Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann fülvágás? bővebben...

Dobermann fülvágás? bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék egy dobermann kutyust, de ezt hallottam, hogy a fül illetve farokcsonkítás tiltott és büntetett. Hogy van ez? Tényleg igaz? szerintem a dobi felálló fül és rövid farok nélkül nem igazi. (Bocsi ezt így gondolom én magam) Ha állatvédelemről beszélünk, egy fajtát nem a csonkolással teszünk tönkre.

Szerintetek megoldható ez valahogy? Van olyan orvols, aki ezt elvállalja (és persze valami tapasztalata is van, nem pocsék munkát végez) ?



2014. márc. 1. 22:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Igen,tilos Magyarországon.Normális orvos nem is vállalja.

Átviszed a határon,és megcsinálják,vagy olyan tenyésztőt választasz,aki alapból így adja,de akkor drágábban számolj.


Bóvli munkával csak rontasz a dolgon,szóval én magyar orvosok közül nem válogatnék,mert az már mindent elmondd egy orvosról,hogy pénzért törvényt szeg.


Egyébként természetes állapotban is dobermann,nem a csonkítástól lesz kutya a kutya.Ha nem akarsz vele kiállításra járni,csak családi kedvencnek kell,társnak,akkor miért csonkítanád..?

2014. márc. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszod. Esetleg egy dobi árát is meg tudod mondani? Vágottan mennyivel lenne drágább?
2014. márc. 1. 22:58
 3/12 danika121 válasza:
29%
a fül vágás tilos a faroké 10 napos kor után tilos
2014. márc. 2. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
150-200 e ft-tal tudsz számolni.
2014. márc. 2. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
külföldön 1000 euro kupírozva
2014. márc. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%

Nem vagyok otthon a témában, de mai napig többen vágatják a kutyák fülét, szóval biztosan van olyan orvos, aki megcsinálja. A kérdés csak az, hogy ők mennyire csinálják jól.


De külföldön is megoldható a dolog.

2014. márc. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

Itthon tilos a fül kupírozása, habár mind a mai napig látok fiatal kutyákat vágott füllel. Én pont ezért nem tiltottam volna be, mindig lesznek emberek, akik megoldják, hogy vágott legyen a kutyájuk, és akkor nem lenne jobb állatorvosnál, legálisan, steril körülmények között, mint hogy a szomséd Lajcsi bácsi "jópénzé, óccsón" kisbaltával essen neki az ebeknek? Mert néhány fül ahogy kinéz, csakis az utóbbi megoldást tudom elképzelni.

Kérdező, érdeklődj utána. Sajnos a törvény ellenére, szerintem igen sokan vállalnak, a pénz manapság nagy úr.

2014. márc. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Minden eddigi válaszolónak köszönöm a segítséget, hasznos volt :)
2014. márc. 3. 23:00
 9/12 anonim ***** válasza:
86%

Tenyésztőknek vannak orvosai akik megcsinálják és így is adják a gazdinak a kölyköket.

Nekem a Dobermann vágott fülel farokkal Dobermann.

120-200 ezer ft között mozognak a Dobermann árai.De megéri a pénzt,mert egészséges jó idegrendszerű kutyát kapsz!!

Én is Dobermannt szeretnék,vágott füllel,farokkal.Tudom is hogy melyik kennelből lesz kutyám,csak sajnos még éveket várnom kell,mire lesz lehetőségem egy Dobermann tartására,mert hát rengeteg foglalkozás kell nekik.

2014. márc. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Kedves utolso...megirnád a kenel nevèt?
2014. márc. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!