Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tenyésztők hogy szűrik ki,...

A tenyésztők hogy szűrik ki, hogy ki a normális gazda jelölt?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy az első olyan fajta kutyája lenne amit venni készül tőle az illető.

Honnan tudja, hogy megfelelően tudja majd nevelni?


Vagy akár ha volt is már olyan fajta kutyája, mi a bizonyíték, hogy tényleg jól fogja nevelni?


Egy neki szimpatikusabb illető aki nem annyira ért a fajtához könnyebben kap kutyát, mint aki nem szimpatikus de ért hozzá?


Egyéb kritériumok?


Első benyomás mennyire számít a későbbiekben? Eleve hátránnyal indul az aki elsőre nem volt annyira szimpatikus de a későbbiekben rácáfol erre, mint aki már elsőre is szimpi volt?


2014. márc. 2. 16:43
1 2
 11/17 Imola Ágnes ***** válasza:
78%
Ezzel foglalkozik. Nem az első kutyája. Érzi ki jó gazdajelült, és ki nem. Ugyan úgy, ahogyan az örökbefogadással foglalkozó menhelyesek is tudják már első pillanattól, hogy ki lesz jó gazda, és ki nem. Nyilván végigmennek a szokásos kérdéseken, de valójában, ha sokszor csinálod, már első pillanattól tudod, hogy jó a gazda vagy nem. Tapasztalat...ennyi az egész...
2014. márc. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Eljön,megnézi,beszélgetünk,elmondja mit akar,szerződés,kapcsolta tartás, nem egyszer jön sokszor, és a maradék 5% az a megérzés és első benyomás.
2014. márc. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

én nem vagyok tenyésztő, de úgy egy éve levelezek egy külföldi tenyésztővel második kiskutya kapcsán.

én leírtam neki, hogy mit szeretnék, mit csinálnék a kutyával, hogy élünk most. ő válaszolt a kérdéseimre. beszélgettünk tök más dolgokról is. ha valami érdekelte rólam, megkérdezte, kérdezte a véleményem dolgokról, átbeszélgettünk egy csomó témát. tök sok dolgot megtudtam róla és ő is rólam, nyilván egyikünknek sem volt érdeke, hogy hazudjunk. nem zavart, hogy ő is kérdezgetett, hiszen ha minden jól megy, nekem fogja adni a kutyájának egy kölykét, akivel előtte két hónapig foglalkozik, akit szeret.

én nem adnék olyannak, aki nem válaszol az esetleges kellemetlenebb kérdésekre. plusz ha lehetséges, személyes találkozót kérnék (nyilván ha nagyon-nagyon messze van, akkor nem, de akkor viszont extrán kifaggatnám).

2014. márc. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ha tervezel írni vagy beszélni tenyésztővel, én biztatnálak, mert én tök kezdőként írtam vagy 8 különböző fajta tenyésztőjének és valahogy már néhány sorból érezték, hogy normális vagyok. Azt éreztem a válaszukból, hogy örömmel adnak ilyen helyre kutyát és nagyon szívesen válaszoltak a kozmetikai stb. kérdésekre.


Esetleg azért aggódhatsz, ha valami "nehéznek" kikiáltott fajta ez? Mindenképp ess túl egy levélen vagy telefonon és meglátod. Sok sikert kívánok!

2014. márc. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

A legnagyobb bajom az, hogy elsőre szinte senkinek nem vagyok szimpatikus. Ha megismernek akkor változik a véleményük, de mi van ha a tenyésztő egyből kiszór a jelöltek közül mert másnak gondol mint amilyen vagyok?

Albérletben lakok, de nem lenne gond a kutya a tulajnak. Lehet hiába mondom, mert ha meghallja, hogy albérlet már esélytelen, hogy kapjak kutyát.

Nem vagyok milliomos és mindenképpen gyűjtögetnem kell a pénzt, hogy tudjak majd venni. Az is lehet, hogy ha azt mondja menjek el hozzá például a hétvégén, hogy találkozzunk személyesen, éppen nem lesz annyi pénzem, hogy 100 km-eket tudjak utazgatni hipp hopp. Nem gondolná azt, hogy ha ennyire csóró vagyok akkor minek a kutya? Pedig lehet, hogy csak éppen akkor nem jó, de két hét múlva már jó lenne. Kocsim sincs, vonattal tudnék menni, ez megint olyan "csórós" dolog, ha kocsira nem telik minek a kutya? Ezek után érdekelhetné, hogy egyébként mindent megtudnék adni a kutyának foglalkozás terén és ha őrült összegű orvosi kezelésre van szüksége akkor is lenne kitől kölcsön kérni? Utálok kölcsön kérni, szóval azt csak akkor tenném ha valóban extra fontos lenne és sehogy sem tudnám megoldani egyedül.

Kiállításra sem szeretnék menni. Gondolom azért a tenyésztők inkább olyannak adnak szívesen kölyköt aki majd viszi tovább a kennel nevét és nem olyannak aki csak hobbi kutyának akarja.

Van mindenre egész konkrét elképzelésem és lehet nem venné jó néven ha esetleg nem egészen az ő tanácsait követném? Itt most arra gondolok, hogy mennyire szeretnek beleszólni a tenyésztők a kiskutyájuk és a gazda közös életébe? Persze mivel kiállításra nem vinném, nem lenne gond, hogy ivartalanítani kell, nem ennyire komoly dolgokra gondolok csak apróságokra.

Bármilyen kérdést feltehetne, örülnék neki, mert lehet eszébe jut valami amit magamtól elfelejtettem mondani és akkor azt is megtudjuk beszélni. Becsapni sem akarok senkit, mindenre őszintén válaszolnék.

2014. márc. 6. 11:59
 16/17 anonim ***** válasza:

Kocsi-ügyben meg tudlak nyugtatni, nekem sincs. Én testvéremet fogom megkérni a kutya vásárlásakor. Ezt nem az összes tenyésztővel beszéltem meg, de az egyik, akinél személyesen is voltam, láthatta, hogy busszal jövök (másik város) és semmi gondja nem volt ezzel.


A kiállítási cél nem feltétlen elvárás. Eddig 1 volt, aki emiatt nem is válaszolt nekem, de ő eleve elég fura mások szerint is. A többiek--pedig jó kenneleket néztem--nagyon is elfogadóak voltak. Az albérletet nem tudom, ez kicsit valóban szűrheti a kenneleket, itt jön be az, hogy mennyire ritka vagy gyakori fajtát választottál.


A személyes találkozásnál szerintem nem lesz ilyen, hogy most hétvégén gyere, hanem amikor Neked is és neki is megfelelő. PL. nekem többen írták, hogy ha érdekel X fajta fésülése, jöjjek el bátran valamikor.


Azt nem tudom, milyen, hogy elsőre unszimpi vagy, emiatt is lehet több helyen kell kopogtatnod. Mindenképpen drukkolok Neked!

2014. márc. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Imola Ágnes ***** válasza:
100%

Elmondok egy történetet, egy normális tenyésztőröl. A jelenlegi kutyánk ki volt választva a tenyésztőnél, hogy megtartja, és továbbtenyészti, mivel nagyon jól sikerült egyed volt. Amikor azonban leváltotta a tejfogait, kiderült, hogy hibás a harapása, és így nem mehet majd kiállításra/nem tudja továbbtenyészteni. A kutyának elkezdett gazdát keresni.

A párom akkoriban tanulta a kutyakiképzést, egyetemista volt... mellette dolgozott, de nyilván nem volt pénze egy ilyen kaliberü kutyát megvenni...de jelezte a tenyésztőnek, hogy nagyon megszerette a kutyát...

Idő közben a kutya 7 hónapos lett...és megjelent egy hatalmas BMW-vel egy hatalmas arany nyaklánccal a nyakában egy nagymenő, hogy 500 eurót ad a kutyáért. A tenyésztő hallani sem akart arról, hogy egy ilyen ember elvigye a kutyát...és felhívta a páromat, hogy ha akarja a kutyát, viheti 1 lejért... azaz 70 ft-ért (ez volt az akkori legkissebb papírpénz Romániában). A párom elment a szakadt bőrdzsekiében, gyalog, 1 lejjel a zsebében, és hazavitte a kutyát. Most 4 éves, mindene megvan ami kell, rengeteget foglalkozunk vele, és heti rendszerességgel beszélünk azóta is a tentésztővel. A szori lényege az, hogy egy jó tenyésztő nem annak adja a kutyát, akinek sok pénze van, hanem annak, aki látja, hogy szereti a kutyát, a fajta hírnevét emeli, és este ha eszébe jút az az eladott kölyök, tudja, hogy jó helyen van.

2014. márc. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!