Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek kinek van igaza?

Szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Van egy fajtiszta bár törzskönyv nélküli spániel kislány kutyusom. Múltkor valahogy feljött hogy lesznek e kiskutyái én meg mondtam, hogy nem, mert nem szeretnénk neki, és amúgy sem szaporítás céljából hoztuk el. Erre anyukám hozzátette hogy rádásul nehéz lenne őket örökbe adni.. Szerintem ez butaság, mert fajtiszta kutyusokat ha ingyen adnánk vagy maximum az oltás árát kérnénk el akkor vinnék nem? Szerintetek?


Leszögezem, hogy csak beszélgettünk a dologról semmiképpen nem lesznek kiskutyái, a támadó kommentek elkerülése végett.


2014. márc. 2. 16:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nekem törzskönyves, kiállításokon bizonyított kutyáim vannak, mégse merek almot vállalni. Mert ha lenne is elég jelentkező, mind megfelelő lenne? Mi van, ha mégsem? Mi van, ha egy fb sos gazdit keres üziben ismerem fel a nálam született kiskutyát? Vagy a vétel után eltűnik gazdástul, mint szürke szamár...? Még belegondolni is szörnyű.
2014. márc. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
84%

Na akkor elmondok egy sztorit. 14 évig spánieles voltam. Miután kiállítási eredményekkel (és persze "tenyészthető" minősítéssel) igazoltuk, hogy a kutya alkalmas a további tenyésztésre, megkerestük a mi kutyánk tenyésztőjét, hogy mit javasol. Lett kennelnevünk, szépen a tenyésztő utasítása szerint megtettünk mindent(szűrések, stb). A megfelelő kan keresésében is segített, egészen Sopronig mentünk. A kölykök állapotát pocakban 3x nézettük ultrahanggal, 2 hetente jártunk vitaminos szurikra a szukával, speciális táp, fialóláda, állatorvos gyorshívón, 24 órás felügyelet... és ez csak egy minimális része a költségeknek, az időráfordításnak, akárminek és még meg sem születtek a kölykök!

Az ellés nálunk este 9kor kezdődött és reggel 4kor bújt ki az utolsó kicsi, ezalatt egy keresztbe fordult a szülőcsatornában, egyet pedig újra kellett éleszteni.

A 6kölyöknek végül lett gazdája. Egyet a mi tenyésztőnk vásárolt meg, egyet pedig a kan gazdija. A többit szerződéssel és ivartalanítási kötelezettséggel adtuk oda.

ÉS MOST FIGYELJ:

1 szuka kölyköt egy srác vitt el karácsonyra a barátnőjének, aláírattuk a szerződést, miszerint törzskönyvet CSAK az ivartalanítás után kap. Soha többet nem találtuk meg a gyereket, az adatai hamisak voltak, a tk pedig 6 éve itt pihen nálam.

Egy másik kölyköt fél évesen elütött egy autó.

Több almot nem hoztunk le. Azóta is minden héten egyszer legalább szóba jön mindkét kölyök és rettenetes bűntudatunk van miattuk!

2014. márc. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igazából meglepődtem mert én azt gondoltam hogy rengeteg jelentkező lenne a kölykökre. Nyilván ezen én is rengeteget agyaltam hogy nagyon megválogatnám hogy ki kapja meg őket.


Kiskutyát több szempontból nem szeretnék, nekem ez a kiskutya már nagyon régóta az álmom volt, és eszem ágában sincs vállalni az elléssel járó esetleges kockázatokat, illetve tényleg csak olyannak adnám oda a kicsiket akikben 100%ig megbízok, így pedig nagyon nehéz lenne a dolog.

Csak érdekelt, hogy nektek mi a véleményetek erről :)

2014. márc. 2. 16:52
 14/19 anonim ***** válasza:
70%
Pont azért van tele a fajtamentés, mert virágzik a szaporítós spániel piac. Amelyik fajtát nem szaporítják olyan nagyon, azokból kevés van menhelyen is. Szóval ez azt jelenti, hogy igenis van rájuk "igény" (csak ugye milyen, meg meddig).
2014. márc. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
39%
Én időhiány miatt akartam elajándékozni egy kutyát (nem spániel) törzskönyvvel, chip-elve, összes oltása rendben +teljes felszerelés, kutyaház, szóval minden, és még így sem kellett senkinek! Egy darab érdeklődő nem volt.
2014. márc. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
73%
Gondolom mert felnőtt volt. A többségnek a törzskönyvezett meg a "fajtiszta szülőktől" egyre megy és akkor már inkább kölyköt hoznak, mert hogy "velük nőjön fel" ...
2014. márc. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Szilvi & Argos ***** válasza:
83%

Anyukádnak igaza van, a többiek már kifejtették, hogy miért.


Egy kis történet. Sétáltatás közben találkoztunk egy szép kölyök boxer kannal és gazdáival. Tkv-es, tenyésztőtől, jó kennelből. A kiskutya nekem tetszik, szép amennyire értek hozzá. Mikor megtudta a pasi, hogy kutyám töketlen, ő mondta, hogy az övé tuti nem lesz az, olyan, mintha őt golyóznák ki, tipikus pasi.

Mondtam, hogy a kutyának nagyon rossz, ha kanos de nem csinálhatja, márpedig a kis kutyájuk már most 4 hónaposan hágja a többi kutyát, domináns kis dög.

Erre mondta, hogy lehet, hogy fognak fedeztetni a kutyával, a tenyésztő majd segít. Kérdeztem (tudván a NEM választ), hogy tenyészszemlét, szűréseket is terveznek-e. Persze NEM, hangzott a válasz. Ecseteltem, hogy a Noénál millió gazdi kereső kutya van, boxerek főleg...hogy ontják a tkv. és szűrés nélküli almokat, stb-stb...de a gazdi: a tenyésztő is el tudta adni mindet, van rá kereslet...itt ráhagytam :(

2014. márc. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
75%

A szomszédnak pont így lett kerti dísz spániele: ismerősnél volt kölyök, jelképes összegért elhozta, mert miért ne. Most meg azon gondolkodik, hogy tovább kéne adni, mert az izgága kölyök unalmában rág és felássa a virágoskertet. És akkor még a kutya szőr- és fülápolási igényéről nem is hallott. (Jó tanácsra nem hallgat, átvenni nem tudom a kutyát :\ )


Lehet, hogy el tudnátok adni a kölyköket, de a kérdés az, hogy milyen helyre kerülnének, elég elhívatott és kompetens-e a gazdi. Arról meg nem is beszélve, hogy mivel nincs a kutyád szűrve, hordozhat örökletes betegségeket, amelyek jelentkezhetnek a kölykökön.

2014. márc. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
51%
Biztosan lennének jelentkezők,de minőségi gazdi alig.Ivartalanítási kötelezettséggel és szerződéssel tudnál csak garantáltan jó gazdát találni,aki még hobbiból sem elletné.Ha a te fajtiszta? spanid felnő anélkül ,hogy epilepsziás,allergiás,DP,vagy ideggyenge lenne,szerencsés vagy.
2014. márc. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!