Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az orvos műtené, de mindig ez...

Az orvos műtené, de mindig ez lesz, ha ilyen történik?

Figyelt kérdés

A kutyám hátán van két púp, amikor feltűnt még puhák voltak, akkor az orvos leszívta neki, vér jött csak ki, az is kevés. Ezt többször ismételtük, nem múlik. A doki szerint nem fáj neki, de jövőhéten kivágja neki. A púpok most már nagyon kemények. Azt mondta, akkor szoktak ilyen púpokkal menni, ha a kutya hirtelen felugrik, miközben az asztal alatt fekszik, stb. Ez neki nem szokása, de mindegy is, bármi mástól is lehet.


De a kérdésem az lenne, hogy most akkor minden alkalommal ha beüti magát, meg kell műteni? Ez normális? Nektek volt már ilyen?


2014. márc. 1. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:
ha vér van a pukliba, akkor azt nem tanácsos leszivni. általában oltástól, játék közben is keletkezhet. Hosszabb idő, de elszokott mulni, illetve ha kivágják, akkor már nem tér vissza.
2014. márc. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősömnek volt egy öreg kutyája egy hasonló problémája, egy nagy csomó volt az oldalán. Az orvos, mikor megpróbálta leszívni, vér jött ki belőle.Később már arról volt a beszélgetés, hogy nem igazán jó a kutyának ( daganat), és el kellene altatni. Mivel nem az én kutyám volt, így nem én döntöttem az életéről, még vagy pár évig élt, de sokkal több szeretet vette körül, mint az élete folyamán.( Én is babusgattam, sokat sétáltunk, amennyire csak lehetett). Sajnos az életét a család kisebb testű tacskó kutyája keserítette meg,öröme telt, hogy pont oda ugrált, ahol a nagy kutyának a daganata volt, és a tökmag ettől érezte magát "főnöknek", hogy a nagy egy ilyen ugrálás során nyüszített. Természetesen rá lett szólva, de nem sokat segített. Pár év után sajnos meghalt, talán a kis vakarcs ugrálása miatt, talán a betegsége hatalmasodott el rajta. Csöndbe halt meg, rögtön. A kedvenc játéka és pár répa lett eltemetve mellé. Hallottak napján is kap mindig egy répát. ( A répa a kedvenc csemegéje volt élete folyamán, a nyúl után is bemászott a nyúl ólba ellopni a répáját.
2014. márc. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én kutyim hátán is van egy ilyen kölyök kora óta. Most 8 éves. A púp nem változik, nem nő. Az én dokim szerint felesleges hozzányúlni.
2014. márc. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem bízz az orvosban!
2014. márc. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!