Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kötőhártya-gyulladás. Magától...

Kötőhártya-gyulladás. Magától nem gyógyulhat meg? (lent)

Figyelt kérdés

Kaptunk rá szemcseppet, de nagyon nem engedi, hogy cseppentsünk, és lefogni sem igazán lehet... Próbálkozunk vele, de kétlem hogy rendesen belemenne a szemébe:S

Így sosem fog meggyógyulni? Plusz mossuk bórvízzel, szemkörnyék tisztítóval.


2009. dec. 12. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom miből gondolod, hogy a bórvíz jó rá.

A kutyának meg kell tanulnia, hogy hagyja magát kezelni, az élete múlhat rajta. Tehát gyakoroljatok.

Nagy valószínüséggel meggyógyul cseppek nélkül is, de jóval tovább tart és károsodhat a szeme.

2009. dec. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is ilyen volt.Próbáld meg hogy az egyik kezedbenlegyen valami finom falat amit szeret csináld ugy mintha elvehetné de ne add oda neki had nyaldossa,közbe az egyik kezeddel fentről csppents a szemébe(a szemcsppet ne rakd a szeméhez hanem a egy kicsit távolabb.Az enyimnek igy tudtam csppenteni mert igy aránylag egy helyben maradt.
2009. dec. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kétlem,h magától meggyógyulna egy kötőhártya gyulladás. Ez egy igen komoly dolog, ami akár a kutya vakságához is vezethet ha nincs rendesen lekezelve. Ültesd le a kutyát egyik kezeddel kicsit emeld felfelé a fejét, majd az ujjaiddal kicsit húzd szét a szemét és cseppents egy kicsit az üvegcséből a szemébe. Ha jól viselte utána kapjon jutifalatot.
2009. dec. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Márpedig kezeljétek! Ha morog, harap, akkor tegyél rá szájkosarat. Ha csak fickándozik, akkor egyszerűen rá kell feküdni a kutyára. A testén fekszel, az egyik kezeddel átkarolod a nyakát, tartod a fejét, a másikkal cseppentesz. (volt egy esetem, akit csak így lehetett becseppenteni, annyira nem engedte :D).

De ez csak végső megoldási lehetőség, természetesen a jutalomfalatos verziót én is jobban preferálom. Úgy is lehet, hogy egyikőtök eteti, a másik meg suttyomban, alattomosan gyorsan becseppenti.

2009. dec. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!