Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tenyésztők hogy szűrik ki,...

A tenyésztők hogy szűrik ki, hogy ki a normális gazda jelölt?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy az első olyan fajta kutyája lenne amit venni készül tőle az illető.

Honnan tudja, hogy megfelelően tudja majd nevelni?


Vagy akár ha volt is már olyan fajta kutyája, mi a bizonyíték, hogy tényleg jól fogja nevelni?


Egy neki szimpatikusabb illető aki nem annyira ért a fajtához könnyebben kap kutyát, mint aki nem szimpatikus de ért hozzá?


Egyéb kritériumok?


Első benyomás mennyire számít a későbbiekben? Eleve hátránnyal indul az aki elsőre nem volt annyira szimpatikus de a későbbiekben rácáfol erre, mint aki már elsőre is szimpi volt?


2014. márc. 2. 16:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Személyes beszélgetés,szerződés.fajtától is függ,kinek adja a kezébe.Nyilván egy nagy mozgásigényű kutyát nem adnak olyannak,aki ki sem kel a karosszékből,vagy láthatóan nem fogja bírni anyagilag az etetését,kozmetikázását.De ez csak az igényesebb kenneleknél van így.
2014. márc. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%

Nem vagyok tenyésztő és még nem volt dolgom egyel sem, de úgy gondolom simán ki tudja faggatni annyira a gazdijelölteket, hogy megtudja ki az aki komolyan gondolja a dolgokat. Minden fajtának megvannak a "sarkalatos pontjai", ezt a tenyésztő jól ismeri és a gazdival való beszélgetés alatt kideríti, hogy ő mennyire van ezek tudatában. , mennyire tudja majd kezelni.

Ha tenyésztő lennék, én így csinálnám.

2014. márc. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

Személyes találkozó alkalmával bizony sok minden kiderül egy egyszerű beszélgetésből is. Mikor mi voltunk a kutyánk tenyésztőjénél, nem sok konkrét dolgot kérdeztek, inkább a fajta mai helyzetéről beszélgettünk, milyenek a mai kutyák, milyenek voltak régen, stb, stb. Elmondtuk mire/miért szeretnénk a kutyát (az adott fajtát), volt-e már tapasztalatunk vele, stb.

A szimpátia nem tudom mennyire számít, valószínűleg közrejátszik, de hiába szimpatikus valaki, ha látszik, hogy fogalma sincs az adott fajtáról pl.

2014. márc. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
40%
Őszintén? Ha nagyon szarkasztikus akarok lenni akkor azt mondanám, szerintem legtöbb tenyésztő úgy gondolja, hogy aki kibírja, hogy úgy kezeljék mint egy utolsó állatkínzó darab k*kát, az biztos elég komolyan gondolja.
2014. márc. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%
Pont most beszélgettem néhány tenyésztővel, kiskutya ügyben. Kérdeztem néhány dolgot, (ami nincs leírva honlapjukon), hogy ezt így vagy így kellene majd megoldani, kezelni. Elmeséltem, hogy milyen körülményeket, lehetőségeket tudok biztosítani, a kutyusnak, és mit várok a kutyustól és mit nem szeretnék. Mesélt néhány dolgot etetésről, mozgásigényről és látta, hogy képben vagyok, sőt "kidolgozott" terv van a kutya tartás mikéntjére. A mostani állataimról is meséltem neki. Megbeszéltük, hogy ha lesznek almok (korábban mint ahogy én szeretnék kutyust) akkor kimegyek és megnézem a körülményeket, a kutyusokat, a kölyköket. Gondolom a személyes megismerés (hangulat, stílus, utána olvasás, felkészültség, lakhatási és szabadidős körülmények) mind hozzájárulnak ahhoz, hogy végül kapok kiskutyát vagy nem.
2014. márc. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Akiteki ***** válasza:
79%

Néhány órás beszélgetés után összeül a családi kupaktanács és megvitatjuk.

Persze nincs tuti módszer, de igyekszik az ember.

2014. márc. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
nem vagyok tenyésztő szerencsére, de már 5 perc beszélgetésből is rengeteg dolog kiderül. azért is szerencse, mert szerintem én csak értelmes embernek adnék el kutyát :D ez pedig diszkrimináció.
2014. márc. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Tenyésztő ismerőstől is vett nagyon szimpatikus család kutyát,ideális gazdinak tűntek.

2 év múlva véletlenül derült ki,hogy egy disznóólban ellik minden lehetséges alkalommal a kutya,horror körülmények között,egy utolsó mocskos szaporító volt a vevő.Felkészültnek tűnt,elmondta,családi kedvencnek kell a kutya,kertes házban,de bent a lakásban.Még a gyerekeket is vitte,hogy nekik lesz.

Iszonyú állapotban került vissza a kutya.Szóval nem lehet 100 százalékig kiszűrni,még egy tapasztalt tenyésztőnek sem mindig sikerül.Messziről jött ember azt mond,amit akar,nyilván nem fogja elmondani,hogy az ország másik végén szaporítani fog vele.

2014. márc. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván mindenkit át lehet verni, nem poligráffal vizsgálják a jelölteket.
2014. márc. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Akiteki ***** válasza:
100%
Ezért van a szerződés. És kapcsolattartás.
2014. márc. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!