Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha a 3 éves kan...

Mit tegyek ha a 3 éves kan angol cocker spánielem kutyákkal szemben agresszív és miután elment mellettünk a kutya még vagy 20 percig ugatja?

Figyelt kérdés

#agresszívkutya
2014. márc. 6. 09:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%
Mit csinálsz ilyenkor amikor ez történik? Határozottan rászólsz hogy "NEM!", elkezdesz neki gügyrészni és "jaj semmi baj, semmi baj"-ozni vagy figyelmen kívül hagyod? Sokszor a gazdi rossz testbeszéde készteti erre a kutyát.
2014. márc. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
62%
Illetve még arra válaszol, hogy mennyit szoktatok sétálni? El szoktad engedni a pórázról? Van lehetősége más kutyákkal játszani, szaladgálni?
2014. márc. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

a, verzió: elmész egy jó kutyaiskolába

b, verzió: kihívsz házhoz egy kiképzőt


Sokféleképp lehet kezelni ezt a problémát. Segítségre van szükséged, hogy kiválaszthasd a nektek legjobb módszert, és hogy megfelelően tudd alkalmazni azt.

2014. márc. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
33%

Kedves 86%-os! Szerinted, ha agresszív más kutyákkal, akkor elengedi és szaladgál más kutyákkal????


Full szocializálatlan...

2014. márc. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

:P Mindketten 86%-osak vagyunk, de nem vettem magamra (én 3. hozzászóló vok). :D


Kérdező, ha megmondod, merre laksz, akkor talán tudunk is ajánlani sulit/kiképzőt. Ettől még persze nem 100%, hogy nektek beválik az, ami nekünk jó volt, de szerintem így könnyebb, mint vakon választani.

2014. márc. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
72%
Kedves Little Red! Nem egy olyan kutyát láttam, aki csak pórázon volt agresszív más kutyákkal meg a gazdi közelében, amúgy teljesen normális volt. Persze lehet, hogy a kérdezőnél nem így van, csak egy ötlet.
2014. márc. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
esztergom környékén lakom és ha elkezd ugatni megpróbálom lecsitítani v megnyugtatni
2014. márc. 6. 13:46
 8/19 anonim ***** válasza:
Na és ezzel pont rögzíted benne a helytelen viselkedést.
2014. márc. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
akkor mit kéne csinálnom PLS segítsetek!
2014. márc. 6. 14:59
 10/19 anonim ***** válasza:
65%

szia!


Megrántod a pórázt, esetleg egészen rövidre veszed, közben határozottan rászólsz a kutyára, hogy NEM SZABAD! Ha nem esne le neki a szitu, akkor még egyszer.

Nem csitítgatni kell, hanem határozottan közölni vele, hogy ezt nem teheti.


Amikor az én mudi kanom ilyennel próbálkozott, hogy az őt kerítés mögül ugató kutyáknak válaszoljon, én még a földre is lenyomtam sűrű rászólások közepette. Azóta nem meri megtenni. És félre ne értsd, nem bántottam. Csak neveltem.

2014. márc. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!