Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A komondor jó házőrző falun?

A komondor jó házőrző falun?

Figyelt kérdés
2014. márc. 7. 19:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
a komondor a mesékben is benne van nem véletlenül.az jó házörző szerintem semmilyen gondod nem lenne a rablókkal csak hát ez nem megy olyan egyszerűen mert azt a kutyát meg is kell nevelni.
2014. márc. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem csak falun.
2014. márc. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
városon is jó de nagyon nagy a mozgásigénye!
2014. márc. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
igen, nagyon jó házőrző, igazi hungarikum, de következetes nevelést igényel, és nem a lánhoz köztés a lényeg. Én csak ajánlani tudom ezt a fajtát, nekünk is az van.
2014. márc. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%
Jó házőrző, területőrző, amennyiben megfelelő helyről való. Jelzőkutya nem árt mellé, nem véletlenül tartják együtt pl. pulival.
2014. márc. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az egyik legjobb. Jó neveléssel kiváló jázőrző válik belőle de tényleg nem árt mellé egy jelző kutya mint pl.: puli.mudi vagy bármelyik hasonló kutyafajta.
2014. márc. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
38%
Amelyik tanyára én járok, azottani kutya az első naptól kezdve farokcsóválva jön hozzám, meg mindenki máshoz, pedig nincs kinyalva a feneke. Az alapítványál, ahol önkéntes vagyok is voltak mentett komondorok rendszeresen, mindegyik kedves, barátságos kutya volt. Lehet, hogy ők a kivételek, nem tudom, de én ezt tapasztaltam. Szerintem a tartási körülményektől, neveléstől is függ.
2014. márc. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Jelzőkutya nem kell mellé. Lehet, de nem kötelező. Észre fog venni anélkül is mindent.
2014. márc. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

Kiváló házőrző! (Csak akad néhány rosszabb vérvonal)


Jelzőkutya nem kell mellé, végtelenül figyelmes, főleg éjszaka, ha magára marad.

Csak épp elég intelligens ahhoz, hogy békés járókelőkre ne támadjon úgy, hogy szétszedi a kerítést, arra tényleg inkább a pulit "küldi", hangoskodásban ő a jobb.


Meg ahhoz is elég intelligens, hogy fel tudja mérni az emberek szándékait, és egy menhelyen nem fog rátámadni egy önkéntesre.

Még a saját portáján belül is, ha betéved valaki, inkább csak nekimegy, feldönti, max harap egyet rajta, (mondjuk egy normális harapása is csont töréssel jár...)

de nem kezdi el széttépni, össze-vissza marcangolni, csak ha ellenállnak neki, vagy folyamatosan támadják.


Szerintem az egyik legintelligensebb házőrző, egy jó vérvonalon, meg jó nevelés mellett jól látszik rajta, hogy arra tenyésztették, hogy saját döntéseket hozzon, mérje fel a helyzet komolyságát, és aszerint cselekedjen. És mindig jól dönt.

2014. márc. 8. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

Kiváló házőrző, de az alapos szocializáció elengedhetetlen!!! Nem várhatod el tőle, hogy megvédje a portát, ha 8 hetesen leteszed az udvaron és annyi. Ez egy kutyától sem várható.

Emberek közé kell vinni, forgalomba, városba, meg kutyatársaságba, hogy mire megnő, ne féljen az ördögtől se. Ezerszeresen megéri a belefektetett munka.

2014. márc. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!