Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi játszódik le azoknak a...

Mi játszódik le azoknak a fejében, akik több tízezres fajtatiszta kutyákat keresnek ingyen meg 1-2ezer forintért?

Figyelt kérdés
Én pl. felháborítónak tartom. Olyan mint ha a koldus még abba is beleszólna, hogy milyen címletben add neki a pénzt.
2009. dec. 13. 18:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek, én is megdöbbenve látom hogy mennyi "ingyen vagy olcsón keresek yorki/westie/havanese kiskutyát, régi álmom, nagyon jó gazdi lennék". Ennyi erővel én meg ingyen vagy olcsón keresek fekete Audi q7-t, nagyon jó helye lenne.

A legtöbb ember talán tudatlanságból keres ilyet. De én is kíváncsi lennék a gondolatmenetükre...

2009. dec. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%

Mert te még soha nem akartál minőségi dolgot venni a lehető legolcsóbban, vagy éppen egy adott pénzösszegből? Ezen háborodj fel:P

Azmeg, hogy valaki naív és nem tudja mit mennyiért adnak más kérdés. Úgyis hamar rájön a miújságra.

2009. dec. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Minőségit ingyen vagy nagyon olcsón... ezzel csak nagyon buta embereket lehet becsapni. A minőségben rendszerint sok munka van, és ennek az árát meg is kérik.


Akkor is, ha kiskutyákról van szó.

2009. dec. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%

Gondolja, hátha szerencséje lesz :)

Egyébként lehet, hogy néha lehet is szerencséjük, mert egyszer láttam pl. hirdetést, hogy golden retriever kiskutyák ingyen elvihetők.

Szóval akár szerencséjük is lehet...

2009. dec. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%
Simán lehet fajtiszta kutyát ingyen beszerezni, csak nézelődni meg érdeklődni kell.
2009. dec. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
40%

Nekem éppen van 3 fajtiszta kiskutyám, és senkinek sem kell, pedig jól vannak tartva, és oltva, féregtelenítve vannak. Nagyon olcsón kínáljuk, de még így sem érdeklődnek. Ha karácsonyig nem viszik el, ingyen is odaadjuk őket. Szerintem ilyenre pályáznak.

Több embertől hallottam, hogy X áruház előtt kínálgatják a megmaradt kutyákat. Akár fajtisztát is.

2009. dec. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
De azok akik olcsón vagy ingyen keresnek valószínűleg nem értenek hozzá, csak látták egy cuki kutyát a tévében vagy valamelyik híresség kezében és jujj én is ilyet akarok, aztán jól átveri őt egy szaporító és 2 hónapon belül elpusztul szerencsétlen kutya. Persze vannak kivételek de NAGYON NAGY szerencse kell ahhoz hogy egy "ingyen fajtatiszta kiskutyát keresek" hirdető rábukkanjon egy "jó minőségűre". De én alapból elkerülném ezeket a divatos fajtákat mert még a legdrágábbak is annyira túltenyészettek és érzékenyek. De például nekem mégis van egy menhelyi yorkim, "jó minőségű" egészséges, szép, okos, nem akartam, ő talált meg engem, és ő a bizonyíték hogy lehet ingyen egészséges divatkutyát találni de ehhez szakértelem, türelem és jó sok szerencse kell. És az expresszen hirdetőknek nincs meg ez a tudás.
2009. dec. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát, én minden vásárlásnál alaposan körbenézek az árak miatt, de az állatoknál nem. Őket nem forintban mérem. Nagyon szégyelném magam, ha odaállítanék az orvoshoz egy fajtatiszta kutyával, de a kezelésre meg nem lenne pénzem. Ráadásul még csak nem is veszik a fáradtságot, hogy ők maguk keressenek, hanem ide kiírják és várják a "sültgalambot". Határozza meg valaki hogy kölyök vagy felnőtt, kicsi, közép, vagy nagy méretűt, illetve rövid vagy hosszú szőrűt szeretne. Ezt még így meg lehet érteni.
2009. dec. 13. 20:55
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a kivétel,mert olcsón kerestem bullterriert.Vettem is,de meg is bántam.Beteges volt kicsinek,annyit költöttünk rá,hogy abból egy jó tenyészetből vehettünk volna kicsit.

Általában szaporítók szoktak ingyen vagy olcsón keresni utánpótlást.

2009. dec. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezeknek a hirdetéseknek a nagy rész kamu!

Nehogy azt hidd hogy rászorulók keresnek maguknak kutyát...olyanok, akik utána drágábban eladják, vagy elletik pár évig, után bedobják a menhelyre.


Akinek már a vételre is csak 1-2 ezret tud költeni az mit csinál, ha pl. műteni kell a kutyát, vagy egyáltalán csak etetni, oltatni?


és miért nem jó akkor egy örökbefogadott keverék?

2009. dec. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!