Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik labrador kiskutyát...

Melyik labrador kiskutyát választanátok? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

A) kiskutya:

Törzskönyves szülők (anya magyar törzskönyv, apa szlovák).

oltva,féreghajtva,oltási könyvvel.

"Kezdő csomaggal: fém etetötál; nyakörv+póráz; játék apporttárgy; féreghajtó.

40.000 ft


B) kiskutya:

Fajtiszta, de nem törzskönyves szülők.

18.000 ft

köszönöm


2014. febr. 28. 22:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem, mindkettő bűzlik messziről. Kutyust meg alomból, a szülők, cseperedési helyük megtekintése után választunk. A szűrési vizsgálatok a minimum, amit el kell várni, ha nem menhelyi keverék kutyust fogadsz örökbe! A chip sincs felsorolva az elsőnél innen is látszik, hogy átverés az egész. Egy valamire való tenyésztő, meg nem hülyeségeket ad a kölyök mellé, hanem a megszokott tápból egy pár napi adagot például, hogy könnyebb legyen az átállás.
2014. febr. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm, nem tudom már pontosan mit mondott lehet nem honosítást. De akkor elvileg szlovák tk apa és magyar tk-s anya kölyke is lehetne tk-s?
2014. febr. 28. 23:15
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Én a C-t választanám: egyik sem.
2014. febr. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Akiteki ***** válasza:
100%
Persze hogy lehetne, ha a kedves szaporító annyit értene a tenyésztéshez, hogy besétál a MEOE-ba. Ne hagyd magad átverni, hazudik mint a vízfolyás.
2014. márc. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Persze h lehet. A szukának kell azon kennel tulajdonosának a nevén lennie, akinek a neve alatt törzskönyveztetik a kölyköket. Az apa kutya teljesen mindegy milyen nemzetiségű és h kinek a nevén van.

Én tavaly egy lengyel kannal fedeztettem és a kölykök teljesen természetesen magyar törzskönyvet kaptak. Annyi van ilyenkor h más dokumentumot kell kitölteni a kan gazdájának mint magyar fedeztetéskor. Ennyi.


De egy szónak is száz a vége. Ha bármelyiket megveszed, át leszel hajítva a palánkon, vagyis mindkét esetben át leszel verve. Ha ezt szeretnéd, akkor hajrá. Ha nem akkor keress olyan tenyésztőt, aki legalább a minimális* dolgokat megcsinálja mielőtt legyárt egy alomnyi kiskutyát.


Minimum:

- tk. mindkét szülőnek -> minden kölyök kap tk-et (nem opcionális meg nem választható!! hanem kap és kész)

- egészségügyi szűrések (csípő, könyök, váll, szem)

- tenyészszemle

- képességvizsga

2014. márc. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

C) kiskutya:

Kenneltől van ahol a kiskutyához adnak törzskönyvet

oltva,féreghajtva, oltási könyvel, chipel, törzskönyvel

Kezdő csomaggal: féreghajtó, játék tárgy (általában)

100 000 Ft

2014. márc. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a c a legjobb!! Keresel egy labrador tenyésztőt ( biztosan találsz! ) megveszed 120.000 ft-ért és boldogan él 13 évig míg az A vagy a B 6 évig..

C költségek: 120.000 ft kutya + kellékek kb= 150.000 minden évben oltás össz: 150.000 -200.000 ft Összesen: 400.000 ft KB.!!!= egy nagyon bolgog kutya míg egy A vagy egy B kutya 40.000 + kellékek+ oltások + azok a betegségek amit a tenyésztő próbál kiküszöbölni ( kb. 300.000 ft) = egy beteges kutya Összesen= kb. 500.000 ft na melyik lenne a jobb??

Szerintem is a C !!

2014. márc. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!