Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik az a kutyafajta,...

Melyik az a kutyafajta, amelyik úgy néz ki mint egy skót juhász de totál éjfekete? Szoktam látni egy ilyen kuytát, de máshol sosem láttam még ilyet. Lehet keverék? De nagyon tetszik!

Figyelt kérdés
2014. febr. 28. 17:37
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
meg amúgy mintha kicsit nagyobb is volna mint a skót juhász..legalábbis akit láttam, az mindenképp
2014. márc. 1. 07:53
 12/18 anonim ***** válasza:
95%

a tervuerenes vagyok: nagyobb is egy picit, vastagabbcsontú vagy nem tudom hogyan mondjam....ez a kennel amit mondtam azért jó, mert már nagyon rég foglalkoznak velük, és bátran állíthatom, mert vele nőttem fel, hogy soha nem volt beteg...egyetlen egyszer sem. Ivartalaníttattuk, oltásai mindig megvoltak, prémium-szuperprémium kajára soha nem volt pénzünk így mindig átlagos tápot evett - abból a lehető legjobbat, de erősen középkategóriásat vagy volt sajnos, hogy rosszabbat- kb 12 évesen kezdett el látványosan öregedni, most 14 évesen izületes, látszik rajta hogy picit vak és süket, de ez az ő korában teljesen átlagos...ezen kívül soha nem volt baja, tökéletes társ. Mivel hosszú a szőre és nagy a mozgásigénye csak lakásba nem ajánlom. Nálunk ő kerti kutyus, babakorában bent volt, de aztán esze ágában se volt többet betenni a lábát:) Amin az egészségi állapota látszik az pl az, hogy minden foga megvan még mindig, relatíve jó állapotban:) és a mai napig mindenevő:)


ami viszont elengedhetetlen hozzá: egy jóóóóó erős fésű:) olyan gyönyörűek akkor, hogy hihetetlen:) mindig én kozmetikáztam, mi soha nem vittük el, de meseszép:)

2014. márc. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

megmutatom őt, Ő Chérie (ejtsd: Seri, franciául azt jelenti, hogy drágám, édesem, kicsim):


[link]


[link]


[link]


[link]


ezek most nyári-őszi-téli képek, a kicsi mellette egy hét éves mentett francia bulldoglány:)

2014. márc. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Bocsánat az offért, de gyönyörű a kutyusod! (Egy szintén 14 éves tervu gazdája:) )
2014. márc. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

bocsánat az offért, de köszönöm:) tényleg meseszép, és fantasztikus jellem is:) bár megszakad a szívem, ha látom, hogy milyen kis esetlen lett öregségére, és utálom a gondolatot is, hogy hamarosan elveszítjük:S 10 éves korom óta Ő velünk van:S


bár amióta a kicsi (7 év körüli bulldoglány) vele van, mintha picit megfiatalodott volna:)

2014. márc. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Apró javítás: nem 3,hanem 4 féle belga juhászkutya van: gronenendael (amire a kérdező gondol),tervueren, malinois és laekenois. Utóbbi göndör szőrű,elég ritka verzió. A gröni és a skót juhi közt azért van különbség bőven,bár való igaz,első ránézésre akad köztük hasonlóság. Én mondjuk collie-s vagyok,de épp a múltkor kiállításon láttam néhány groenendael-t és nagyon megfogott a küllemük,nagyon jó kiállású,gyönyörű kutyák valóban :)
2014. márc. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Nagyon édes kutyusod van:) És van bociszemű barátja is:)

Remélem nekem is lesz majd:)

2014. márc. 4. 21:58
 18/18 anonim ***** válasza:

hajráhajrá, biztosan lesz:) ha jó helyről hozod, akkor az orvosi költségei minimálisak (oltások, féregtelenítés, ivartalanítás csak)....megvenni lehet, hogy drága, de így megéri...és biztosan mondhatom, hogy ezen felül mi soha nem költöttünk rá, persze kajára igen, mg fésűkre meg pórázra ilyesmire, de dokira nem...és nem kap szuper tápot.


A kicsi bezzeg, ő egy mentett kutyus, rossz helyről...hát az ő költsége, hiába kicsi, többszöröse a nagyénak.

2014. márc. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!