vigyétek közösen kutyasuliba/tükör vagy Cerbis/,szerezzetek neki egy boxot,ahova beszoktatod.A boxban töltsön minél több időt egyedül,amikor már megszokta.Aztán boxal együtt vigyed magaddal az új helyére.
2014. febr. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 sippara ***** válasza:
Nem tisztel, nem falkavezérnek tekint, hanem görcsösen kötődik hozzád, ez pedig nem jó. Házhoz járó kiképző, vagy suli.
2014. febr. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt ronthattad el hogy csak te foglalkoztál vele. Lehet hogy a gyereked( már ha anyuka vagy én nem gyerek ) nem ment ki 2 hónapon keresztül hozzá, nem ő fésülgette a szőrét nem ő sétáltatta nem ő adta neki a kaját... és még sok más .. az egy más dolog hogy sokat játszott vele :)
2014. febr. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kutyasulira nincs pénzünk :(

Igen régen csak én játszottam vele és más nem foglalkozott vele, de azért mert fél évig mindenki mástól félt. Bepisilt ha közeledtek felé. Próbáltak a többiek is foglalkozni vele, de nem engedte.


Ennek a boxnak utánanéztem! Erre is kell picit félretennünk, de akkor megpróbálom ezt amitn tudok venni egyet.


Köszönöm!

2014. febr. 26. 16:54
 6/8 anonim ***** válasza:
41%
meg fogja szokni a baratodat de valoszinu sok idobe telik majd, en tudod mit csinalnek? szereznek neki egy baratot, masik kutyust vagy cicat fogadnek orokbe, tudom h az koltseg de ahol jut 1nek ott jut kettonek is, az rengetget segitene maradhatna egyedul nagyon ketlem h sirna!
2014. febr. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 sippara ***** válasza:
Nem, nem, nem. Új kutyát KÉSZ kutya mellé hozunk, tehát olyan mellé, akivel már sikerült kialakítani egy stabil hierarchiát, akit már "megneveltünk". Ez a kutya ettől nagyon-nagyon-nagyon távol van, frusztrált, retteg, neki sem tenne jót egy másik kutya, ő meg pláne nem tenne jót egy másik kutyának.
2014. febr. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy mivel tudnám ezt a blokkot benne oldani. Azt elfelejtettem leirni, hogy ahonnan elhozták a noésok, ott másik 23 kutyával volt bezárva egy lakásba, ahol ember nem lakott csak néha bedobtak nekik ételt. Aztán a menhelyen is csak annyi idegig látott embert, amig ételt kapott. Őt nem bántották soha, simán nem ismerte az embert, ezért félt. Én voltam az első ember aki megsimogatta, akinek evett a kezéből, akit igazán megismert, akihez elkezdett ragaszkodni.

Amugy ha elviszem sétáltatni más kutyásokkal, akkor nagyon boldog és játszik, örül. DE ha elmegyek boltba és bent hagyom a futtatóba, akkor rögtön sír és behuzza a farkát ha más közeledik. Mintha úgy érezné, hoyg csak én védhetem meg és ha nem vagyok ott akkor veszély van.


Ezen a boxos témán kivül nem tudom, hogy még mit tehetnék :(

2014. márc. 2. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!