Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kertes házban lehet, célszerű...

Kertes házban lehet, célszerű tartani nagyobb méretű juhászkutyákat? Például Kaukázusit vagy KÁJ-t?

Figyelt kérdés
És sétáltani is szépen lehet őket?
2014. márc. 5. 16:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha egy KÁJ-t betennél a lakásba, megbolondulna. Tehát igen, ott célszerű, minél több sétával. Ha jó helyről hozod és eleget foglalkozol vele, szabályokat állítasz fel, akkor miért ne lehetne sétálni vele szépen?
2014. márc. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az, hogy lehet e sétáltatni az csak tőled függ.

Kizárólag udvarra lehet árnyékos, nyáron pancsolási lehetőséget adva nekik.

2014. márc. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehetni lehet, de megmondom őszintén, a kérdés alapján neked nem javaslom, mert úgy tűnik, túl tapasztalatlan vagy. Ami nem gond, egyszer mindenki volt ugye kezdő, de ezek a fajták elég kemények, kezdők kezébe nem ajánlottak.
2014. márc. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Miért ne lehetne kezdőnek?

Első kutyának is lehet,ha 8-10 hetes korába már megveszi az ember.

2014. márc. 6. 13:34
 5/10 anonim ***** válasza:
A Kau marha édes kis mackó kicsinek, de igen hamar megnő és baromi könnyen az ember fejére nő, ha nem tudják, hogyan kell bánni vele. A fajtamentésnél egy rakat olyan kutya van, akit meggondolatlanul vettek meg, nem átgondolva, hogy egy ilyen kutya tartása mit jelent. Kezdőknek nem véletlenül nem ajánlott a tartása.
2014. márc. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk azért kezdő is lehet kemény és határozott, de ők általában nem tesznek fel ilyen kérdéseket :) Kár,hogy itt nem tudni sosem a kérdező korát, mert annak megfelelően kéne válaszolni.
2014. márc. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kertes házban kell őket tartani. Egy ilyen területigényű kutya, mint a kau vagy a KÁJ megbolondulna lakásban vagy kennelben. Sétáltatni gyönyörűen lehet, ez valóban csak a gazdáján áll. Azért nem ajánlott első kutyának, mert nagyon kemény fajta mindkettő, nem hozzá értő kezekben komoly bajok lehetnek (és általában lesznek is) belőle. A keleti típusú pásztorkutyák máshogy működnek, mint a többi kutya. Én, mint egy kaukázusi gazdája, nagyon kérlek, hogy gondold át. Én 18 év kutyás tapasztalat után vállaltam be. És még így sem volt túl könnyű dolgom vele az elején. Ha kamaszodik, és nem tudsz a sarkadra állni, nagyon a fejedre fog nőni, és eltipor. Nem vicc, ismerek ilyet is. Az illető úgy eteti a kutyáját, hogy 2 méterről dobja neki a kaját, hozzáérni nem mer.
2014. márc. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
:DD Ugyanmár,ezt csak kitalálta
2014. márc. 30. 15:24
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem találtam ki. Kívánom, hogy ne tapasztald meg, de ez egy létező probléma.
2014. márc. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem fogom.
2014. márc. 30. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!