Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyarországon szabad otthon...

Magyarországon szabad otthon engedni keverék kutyák párzását, kiskutyák születését?

Figyelt kérdés
2014. márc. 5. 19:14
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
0%

18-asnak meg annyit üzennék, hogy ha nem muszáj akkor ne tenyésszünk....

De ha van két kutyám, akkor nem tehetem?? Mert Te azt mondod?? Egyszer meg fognak halni, ahogy Én is... csak sajnos a kutyák korábban... Miért ne hagyjam, hogy szülessenek kiskutyák a kedvenceimtől??


Vagy a fajta tiszta az kivétel?? Keverék sztornó?? Örüljön, hogy él és nem ölöm meg??

Erről két dolog jut az eszembe:


1.: Ennyi erővel az embereknél a szépek éljenek a rondák haljanak.... ne szaporodjanak... hogy nézne már ki??

2.: Kóbor kutyák....

(Mindent magába foglal, de inkább részletezem: Sok kutya az utcán is szaporodhat... sőt... macska is! Azoknak a kölykei is mehetnek menhelyre... az meg a kutyán múlik, hogy szaporodik... Görögországban pl orgia szex van kutyáknál.... 4-5en egyszerre... Had ne Én ne vállaljak már otthon, csak mert sok hülye kidobja a kutyáját és ez lesz belőle...!!!!)



u.i.: Remélem Te nem kapod fel a vizet... Bocs a nyers stílusért, de a gyógyszeres felb*szta az agyamat...!

2014. márc. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Minden előző állításodra választ kapsz, ha elolvasod a kommentet, amit írtam. Akkor még egyszer: aki akarja, az szaporítsa a kutyáját, csak előtte menjen el menhelyre és nézze meg, hány kutya van ott, kölykök is. Keverékből lényegesen nagyobb a túlnépesedés, mint bármelyik fajtából.Ha fajtatisztából lenne jóval több, mint amennyit be tud fogadni a társadalom, akkor az ő tenyésztésüket ítélnénk el. Amúgy most is azt mondjuk, hogy a fajtatisztát sem kell feltétlen pároztatni, csak ha tényleg hozzájárul a fajta jobbításához. Azért, hogy 2 skót juhászból csináljunk nyolcat, nem kell szaporítani. De mindez jó hosszan ki van fejtve az előző kommentemben, amit szerintem el sem olvastál, mert akkor nem írtad volna a fentebbit. 18-as voltam.
2014. márc. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
0%

Pont, hogy erre válaszoltam Neked!!

Probléma, igen!! Az!

De nem oldom meg a problémát azzal, hogy az Én kutyáimnak megtiltanám a kölyköket!

Én a jelenlegi fiú kutyámat azért is akarom vinni fedeztetni, mert ritka jó természete van a fajtájához képest, és szeretném ha a kölykében is meglenne! (és miért ne lenne rá esély)

Elolvastam, képzeld! Leírhatod 8x, elolvasom annyiszor, csak tudod, Én meg azt nem értem, hogy miért kell nekem megoldani a lehetetlent??

Hozzanak létre egy olyan menhelyt, ahol az idióta embereket gyűjtik, akkor.... nem gondolom biztosra de ez sokkal inkább megoldás lenne, mint hogy a felelős gazdik tegyenek bármit. Nem tudok befogadni 60 kutyát, csak mert meg akarom menteni őket! Hidd el megtenném, de egyszerűen képtelenség! Viszont azért lehurrogni valakit, mert kiír egy ilyen kérdést... Ne haragudj meg de ha látom azokat a kutyákat, akkor is azt fogom gondolni, hogy nonszensz miért kell ilyen szintű leszólást kiírni kommentekbe!


Ha Nekem van egy jótermészetű kutyám, ami ráadásul nagyon ritka fajta is, miért ne hagyjam, hogy legyen kölyke??

(Még mindig nem tartok különbséget keverék és tiszta kutya közt!) Tehát had ne menhelyre menjek már azért, mert akarok a saját kutyámtól egy kölyköt! Az enyém például úgy is született, hogy két kutyát tartottak, és fialt a kutya. Eladták. Ennyi. SZelektálhatunk és korlátozhatunk itt mindent, ha mindig lesznek olyan emberek akik sz*rnak Rád, és semmibe veszik a munkád... :\


Azokkal az emberekkel kéne valamit kezdeni, akik ilyen fajták... akik mindenféle lelkiismeret nélkül lesznek felelőtlenek és dobják ki a kutyákat. DE addig NEM felelőtlenség az a döntés, hogy engeded a kutyád párzását, ha biztosítod is neki az elhelyezését!!!!

2014. márc. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 sippara ***** válasza:
86%

Na akkor sorban:


"A kérdés arról szól, hogy szabad-e otthon keverék kutyák párzását hagyni! Akkor pattogjál már ilyen szavakkal, amikor azt kérdezik, hogy szabad-e rendszeresen ÉHEZTETNI, vagy VERNI az állatot??!!!!!"


Egy kérdésre válaszolj. Az állat, akit aztán vernek, éheztetnek, kidobnak, HONNAN származik? A felelős tenyésztőtől, aki életük végéig követi a kölykei sorsát, vagy Fifigazditól, aki leellette Fifikét, mert "olyan jó természet", vagy "anya akar lenni"?


"keverék kutya több ideig is él"


Linket, kérlek, tudományos kutatást, vagy egyáltalán bármilyen ellenőrzött körülmények között történt kísérletet, amiben ugyanúgy tartott, mozgatott, ápolt, etetett keverék kutyák szignifikánsan tovább éltek fajtatiszta társaiknál, ami ezt bizonyítja. A szomszéd Marinéni nem számít tudományos munkatársnak.


"kevesebb betegséget kap el..."


Hogy egy kutya milyen betegséget kap el, az három dologtól függ: a környezetétől, az oltottságától, és az immunrendszerétől. Annak, hogy fajtatiszta-e az egyed, vagy sem, körülbelül annyi köze van a dologhoz, mint a szőrzet hosszának: semmi.


"Milyen alapon hozod egyenlő szintre azt, hogy valakinek van két keverék kutyája, és akkor már egy felelőtlen ******-nak kell tartani, azért mert NE ADJ ISTEN! kölykei is születnek??"


Egyrészt: "Milyen alapon hozod egyenlő szintre" - mivel? Hiányzik a mondatodból egy "...azzal, hogy" rész.


Másrészt: Keverék kutyával Dunát lehetne rekeszteni mindenféle méretben, színben, viselkedésben. Fifike és Bodri kölyke Fifike és Bodri tulajdonságait ugyanolyan valószínűséggel hordozzák, mint BÁRMELYIK másik keverék kutya. Ha felelős állattartó vagyok, és ezt tudom (és nyilván tudom), akkor nem hozok le egy almot sem a keverék kutyámtól, mert egyrészt rossz a kutyának, mint fajnak, másrészt rossz a kutyásoknak, mint szubkultúrának, harmadrészt (és főként!) rossz az én kutyámnak is.


"AZ meg aki a fajtiszta kutyáját otthon láncra veri, éhezteti, kidobja az utcára mert már megunta, vagy kidobja egy zsákba???? AZ tök normális ugye??? Mert az fajtiszta kutya....."


Minden kutya fajtiszta. Kicsit kevered a szezont a fazonnal, meg túlzol, meg nem is igazán tudod, miről beszélsz, meg a szövegértelmezéssel is vannak gondok, de azért megpróbálkozom még egyszer: kutyát szaporítani rossz. Függetlenül attól, hogy a kutyák fajtatiszták, vagy keverékek, hogy pénzért adod a kölyköket, vagy azért hozod le az almot, mert Fifike aranyos a gyerekekkel, vagy azért, mert hülye vagy. Ennyi. Nem írtuk sehol, hogy aki kutyát szaporít, az veri és éhezteti IS, az viszont megint csak tény, hogy az éheztetett, vert, kidobott kutyák brutálisan túlnyomó többsége NEM tenyésztőtől származik. Ezt továbbgondolva eljuthatunk némi józan ésszel odáig, hogy ha abbahagynánk a mindenféle hobbikutyáink őrült elletését, rövid időn belül eltűnne a kóbor és gazdikereső kutyák igen nagy százaléka.


"Én a jelenlegi fiú kutyámat azért is akarom vinni fedeztetni, mert ritka jó természete van a fajtájához képest, és szeretném ha a kölykében is meglenne! (és miért ne lenne rá esély)"


Nagyjából ugyanannyi, mint arra, hogy agresszív lesz. A tenyésztés nem úgy működik ám, hogy a Fifinek van egy kocka alakú folt a bal vállán, oszt' a 6 kölykéből kettőnek is lesz, vagy Bodri szereti a gyerekeket, és a kölykei is szeretni fogják. Arra viszont egy tk nélküli (=ismeretlen származású), elvileg fajtatiszta kannál sokkal nagyobb az esély, hogy a kölykök örököljék valamely fajtabetegséget, amire se te nem szűretted a sajátodat, se az ő szüleit, se azok szüleit nem szűrték - máris ott egy DP, vagy katarakta, és a hatból csak egy kölyök, aki egy éves korára megvakul, vagy járásképtelenné válik.


"SZelektálhatunk és korlátozhatunk itt mindent, ha mindig lesznek olyan emberek akik sz*rnak Rád, és semmibe veszik a munkád..."


Ennél igazabbat nem is szólhattál volna. Csak az értelmét nem látszol felfogni.


"Azokkal az emberekkel kéne valamit kezdeni, akik ilyen fajták... akik mindenféle lelkiismeret nélkül lesznek felelőtlenek"


Ámen.


"DE addig NEM felelőtlenség az a döntés, hogy engeded a kutyád párzását, ha biztosítod is neki az elhelyezését!!!!"


Valóban. De akkor tessék követni a kölyköket, és ha utcára kerülnének, szó nélkül befogadni és tovább nevelni őket. EZ az, amit már senki nem tesz meg.

2014. márc. 18. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
83%
Sippara! Köszi, hogy leírtad ilyen részletesen. Csak annyit tennék hozzá, hogy szerintem az ember az unokákig bezárólag felelős a kutyája kölykeiért.
2014. márc. 18. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
0%

Úristen.... Csodálatos agyi kapacitások vannak itt...

Mondatok helyességéről dumálsz; ... Hagyjuk!


Leirhatom én százszor ha fel nem fogod...!

Van otthon két kutyám és nem engeded, hogy hagyjam őket ..., ha Számomra belefér! Nézz utána, hogy Milyenek a keverék kutyák élettartamai, vagy TAPASZTALD, mint én!!! Hajrá mindenek megmentője!! :D

De amúgy komolyan nem értem a felfogásodat! Leírom azt, hogy biztosítok mindent a kutyáknak de neked az se jó.... Innentől nekem halottnak a csók .... -.-

Ha neked az a baj, hogy ilyen a természet, hogy szaparodik ami erre képes, akkor nagyon sajnállak!!!! Végig NEM arról beszéltem, hogy erőltesd a kutyáid a kef**lésre... De ha akarják és megengedheted magadnak, hogy fentartsd őket, vagy biztosítsd neki(k) a helyet... Annyira értelmetlen vagy, komolyan! Ha én imádok egy fajtát, és odáig merek folyamodni, hogy veszek is belőle egy fiút és egy lányt, és akarok még magamnak, vagy családba, vagy ismerősöknek stb. még egyet, kettőt... Akkor nehogy már haljak meg úgy, hogy nem tehetem!!

Csak mert az Olyanok (akik egy percig nem vesznek magukhoz idegen kutyát) Nekem ezt mondják...

Tudod nem mindenki dob ki 8-10hetes akitát, malamute-t, vagy bármiféle ilyen ritka fajtát!

Ha nekem kell a kutya akkor leszel szives NEM beleszólni!!

Még egyszer mondom, azzal hisztizz már, aki kidobja vagy kínozza a kutyát!!!

2014. márc. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Tessék, kidobott szánhúzók:

[link]

Milyen független bizottság állapította meg, hogy a kutyád valóban alkalmas arra, hogy továbbtenyésztésével hozzájáruljon a fajta jobbításához? Mert mindenkinek a saját kutyája a legszebb, legokosabb, de attól még nem feltétlen jó a kutya objektívan szemlélve.

2014. márc. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!