Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik az erősebb, keményebb...

Melyik az erősebb, keményebb fajta? A Pit bull, vagy a Komondor? Melyik a jobb házőrző?

Figyelt kérdés
Ne értsétek félre, nem akarom kipróbálni, csak érdekel, mit gondoltok!
2010. jan. 16. 19:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
4%
a komondort a pittel összehasonlítani egy vicc:-) rgyértelmű a pitt mindenben jobb
2010. jan. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
16%
Utolsó: ne felejtsd el, a komondor régebben farkasok ellen harcolt! Szerintem nagyjából hasonló erejű a két fajta.
2010. jan. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
52%

Ha a két kutya összeugrik, a pit fog kijönni győztesen.

Ha házőrzésre gondolsz, akkor a Komondor.

Pit alkalmatlan házőrzésre.

Hozzáértő simán besétál.

Sőt, fogja és elviszi a kutyát is. :-))

A Komondor egyemberes kutya. Gazdáján kívül nem ismer se embert se Istent.

Ahol Komondor őrzi a portát, oda idegen be nem teszi a lábát.

Ha mégis, épp bőrrel nem ússza meg.

2010. jan. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjátok már ezt a ki az erősebb, meg a pit lever minden kutyafajtát típusú baromságokat! Kimondottan jó élményeim vannak a fajtával kapcsolatban és nem egy staff tenyészővel elbeszélgettem a két típusról. Egy egészségesen nevelt pit vagy staff igazi házikedvenc, emellett persze a végletekig kitartó kutyák, de aki azt hiszi, hogy bármi esélye lenne egy jól megtermett, ősi jellemvonásait máig megtartó juhászkutya ellen, az erős értéktévesztésben van.

Aki vesz ilyen kutyát, az örüljön neki, becsülje meg, de messze kerülje el a konfrontálódást egy juhászkutyával szemben, mert abból jól nem jöhet ki.

2010. jan. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Igaza van az utolsónak, én csak érdeklődésből kérdeztem, eszembe sem jutott, hogy kipróbáljam:)
2010. jan. 17. 14:59
 6/24 anonim ***** válasza:
0%
látszik hogy még nem eresztettetek össze pittet juhásszal. én igenkauval is ázsiával is és tapasztalatból mondom ha a juhász amit ti agyon dícsértek nem tanulja meg hogy elsőre öljön sosem győz le pittet. csak nézzétek meg ha kettőpittet és kettő juhászt összeengedtek más a harc stílusuk ezért nem fog soha! győzni juhász, amíg nem tanul meg pittel harcolni
2010. jan. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
70%
Miért, te már összeeresztetted őket, hogy ilyen jól tudod?
2010. jan. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
21%
a válaszomban volt hogy én igen... olvass, persze nem ebben az országban, hanem ukrajnában, ott rendszeresen van ázsia viadal, és nem ölik a kutyák egymást, amikor az egyik lefekszik a másiknak szét szedik a kutyákat, ez nem egy véres akármi
2010. jan. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
74%
Hú, tényleg, ez így sokkal jobb. :( Nem ölik meg egymást, "csak" megsebesítik. Ha te szereted az ilyeneket, akkor gratulálok.
2010. jan. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
65%

Lehet, hogy te beszélgettél staffisokkal meg pittesekkel.

Én meg 15 éve tartok és tenyésztek amstaffot.

Sajnos volt szerencsétlenségem feszítőfával leszedni staffot, pittet egyaránt juhászkutyáról, vadászkutyáról, egymásról, stb.

A kérdés az volt, hogy melyik a keményebb, jobb házőrző.

Nem az hogy a pit vagy staffi mennyire család centrikus.

Valóban az.

De házőrzésre a Komondor SOKKAL alkalmasabb. Abban 1000x keményebb.

Kutya-kutya elleni küzdelemben viszont alul maradna.

A Komondor terelő-őrző kutya.

A pit meg harcra (kutya-kutya) speciálisan kitenyésztett fajta.

Ez meddő vita.


A tisztelt kérdezőnek kell eldöntenie mire szeretne kutyát.

Mire kell neki egy "kemény" kutya.

Kemény házőrzőre van szüksége és rendelkezik kellő méretű udvarral egy komondorhoz?

Vagy ne adj Isten ringben akarja kipróbálni mit tud egy pit?

2010. jan. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!