Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyát szeretnék venni....

Egy kutyát szeretnék venni. Egy border collietet . Akkor az árral eggyütt. és az etetés. Oltás stb ilyenek. Azzal mennyibe kerül havonta?

Figyelt kérdés
Meg mik az első lépések ha megvan?

#kutya #ár #oltás #etetés #border colliet
2014. márc. 6. 07:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért nem inkább egy tenyésztőt kérdezel meg? Ő jobban ért hozzá, tudja, mire van szüksége ennek a fajtának.
2014. márc. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha tenyésztőtől veszed, akkor olyan 80-100 ezer körüli vételárra számíts. De ebben "benne van" legalább 4 féregtelenítés és legalább 3 oltás, a chipp, törzskönyv, és a garancia egy egészséges, ideális környezetben felnevelt, szép kölyökkutyára.
2014. márc. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a 80-100 ezer egy kicsit optimista becslés, vagy kezdő kennelre vonatkozik.
2014. márc. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

80-100 kezdő, kevésbé eredményes, felkapott kennelre vonatkozik. ilyet is lehet találni, de az átlag inkább 150, vagy afölött mozoghat (én négy éve 90-ért vettem a kutyámat, azóta meg nem érdeklődtem magyar tenyésztőnél, csak azt mondom, amit másoktól hallottam).

az oltások az elején, hát egy 30-at azért szánj rá.

kaja + sport felnőtt kutya esetében mondjuk havi 20, de ebben benzin stb. nincs benne, meg attól is függ, mivel etetsz, hova jársz stb. a kutyatartás nem olcsó hobbi.

2014. márc. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 ildi21 ***** válasza:

Lucky for you kennelben 100000 Ft egy kölyök, oltások

, féregtelenítés kb 20000, ágy, tálak, játékok, rágókák minimum 15000Ft. Én brit care táppal etetek, 11000Ft/12kg, ez 2 hónapig elég + advantix kullancs ellen 2000Ft/hó. Első lépés, hogy elviszed orvoshoz, ő elmondja az oltási programot, veszel etető, itató tálat, ágyat, játékokat, és, ha jót akarsz magadnak, beszerzel egy csomó rágókát, bikacsököt.

Nem kevés, de amennyi örömöt okoz nekünk a mi borderünk, forintban nem mérhető! :)

2014. márc. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is a Lucky for you kennelből lesz kutyám. :)

De felkészültél a fajtára?

Le kell fárasztani ami nem napi 2 óra

És sportolni kell vele,mentálisan is le kell fárasztani

2014. márc. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!