Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agility, dog dancing, aki uzi...

Agility, dog dancing, aki uzi ezeket a sportokat tuna nekem segiteni?

Figyelt kérdés
Szeretnek a jovoben dog dancinget uzni a kutyammal. most kulfoldon elunk es nincs ra modom, hogy elkezdjem, de mindenkeppen szeretnek amikor modomban alla majd. azt olvastam valahol, hogy a dog dancing alapja az agility. eleg sok mindent tud mar a kutyus es szeretnek haladni addig is amig sportszeruen csinahatjuk. mik azok amiket otthon magunktol is meg tudunk es meg kell tanulnunk? amit tud: ul, fekszik, marad, tolatas, hivasra jon es ha azt mondom allj, megall, majd ujra hivom es tovabb kozeledik felem. tud jobbra es balra forogni, meghajolni. ami meg gond az az, hogy ha elengedem ne bolonduljon meg es kezdjen el rohangalni mert nem sok lehetosegem van szabadon engedni, regebben a tengerparton csinaltuk es most ahol lakunk a parkban egyszer elengedtem de nem vagyok hive elengedni ott ahol kocsik is vannak, sosem tudni. nem szalad el, mellettem marad, de aztan hirtelen megerez vmi szagot es ugy beindul oromeben hogy uccu neki turbo fokozatban elkezd rohangalni, ez tortent legutobb, par sec alatt meghallotta hogy kiabalok neki es odajott, de nem tartom jonak ezt a szintu "beizgulast":)

2014. márc. 7. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy olyan sport, amihez nem feltétlen kell kutyaiskolába járni. A trükköket, az alapengedelmességet jóesetben otthon is meg tudod tanítani - azért azzal a behívással kezdeni kellene valamit, pl. hosszú pórázzal.

Ahogy a videókban láttam, a láb melleti munkának óriási jelentősége van, vagyis hogy akárhogy fordulsz, akármilyen irányba lépsz, a kutya igazodjon.

2014. márc. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azért "izgul be" szerencsétlen, mert sosincs elengedve, sosincsenek levezetve az energiái. Így nem lehet normálisan kutyát tartani, láthatóan a kutyának sem jó, mert szétveti az energia, majd' megőrül h mehessen.

Egyébként a dog dancingnek semmi köze az agilityhez. A dog dancing trükkök sorozata, ahhoz nem kell kutyasuli, csak klikker, fantázia, meg érzék h hogyan taníts meg neki dolgokat - de erre meg vannak how to teach my dog videók a youtubeon.

2014. márc. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az agility nem alapja a dog dancingnek, lehet a kettőt egyszerre űzni, de nem kell előtte agilityzni. Maximum annyiban lehet alap, hogy az agility nagyon a kapcsolat sportja. Sokban segít a kutya-gazdi közti harmóniát és kölcsönös bizalmat felépíteni. Amit én még észrevettem, hogy sokban segíti, hogy a kutya jobban leveszi (pláne, ha már hosszabb ideje agilityznek a gazdival együtt) a testjeleket és néha már kevés szó kell, testbeszéddel nagyon jól ellehet irányítani (és fordítva, csak szavakkal is nagyon jól lehet) . Ez a dog dancingnél azért jó, mert versenyen nagyon értékelik, ha a kutya nem különféle kézjelekre végzi el az adott kűr elemeit, hanem mondjuk hangra. Ez távolsági munkánál néz ki igazán jól, és nagyon hatásos.

Amúgy a DD szerintem ilyenből ez egyik legegyszerűbb, legjobb sport, hogy otthon is kivitelezhető és jutalomfalaton (esetleg klikkeren, és pár a trükkhöz szükséges tárgyon kívül) semmi más nem kell, csak a gazdi meg a kutya. Valamint bárhol és bármikor nekiállhattok tanulni, gyakorolni. Mit kell megtanulni, különféle trükkök, és hogy ezt betudjad építeni egymásra, hogy szép és harmonikus produkció alakuljon belőle. Ez sem olyan egyszerű feladat, valamint előny ha gazdi is "táncol" közben, azaz mozog valami koreográfiát csinál. Nekem nem tetszik, ha sok trükkök pakolnak egymás után, hanem inkább kevesebbet de szépen kivitelezve, látványosan.

A ne bolonduljon meg, azt úgy tudod gyakorolni vele, hogy sokat gyakoroljátok a figyelmet. Úgy tudnád, hogy pl. ha elengeded, és bohóckodna, akkor ne gyakorolj vele és ignoráld esetleg szólj rá, hogy NEM és ha leáll azonnal dicsérd, vagy ha a szemkontaktus gyakorlással. :)

2014. márc. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
kettes valaszolo, az hogy igy nem lehet normalisan kutyat tartani azt azert ne mondjuk, mert 10bol hany kutyanak adatik meg hogy mezokon futkosson?? attol meg nem hinnem h nem lehet kutyat tartani m nem engedem rohangalni egy olyan varosban ahol barmi tortenhet vele nekem nem eri meg. de azer koszi a valaszt. de ne legyunk ilyen igenyesek, mexicoban elek, mnden sakon van egy koborkutya, betegek, sok sinteren meg arammal utik agyon oket…teton laknak arnyek kaja nelkul stb. az egyetlen dolog amit nem adok meg neki m nincs modomban az az szabadon rohangaljon…..es ez igy is marad amig nincs biztonsagos kornyezet, mert egy ilyen orszagban(vagy akar Mo.-n is ahol en lakok) nem fogom elengedni:(
2014. márc. 8. 06:08
 5/7 A kérdező kommentje:
1es 3as koszi:) nem tudom hol olvstam h az agility a DD elott kell, e orulok ha nem:) sok aprosagot tud mar, majd akkor lassan osszeallitunk egy sorozatot. 1es koszi a tippet hosszu porazra. tudja a lab mellett jovest is amugy, csak ezt a felporgesbol leallitast kell megoldanom. sajnos furni sem szeret amiota a fovarosban vagyunk(mexico) a tengerparton imadott a tropusi meleben, de itt nem, lehet a legszennyezettseg ami hatalmas... vagy a magassag(4000 meter) az oka? sokat torom a fejem miert nem akar futni, imadott a parton itt meg utalja.
2014. márc. 8. 06:16
 6/7 anonim ***** válasza:

szia. Én agilitizek, és DD-zek is, bár DD versenyen nem voltam még, mer thiába tud a kutyám 50 trükköt, egyszerűen nem tudok egy igazán ütős kűrt kitalálni, és elég lámpalázas is vagyok,ha sok ember előtt kell "furán mozognom", de ami késik nem múlik.

Sok köze a kettőnek nincs egymáshoz, szóval nem alaptétele az egyik a másiknak.

Trükköket otthon is tudsz tanítani, ehhez nekem is van sok fantáziám, meg nagyon élvezetes is.

Sok olyan oldal van,ahol trükkök tanításának a menetét írják le, valamint vannak könyvek is.

Amúgy,ha az a helyzet, hogy nem tudod elengedni sehol se a kutyát, akkor erősen ajánlom nektek az agilityt, mert edzések alatt tisztességesen eltud fáradni a kutya. :)

Az enyém egy lelőhetetlen bolond, de edzés után csak fekszik egész este. Öröm látni, hogy kidőlt :)

Meg, ahogy egy korábbi válaszoló is írta, nagyon erős kapcsolat tud kialakulni kutya és gazda közt, és a testbeszéd olvasását is könnyebben megérti a kutya, és ez hasznos lehet a trükköknél.

Sok sikert a terveidhez :)

2014. márc. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
koszonom szepen 6os:)
2014. márc. 9. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!