Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vennétek még egy kutyát a...

Vennétek még egy kutyát a helyemben?

Figyelt kérdés

Már előre rosszul érzem magam és szégyellem magam, pedig még meg sem írtam a kérdést.


Na szóval, arról lenne szó, hogy van egy tündéri havanese mixem, aki a világ legemberközpontúbb, leggazdimániásabb, legszeretetreméltóbb kutyája. Egymásra vagyunk hangolva érzelmileg, olyan mint egy műszer, aki ha érzi hogy kilengek, ömlik belőle a kedveskedés, szóval én kutyát még soha nem szerettem így, mint őt, ha jellemeznem kéne, az érzelembomba, és a nagy egyéniség, ami rögtön eszembejut róla.

Mostanában, ahogy egyre jobb az idő, egyre többet sétálunk ki a két utcával arrébb levő, nagyobb parkba, és ma megmondom őszintén, egy pillanatra elkezdtem irigykedni. Játszottak meg futkostak a kutyák, mint egy őrült, keresték a botot, ásták a földet, mi meg sétáltunk egymás mellett, a kutyusom soha nem csinált ilyesmit. Nem tud (vagy nem akar) játszani, méretéből, korából és jelleméből adódóan se kapcsolódik be a többi kutya játékába. Szóval, nagyon szégyellem de irigykedtem, hogy az én kutyám miért nem akar ilyeneket csinálni. Elgondolkoztam, hogy ha vajon lenne egy aktívabb, pörgősebb társa, nem tanulná el tőle, nem jönne meg a kedve? Vagy csak idegesítené? Semmiben nem akarok neki rosszat, ti jobban értetek a kutyaviselkedéshez mint én, úgyhogy ha azt mondjátok, hogy inkább frusztrálná a pörgős társ, akkor kizárom a 2. kutya lehetőségét. Csak azért jutott eszembe ez, mert olyan kis fásultnak tűnt a többi viháncoló kutya mellett. Ilyen ő, vagy ilyenné vált mellettem, vagy ha lenne egy társa, kijönne a játszós oldala?

Ti mit csinálnátok?



2014. febr. 28. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én kutyám ugyanilyen volt. Mi csak sétálni tudtunk, nem játszott más kutyákkal, nem labdázott, semmi és senki nem érdekelte. Aztán jött mellé második kutya, nem szándékosan, találtuk,aztán itt ragadt - ő egy igazi kis sajtkukac, labdázik, bandázik, meg minden. Olyan szinten jót tett az öregebbik kutyámnak, hogy elmondani nem tudom. Játszanak napjában többször is, a nagy kutyám is érdeklődőbb lett mind emberekkel, mind kutyákkal, megfiatalodott. De csak ezért ne vállalj másik kutyát, mert az pénzben kétszer annyi, és energia is több kell rájuk. Ha meg minden adott a 2. kutyához, akkor én a helyedben mindenképp az első kutyámhoz passzoló második kutyát keresnék.
2014. febr. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem yorkshire terrierem van, ugyanilyen. Mintha róla írtál volna :)

7 éves, és az első közös napunktól kezdve ilyen. Pedig még csak az sincs, hogy nem szocializáltam rendesen, mifelénk rengeteg kutya van, több száz, több ezer kutyával találkozott már, suliba is jártam vele. Nagyon sok kutya van, akit jól ismer, és akiknek örül is, de nála a barátkozás kimerül egy kis farokcsóválásban, egy pusziban, és már megy is tovább.

Úgy érzem, hogy ő a lelkem másik fele (már amennyire egy kutyáról lehet ilyet mondani) órákon át tudunk kettesben sétálni. Ő is ezt élvezi, és én is azt élvezem, ha csöndben, nyugalomban vagyunk a természetben.

De ugyanazt érzem, amit Te, hogy tök jó lenne, ha látnám őt más kutyákkal birkózni és kergetőzni. De ez sosem fog megtörténni :) Ő ilyen, elfogadtam. A kutyák sem egyformák, ahogy az emberek sem.

A másik szívem csücske az agár, nagyon szeretnék egy whippetet, de úgy érzem kitolás lenne vele szemben. Biztos megszokná, mert egyébként nagyon jó természetű, talán még játszana is vele néha, de sétánál szerintem az lenne, hogy a másik esetleg játszana és futkározna, a kicsi meg ugyanúgy mellettem sétálna :)

2014. febr. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem akar a többi kutyával játszani, akkor miért gondolod, hogy azzal a kutyával játszana, amelyiket megveszed mellé?
2014. febr. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az most nem teljesen tiszta, hogy te akarsz egy játszós kutyát, vagy azt akarod, hogy a meglévő kutyád játsszon?

Bár végülis olyan szempontból mindegy, hogy ha hoznál mellé egy pörgősebb, barátkozósabb kutyát, valószínűleg a meglévő is alakulna. Frusztrált nemigen lenne az új kutyától, legfeljebb nem játszanának túl sokat együtt. Ehhez viszont az kell, hogy azért ne legyen sokkal pörgősebb az új kutya. Ha nagyon eltér az energiaszintjük, akkor egyik sem lesz boldog a másikkal.

Ha új kutya mellett döntesz én azt javaslom, hogy menj el egy menhelyre és a gondozóknak mondd el, hogy milyen habitusú kutyust keresel. Biztosan tudnak mutatni többet. Vidd ki a saját kutyusodat is, hogy ismerkedjenek. Azért ajánlom a menhelyet, mert egyrészt egy kölyökről viszonylag nehéz megmondani, hogy milyen lesz felnőtt korára, másrészt a menhelyi kutyákat már ismerik annyira a gondozók, hogy jó közelítéssel tudnak neked megfelelőt választani.

2014. febr. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha jól megvagytok a kutyáddal, akkor én ezért nem vennék másik kutyát. Ha ti ketten együtt tudtok játszani, és a kutyád nem valamilyen szocializációs probléma miatt nem létesít kapcsolatot a többi kutyával (ergo a többi kutyáról kb tudomást sem vesz, úgy megy melletted), akkor nyilvánvalóan nem igényli más kutyák társaságát.

Egy második kutya rengeteg problémával járhat, én csak úgy vállalnám be, ha nekem kellene, a kutyámnak nem hoznék kutyát. :)

Arról nem is beszélve, hogy közel sem biztos, hogy a várt eredményt kapod.


Ha viszont valóban szeretnél egy második kutyát, akkor én azt javaslom, hogy olyan helyről hozz egy már felnőtt kutyát, ahol előzőleg meg tudjátok nézni, szimpatikusak-e egymásnak. A kutyák között van szimpátia, és ha két egymást nem kedvelő kutya él együtt, az folyamatos feszültségforrás a számukra.

2014. márc. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!