Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Általánosságban az agarakról:...

Általánosságban az agarakról: nem túl okosak, nagy fázósak, és lefáraszthatatlanok. Igaz ez?

Figyelt kérdés

Van egy agár, akit szeretnék örökbe fogadni, és az egyik munkatársam elé negatívan beszélt a fajtáról. Amiket írtam, ő mondta.

Tudom, hogy nem egy munkakutya fajta, de nem hinném, hogy ettől még buták.

És tudom, hogy szeretnek nagyokat futni, lenne is rá lehetősége, de komolyan napi 3-4 óra nagyon aktív mozgás kell nekik?



2014. márc. 7. 10:06
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Dehogy is, nagyon lusta kutyák. Az agár sprinter, fut két kört, kiadja a gőzt és már menne is vissza aludni. Viszont fázósnak fázósak, ha jól tudom, a magyar agár valamivel ellenállóbb, mint az angol.

Nem mondanám, hogy buták, intelligensek, csak nem szolgalelkűek. Nem fognak engedelmes gyakorlatokat végezni 30-szor egymás után, mert szerintem nem látják értelmét. Amolyan arisztokraták. Én nagyon szeretem az agarakat, az egyetlen gondot az okozza, hogy annyira ösztönerősek, hogy elengedni nem nagyon lehet őket. Sok örökbefogadható agárnál olvastam olyat, hogy a kistestű kutyákat is zsákmánynak nézik. Persze biztosan nem mind ilyen, attól is függhet, hogy milyen volt a múltja. Sokukkal vadásztak pl, velük biztosan nehezebb.

2014. márc. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Egy angol-magyar agár keverékről van szó.

Amit írtál, azt jó hallani, mondjuk az kicsit ijesztő, hogy nem nevelhetőek biztosan behívhatóra. Van egy kistestű kutyám, akivel 7 éve mindig póráz nélkül sétálunk. Külvárosban lakunk, és itt lenne lehetősége nagyokat futni, de nem tudom, hogy el merném e így engedni. A mostani kutyám hihetetlenül szófogadó, nála soha nem félek attól, hogy nem jön vissza első szóra.

A fázósság természetesen nem gond, adnék rá ruhát /háttakarót.

Azt nem is várnám, hogy mindenféle feladatokat végezzen, nem vagyok az a fajta, aki dolgozni akar a kutyával. De szeretem, ha az alapparancsokat végrehajtja.

2014. márc. 7. 10:23
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Épp az, h okosabbak, mint a legtöbb ember :) De komolyan :) Csak egy kívülállónak tűnik úgy, h hülyék :)


A fázósság, hát van benne valami. Ugye nem épp a nagy bundáról híresek, de egy ruhába még senki sme halt bele :)


A lefáraszthatatlan meg megint nem igaz, a világ leglustább kutyái szerintem :) A 24 órából képesek lennének 45-öt is aludni :D

2014. márc. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sajnos én is hallottam sztorikat a zsákmányosságáról a fajtának, majd meglátod... ha örökbe fogadod, úgyse érdemes nm zárt területen elengedni amíg nem kezd el kötődni...

Ha meg nehéz vele, kutyasuli...

2014. márc. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzőekkel.


Az agár okos kutya, de nem szolgalelkű, emiatt az olyan trükkökre, mint amiért a BC-t okosnak tartják, nem igazán vagy csak kevésre lehet megtanítani őket. De intelligenciában nem maradnak el más fajtáktól.


Fázósak, de mihez képest. A rövid szőrűek között pl. a magyar agár az egyik legjobb hidegtűrő. Az enyém télen is kint van az udvaron, természetesen jól szigetelt házban. Téli sétáknál pedig nincs rajta ruha egyáltalán. A panel agaraknál megértem a ruhát, mert nincs hozzászokva a kinti léthez.


Az agarak többsége rövid vagy középtáv futó. Egyáltalán nem hiperaktívak és minimum 16-18 órát alszanak, lustálkodnak.


A "tudom hogy nem egy munkakutya fajta" - pont hogy az agarak a legősibb munkakutya fajták. Az ember őket használta először vadászatra.

2014. márc. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam, a "nem munkakutyát" úgy értettem, hogy -ahogy utolsó is írta- nem olyan, mint egy collie, akinek a tanulás, és feladatok végrehajtása a mániája. Nem is szeretnék olyan kutyát.

De az tényleg visszatart, hogy erős a vadászösztönük :(

2014. márc. 7. 13:14
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A magyar agaramnak jobb téli aljszőre nőtt, mint a vizslámnak. Szerinted ki fázott? A vizsla. Az agaram imádja, hogy az udvaron nyüzsi van, kinn fekszik egy kiszuperált kanapén, vagy a bélelt kutyaházból les, és mozizik. Mivel brutál aljszőre nőtt, séta közben sem fázott.

Mozgás, lassú sétával tényleg 6km után is gőzös, de ha elengedem, és fut 3-4 sprintet, vagy 2x15 perc labdázással lefárad, utána nyugi van.

Mi kutyasuliba jártunk, így most a nyugodt helyeken el lehet már engedni, nem rongyol ki a világból, illetve van 100% behívható haverja, és ha vele szaladgál, akkor is mindig visszajön, behívható. A zajos/gyerekes/biciklis/macskás/kiskutyás terültetekre még gyúrunk.

Macskák nagyon érdekelnék, illetve a mini és szőrős kutyákat akarná kergetni, de pórázon elég egy Nem! parancs, és jön tovább szépen - sok-sok gyakorlás kell.

És sokkal okosabbak mint csomó másik fajta, csak nem szolgalelkűek. 100% tisztában van a cukiságával - stabilan belenéz a szemedbe, vigyorra húzza a pofit, ezerrel csóvál, és előadja az "Imádlak gazdi" műsort - na ezek után próbáld meg leszidni :D Minél nagyobb disznóságot követett el, annál cukibb fejet vág, és csak utána kezd lapítani :D

Az enyém jutifalival jól motiválató, csak néha lázad, és szelektív a látása/hallása...Ja, és lopkodni szeret, illetve úgy gondolja, ami elől marad és érdekes, azt neki hagytuk ott, így leveszi, és áthelyezi máshova, elteszi magának :) Kiválóan nevel a rendrakásra :D

2014. márc. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Akiteki ***** válasza:
100%

A munkatársad képen láthatott agarat, azt sem túl sokat.

Nagyon okos kutyák, de tényleg nem szolgák. Nem fogja egész nap lesni, hogy mit kívánsz, talál elfoglaltságot magának.

Napi 1 óra rohangálással a magyar agaram teljesen elvan. Ő a fázósabb fajta, ha télen bejön a kertből, azonnal megy a radiátorhoz fület melegíteni.

A behívást meg soha egyik agaramnak sem kellett tanítanom, ha kinn vagyunk a mezőn, akkor is azt lesik, hogy hol vagyok, nehogy elveszítsem őket. Ezt még idegen agárral is meg tudtam csinálni. És simán behívhatók akkor is, ha vadat látnak. Csak azokkal nehéz, akik tényleg vadásztak már. A menhelyi grey-magyar mix esélyes, hogy orvvadászoktól van, mindenképpen figyelni kell rá az előélete miatt.

2014. márc. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha már ki van nézve a kutya, érdeklődj kicsit behatóbban utána. Honnan való, hogyan viselkedik más kutyákkal, behívható-e, stb. És akkor nem kell találgatni.
2014. márc. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Trükkökre is lehet tanítani, csak türelem kell hozzá :)

Itt egy agaras blog, sok mindent tud már a kutya!

[link]

2014. márc. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!