Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik labrador kiskutyát...

Melyik labrador kiskutyát választanátok? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

A) kiskutya:

Törzskönyves szülők (anya magyar törzskönyv, apa szlovák).

oltva,féreghajtva,oltási könyvvel.

"Kezdő csomaggal: fém etetötál; nyakörv+póráz; játék apporttárgy; féreghajtó.

40.000 ft


B) kiskutya:

Fajtiszta, de nem törzskönyves szülők.

18.000 ft

köszönöm


2014. febr. 28. 22:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Egyértelműen A.
2014. febr. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
9%

Hát én nem így szoktam kutyát választani!!!!!!!!!!!

Ha ott vagyok és látom az almot,és azok közül választok.Kb.:20 percig együtt vagyok az alommal.Amelyik kutya ez idő alatt elnyeri tetszésem az lesz a befutó

2014. febr. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
41%

A

bár nekem elég gyanús a 40.000 ft egy tk-s kutya min. 100.000 ft

2014. febr. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 sippara ***** válasza:
92%

A, feltételezve, hogy anyunak-apunak is vannak szűrései tenyészszemléje - bár erősen kétlem, hogy a kölykök mindent megkapnak, a szülők is hibátlanok, csak épp azon a két-háromezer forinton borul ki a "tenyésztő", amibe a tk kerülne, ergo két szaporító közül választunk, de... áhh, mindegy, nyilván a helyes válasz C - normális tenyésztőtől tkval, de már nem tépem a számat, mert bevallom, k*rv*ra meguntam :)


B-ről annyit tudunk, hogy ő egy KUTYA, és a szülei is azok (pedig ha mama kanári, vagy papa kafferbivaly lenne, simán megérné azt a húszast), ezért így elég soknak tartom a 18 ezret.

2014. febr. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

Egyikhez sem adnak törzskönyvet, szóval leginkább egyiket sem.

Bárki mondhatja, hogy a szülők törzskönyvesek. Akkor a kölyköknek vajon miért nem váltották ki...?

2014. febr. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm a válaszokat.
2014. febr. 28. 22:33
 7/17 A kérdező kommentje:
az A, esetben láttam a törzskönyvet, és elvileg azért nem lett kiváltva, mert hogy az apuka szlovák tk-s és nem lett honosítva.
2014. febr. 28. 22:35
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Téged most akarnak átvágni a palánkon :D ahhoz nem kell honosítani az apa tk-ét h fedezni lehessen vele.... De a nagyobb kérdés h vajon a kedves "tenyésztő" tisztában van vele h milyen egészségügyi szűréseknek kell megfelelnie mindkét szülőnek mielőtt tenyésztésbe vonják őket? És vajon ezeknek a kutyáknak megvannak? És tenyészszemle, ahol megmondják azok akik értenek is a fajtához, h standard szerint tenyészthetőek-e? És végül de nem utolsó sorban, vajon legalább egy nyamvadt képességvizsgájuk van-e a szülőknek, h legalább azt lehessen tudni, h hordozzák-e a labradorok ösztöneit? (mert az azért nem várható el h munkavizsgásak legyenek :oP )


Tömören: egyik helyről sem hoznék.

2014. febr. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyiket sem. Ha érdekelné a tenyésztés az A kiskutya megalkotóját, akkor megoldaná, hogy legalább törzskönyvük legyen a kölyköknek.
2014. febr. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyértelmű, hogy egyiket se választanám, még ingyen se! Az, hogy nincs törzskönyv, csak egy része a dolognak, nagyobb baj, hogy nincsenek szűrve a szülők. Ha a szűréseket megcsináltatták volna, akkor meg már nem spórolnának a törzskönyvezésen se. Mondjuk a labikat nem ismerem, de van egy olyan érzésem, hogy mivel munkavizsgára kötelezett fajta, ezért még munkavizsga is kellene mindkét szülőnek.
2014. febr. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!