Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi ideig sétáltathatom a...

Mennyi ideig sétáltathatom a kutyusom?

Figyelt kérdés

9 hetes a kicsi, sok benne az energia, igyekszem játékkal lekötni, szereti ha foglalkozunk vele.

Azt olvastam, hogy egy kölyöknek 10-15 perc séta kell alkalmanként, de szerintem ő többet igényelne. Ez lehetséges?

Kistestű kutyus. 3 óránként lemegyünk vele pisilni, és úgy 7-10 percet sétálunk is olyankor.

De azt látom rajta, hogy többre lenne szüksége. Tévedek?


2014. márc. 5. 18:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
46%
7-10 perc? Na tak....odj már! Bocs a nyers dumáért de már lazán mehetsz vele 25-30 percet is. Még egy kabátka belefér de nyugodtan lehet vele menni
2014. márc. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
2014. márc. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ne bánts:D Szakkönyvben olvastam:D
2014. márc. 5. 18:11
 4/19 A kérdező kommentje:

igen a link alatt már olvastam a cikket

lakásban lakunk úgyhogy kikerülhetetlen a séta

2014. márc. 5. 18:12
 5/19 anonim ***** válasza:

Atya világ :D kabátka kell? de az oltatlan kutyával menjen sétálni fél órát nyugodtan :D Off vége


Mehetsz sétálni amennyit szeretne a kutyusod ha látod rajta hogy fáradt akkor már úton kell lennetek haza felé. Addig amíg nincsenek meg az oltásai (kb 3hónapos kor) addig nem ajánlott hagyni hogy szaglásszon kutya pisit vagy kakit és ne is nagyon találkozzon más kutyákkal ha lehet. Egyenlőre én személyszerint a minnél rövidebb sétákat javaslom a betegségek elkapásának lehetőségének minimalizálása végett.

2014. márc. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Annyit sétáljon, amennyit szívesen sétál. Egyelőre ne menjetek messzire, hogy ha hirtelen elfáradna, ne kelljen se húznod, se cipelned, hanem maradjatok a környéken és figyeld az időt, milyen intenzitással mennyi ideig szeret sétálni és a továbbiakban ahhoz igazítsd az útvonalat.

10 perc szerintem is nagyon-nagyon kevés. Nem is séta, csak 3 perc szaglászás, pisi, 3 perc szaglászás, kaki, majd irány haza.

2014. márc. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Hát igen ezt a séta-oltás dolgot már kiveséztem magamban:)

Igyekszem minél körültekintőbben sétálni vele, persze így is lehet, hogy nem tudjuk kivédeni a bajt :S

Vannak sokan akik vitték ugyanúgy a kutyát és semmi baj nem lett, és vannak akiknek elpusztult a kicsi:(

Nagyjából kockáztatunk vagy nem. Nem örülök neki nagyon, dehát lakásban lakunk, és ha bezárom az nem élet:(

2014. márc. 5. 18:18
 8/19 A kérdező kommentje:

Nagyon rövid a szőre szegénynek és ruha nélkül agyonfagy :D

Bár most csak egy fejkendőt tudunk rákötni, hétvégén kapunk rendes kutyarucit :D

2014. márc. 5. 18:20
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!
2014. márc. 5. 18:20
 10/19 anonim ***** válasza:

van kopaszkutya ismerősöm az se fagy agyon pedig nincs rajta már ruha... akármilyen hihetetlen a kutyák nem fáznak 8-10 fokban.


Az enyémeken idén télen nem is volt kabát mert nem volt hideg.. Ez a ruha dolog emberi hülyeség 0fok felett.. én -5-10 környéként szoktam ráadni a kutyáimra a kabátot pedig rövidszőrűek.

2014. márc. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!