Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz vagy a komondor jobb...

Kuvasz vagy a komondor jobb házörző?

Figyelt kérdés
2009. febr. 5. 20:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
34%
A komondor jobb házörző...a kuvasz az idegbeteg...
2009. febr. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
És melyik az erősebb?
2009. febr. 5. 20:18
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Komondor minden szempontból jobb házörzőnek.
2009. febr. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%
Hogy összehasonlításban melyik a jobb, azt nem tudom, de egy barátnőméknek kuvasz van, nincs vele semmi baj, nem "idegbeteg".
2009. febr. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
48%
Nekem is kuvasz van és remek házőrző.Azt olvastam a komondor kutyusokról, hogy nem tűrik a simogatást, az idegen embereket is megtámadják/megugatják csak a gazdit nem.Tehát felneveled tök egyedül és lesz egy bnőd/barátod akkor lehet,hogy őt is bántaná.A kuvaszról azt olvastam, hogy öreg korukra bebolondulnak de a miénk nagyon szelíd szereti ha ő van a középpontban!=) Innentől már a te döntésed! Amit írtam nem hülyeség kutatói könyvben olvastam! ( lehet vannak a komondorok között szelíd kuyták hisz kilehet őket nevelni ha kiskoruk óta foglalkoznak velük!=) )
2009. febr. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
köszi
2009. febr. 5. 21:13
 7/18 anonim ***** válasza:
56%

Alapvetően egyik sem házőrző, hanem terelő.

Ilyen formán mindkettő ugyanannyira alkalmas a feladatra. Az erőfölény optimális esetben a komondornál van mert rajta nehezebb sebet ejteni, jobban bírja az időjárás viszontagságait és mérete is nagyobb. De a kuvasz is egy hihetetlen kitartó kutyus.


mindkettő sok foglalkozást és nevelést igényel!

2009. febr. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%

10:23-asnak! Nem igazán vagy képbe nemzeti kincseinkkel!

A Kuvasz és a Komondor nem terelőkutya! Mindig is őrző feladatuk volt. Míg pl a Puli terelte a birkát, addig a Kuvasz védte meg a farkastól.

2009. febr. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
24%

21:07

Te nem vagy képben, terelő kutyának is használták, de inkább csak az elkóborolt állatok visszahozására. (Talán csak a komondort, a kuvaszokról nem sok mindent tudok.)

2009. febr. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%

Komondor:)

Nagyon jó házőrző!!!

Az nem igaz,hogyha egyedül neveled fel és lesz mellette vki, akkor őt nem fogadja el!

Ha a gazda bemutatja a kutyának,hogy ő családtag, vagy új állat (kutya,macska,tyúk stb.) akkor azt a kutya el fogja fogadni,de hogy mennyi idő után az attól függ,hogy milyen az az ember és a kutya.

A mi komondorunk felnőtt,2 éves korában került hozzánk és teljesen elfogadott minket,olyan mintha kölyökkorától kezdve itt lenne, soha nem bántott minket még eleinte sem.Akkor ült elöször kocsiban amikor elhoztuk,végig az ölembe bújt...És ez nem azt jelenti hogy túlságosan barátságos,mert : ha mi ott vagyunk és úgy jön be vki akkor nem bántja,de ha nem lennénk ott akkor nem biztos h kitudna menni; meg hagyja h idegen simogassa,de ha túl lép egy bizonyos határt akkor oda kap.

Ez attól is függ mennyire lesz idegenhez szoktatva és fajtától független.

Az eredeti kérdésre válaszolva a komondor azért jobb,mert a szemét eltakarja a szőr,hatékony védelem a spray ellen;nyugodt kutya (ellentétben a kuvasszal),képes egész nap a tuja alatt feküdni,nem örjöng a keritésnél, alig hallani a hangját,

éjszaka aktivabb.És még takarékos is,nem eszik rengeteget,mert agár testfelépitése van, a miénk napi 2 pohár száraztápot kap.

A lényeg,bármelyik kutyafajtát is választod,csakis megbizható helyről vedd,mert a tenyésztőknek gyönyörű kutyái vannak, szűrtek,egészségesek,idegileg is normálisak!Jártam komondor kennelben,a látvány és a tapasztalat önmagáért beszél!Ajánlom neked is hogy keress fel kenneleket!

(Az enyém nem tenyésztőtől van,csak küllemre hibás,de tulajdonságaiban tipikus komondor)

2009. febr. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!