Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek a legjobb kert-őrző...

Melyek a legjobb kert-őrző fajták "nem idén barnultak" lakta környéken?

Figyelt kérdés
Kietlen, nagy kert,minimum 2 kutya kéne.
2014. márc. 1. 07:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%

Rottweiler ,dobermann(bár fázós kutya de nagyon jó örző-védő)

Ott vannak még a pásztorkutyák: KÁJ, kaukázusi juhászkutya,

Magyar fajták: komondor, kuvasz

2014. márc. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%
Amióta fekete kutyáim vannak a nem kèrdezgetik, hogy vasam van-e. Tekát valami fekete pásztor lehet az igazi
2014. márc. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

egy elkerített nagy kert őrzésére a kietlenben.

és milyen két különböző fajta amik jól kijönnek egymással?

2014. márc. 1. 07:53
 4/12 anonim ***** válasza:
41%

Első vagyok. Nevelés kérdése az ,hogy kijönnek-e egymással.

Az mindegy ,hogy milyen fajta.

2014. márc. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%
Sparlaniac, Kangal, Rotweiler-nek már hírneve is van akkor estleg középázsiai juhász. Nálunk is sok a nem idén barnult személy, nekem nagytestűm van úgyszintén ( fekete-fehér újfoundlandi) de még a szemetet se merik elvinni és a újságokat is csak behajítsák az udvarra :) Vasat azóta se kérdezik.
2014. márc. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
39%
Esetleg még a Tibet masztiff. Mindegy szerintem csak fekete legyen, mert attól betojnak az emberek =D
2014. márc. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha én ilyen helyen kutyát tartanék, akkor már nem csak a házam, hanem a kutyáim testi épsége miatt is aggódnék :(
2014. márc. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

A rottweiler és a dobermann SZEMÉLY örzők, NEM TERÜLET örzők. Ezen kívül nem csak hogy szétfagynának a kertben, de rövid időn belül meg is bolondulnának ilyen tartási körülmények mellett (lásd híradó, újságok).

Ha tibeti masztiffhoz hozzá is tudna jutni, azt meg biztos nem a kertben tartaná, mert egy kölyökkutya alaphangon 300 ezer forintba kerül, jobb helyeken milliós összegeket ér egy ilyen kutya.


Kérdező, azért remélem mielőtt kutyát szeretnél azokkal a tényekkel tisztában vagy hogy:


- A kutyával foglalkozni kell és gondoskodni róla -> ez nem annyiban merül ki hogy kimész arra az 5-10 percre amíg megeteted/megitatod őket és ágyő, hanem vinni kell őket sétáltatni (legalább napi 2 órát), játszani velük, tanítani őket, ellenben lesz két neveletlen kutyád akik még a saját gazdájukra (rád) is rá fognak rontani.


- A kutyát igen könnyen ki lehet iktatni, annyi hogy amíg te mélyen alszol az éjszaka folyamán megmérgezik mérgezett kajával, agyonverik baltával aztán volt kutya, nincs kutya.


- Egy kölyökkutyától nem fognak a gatyájukba csinálni, sőt, ha azt még direktben el is kezdik magukhoz szoktatni (kis nasizás, kis simogatás) akkor az felnőttként se fog "riasztóként" hatni rájuk.


- Egyik kutya sem fogja magától elintézni a betörőket, ezt remélem tudod, ahhoz külön ki kell képezni az adott kutyát kutyaiskolában. Ha a riasztó látványa miatt szeretnél kutyát, én azért beszereltetnék egy igazi riasztót is, illetve egy kamerát (ez lehet azért kamu kami is) és kiírnám hogy "kamerával megfigyelt terület", ha bombabiztosra szeretnék menni.


Volt már egyébként saját kutyád vagy most lenne először? Mert ha nem volt még, illetve nem igazán értesz a kutyaneveléshez, akkor első körben még csak egy kutyát szerezz be, azzal tanuld ki a dolgokat és ha úgy látod hogy a kutyád tisztel téged, engedelmes, az első szavadra ugrik hogy "készen állok a parancsodra, főnök", akkor jöhetne még egy. De ne kettővel kezdj mert ha egy kutya is szófogadatlan, na kettő aztán főleg az lesz és szét fogják szedni a kertet vagy meglógnak.


Ha teheted, én a helyedben egy felnőtt, jó területörző képességekkel megáldott felnőtt kutyával kezdenék, itt nézz szét, szinte ingyen ki lehet hozni kutyát és élete végéig hálás lesz neked:

[link]


Ők igaz hogy fiatalabbak, de a kaukázusi KIVÁLÓ területörző kutya! Nem tudom merre laksz, de szerintem teljesen megérné elfuvarozni valamelyikért, mert a kau tényleg remek kutya, az mezei négerek félnek tőle mint a tűztől, de ez a fajta a családjával szemben rendkívül hűséges és odaadó, az életét adná a gazdájáért. Én megragadnám ezt a lehetőséget a helyedben:

[link]

[link]

[link]

Ezekből a pöttömökből ilyen kutya lesz :) [link]


Na de azért írok még pár jó területörő kutyát, ha esetleg még szétnéznél:

- komondor

- kuvasz

- kaukázusi juhász (ezeket linkeltem)

- moszkvai őrkutya

- közép ázsiai juhászkutya

- pireneusi

ezek bizonyítottan kiváló "kert-őrzők".

2014. márc. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2014. márc. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Semmilyen. A mérget akármilyen kutyának be merik dobni, onnantól kezdve meg mindegy. Riasztóval, (ál)kamerával együtt lehet, hogy meg mernék kockáztatni kutyát, de egyébként nem tenném ki őket ennek.
2014. márc. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!