Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hermafrodita kutyával valakine...

Hermafrodita kutyával valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
Egy négy éves kutyáról lenne szó. Kan kutyaként viselkedik, és eddig az orvosok sem vették észre, hogy nem az. Még ivartalanítva is lett, de csak egy herét találtak, a rejtett here eltávolítását eddig halogattunk. Most egy betegség miatt röntgen készült róla, ahol kiderült hogy női ivarszervei is vannak. Eddig nem tüzelt, legalábbis észrevehetően nem. Ezek a női ivarszervek okozhatnak neki galibát? Amikor befogadtuk szinte teljesen kopasz volt, a here eltávolítás után ez a gond rendeződött. Ha most ivartalanítjuk, mint szukát, vajon nem zavarja újra össze a hormonjait? Tudom, ez elég ritka betegség, de nem egyedi, hátha van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata.
2014. márc. 4. 13:50
 1/8 Akiteki ***** válasza:
100%
Javíts ki ha tévedek, de úgy tudom, hogy a hermafroditizmus pont a hormonok hiánya miatt alakulhat ki. Tehát egy ivartalanítás semmiben nem befolyásolja a hormontermelést. Viszont a csökevényes szervek daganatot okozhatnak, tehát mindenképp jó ötlet az ivartalanítás.
2014. márc. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hermafroditánál kialakulhatnak mind a női, mind a hím nemiszervek is, de mindkettő csökevényes, tökéletlen formában. Rendes tüzelést, vagy kanos viselkedést ne várj tőle.

Viszont ezek a csökevényes ivarszervek tényleg elrákosodhatnak. Mindenképp javallt -ahogyan az első is írta - az ivartalanítás. Mivel a rejtett heréjét a hasüregben kell megkeresni, egy hasi műtéttel ki lehet neki venni a női ivarszerveit is.

2014. márc. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Rendben, szóval az ivartalanításból baj nem lehet. Köszönöm!

Kanos viselkedést nem várok tőle, mivel alapból az van neki. Felemelt lábbal pisil, és mindenre rámegy ami mozog. Ezért sem fordult meg a fejünkben, hogy félig csaj. Bár a nemiszerve nem épp a megszokott látvány, de születési rendellenességnek, vagy mechanikai sérülésnek gondolták az orvosok. És mivel a vizelet végig csorog rajta, így úgy tűnt, hogy a pisi is onnan jön. Tüzelést sem várok, sőt, örülök, hogy eddig nem volt, majd nagyot néztünk volna, ha egyszer csak esetleg megfial az ivartalanított kan kutyánk :)Rejtett here meg nem is biztos, hogy van, lehet, hogy alapból csak ennyi nőtt ki neki. Le vagyok sokkolva még mindig, három éve van velünk, és egyszerűen nem tudom elhinni ezt az egészet. A neten is alig találok infót, a kutyákról meg szinte semmit.

2014. márc. 4. 18:20
 4/8 Akiteki ***** válasza:
100%

Én sem hallottam még kutyáknál ilyenről, de mondjuk az semmit nem jelent. :)

A rejtett here szinte biztos, mert akármi van, alapból annyi nő, csak a másik nem száll le, esetleg elsorvadt a hasüregben.

2014. márc. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
"mert akármi van, alapból annyi nő" Bocsi, ezen jót nevettem :) Na nem azért, mert hülyeség, lehet, hogy igazad van, de már így is abszurd, hogy egy szukának hímvesszője, és golyója nő. Gondolom, ha oda jutunk, hogy fel lesz nyitva, akkor átnézik tüzetesen, és rendet tesznek benne. A hímvesszője sincs teljesen kifejlődve, ezért gondolom, hogy talán nincs másik here. Ha mégis, akkor rendhagyó egy ivartalanítás lesz :)
2014. márc. 4. 18:47
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mopsz-nál hallottam ilyenről. Ott a doki kikapott mindent.
2014. márc. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én macskában láttam olyat, aki kívülről teljesen lány volt, nagyon kicsi, csökevényes méhe volt, a petefészkek helyén meg két szabályos here. - az operációt követően mutatta a doki.
2014. márc. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De érdekes! Én eddig még csak nem is hallottam ilyenről, így még mindig sokk hatás alatt vagyok, annyira fura. Ha le lenne vágva az amúgy is funkció nélküli, és fura alakú "férfiassága", onnantól kezdve teljesen szuka lenne. Egyszerűen nem tudja feldolgozni az agyam. Tudom, hogy ő ugyanaz, és nem tekintek rá másképp, akár mit is vesznek ki belőle, de az ember hajlamos ezt túlgondolni, és furcsa lenne szukaként nézni rá.
2014. márc. 5. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!