Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyusomnak hasmenése van és...

Kutyusomnak hasmenése van és ma reggel hányt. Mivel segíthetek neki?

Figyelt kérdés
kb 10kg keverék szuka kutyus. Kb 4 napja hasmenése van és ma reggelt hányt és be is pisilt. A hányásban és a pisiben lehet mi is ludasak vagyunk, mert elég sok házikosztot kapott annak ellenére, hogy rosszalkodik a gyomra, jó sokat is ivott rá. Persze lehet hányt volna egyébként is. Mit adhatok neki? Tartsak 1 nap kihagyást és ne adjak neki enni? Egyébként iszik rendesen.
2009. dec. 14. 08:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Orvoshoz kéne vinni!

Kölyökkutya?

Amúgy a diéta csak használhat neki.Önmagában az,hogy házikosztot eszik még nem kéne,hogy bajt okozzon.

Orvoshoz vidd,az a tuti.

2009. dec. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha 4 napja hasmenése van, komoly baja is lehet. Vidd orvoshoz amíg nem késő. Ezek a tünetek sok betegségre utalhatnak. Ne hagyd szenvedni szegény állatot...
2009. dec. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Két dologgal tudnátok neki segíteni:


1. Álljatok rá egyféle ételre, amiben minden, számára szükséges tápanyag - vitaminok, rostok, fehérje, szénhidrát - benne van. A kutya emésztőrendszere ugyanis nem az össze-vissza kajára van hitelesítve, akkor működik jól, ha folyamatosan azonos összetételű táplálékot kap. A "házi koszt" amit itt sokan favorizálnak nem azt jelenti, hogy azt kapja a kutya, amit ti is esztek, mert az káros az egészségére. A házi koszt az, amikor otthon főzöl neki húst, rizst, zöldségeket megfelelő arányban minimális (kevés só, vagy inkább semmi) fűszerezéssel. Ennél egyszerűbb valami szuper prémium táp etetése, abban benne van minden, amire szüksége van.


2. Mivel egyáltalán nem biztos, hogy az ételtől van baja, ezért előbb érdemes volna állatorvosnak megmutatni. Ha ő kizárja az egyéb betegségeket, akkor lehet, hogy tényleg az általatok adott ételektől lett beteg.

2009. dec. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
2 éves, valamilyen Terrier és talán Beagle keverék egyébként. Gondoltam az orvossal fognak többen is jönni, de mióta nálunk van (5 hónap), azóta vagy havont 2x is vihettem volna dokihoz ha az "okos" emberekre hallgatok. Az meg ugye nem is lenne normális + a pénztárcám sem bírná.
2009. dec. 14. 09:04
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
jaaa...hát akkor ne hallgass az "okos" emberekre..kúrálgasd otthon és bizakodj hogy nem lesz több hányás hasmenés mert ha mégis akkor szép lassan kiszárad majd a kuytus. Na akkor aztán ha esetleg mégis elviszed orvoshoz kifizetheted inged-ggatyád az infúziókra! Most kerülne kb 2000 ft-ba hogy megvizsgálja...
2009. dec. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Remélem a gyerekedet sem viszed orvoshoz, ha hány és fosik!
2009. dec. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyámnak ugyanezek voltak a tünetei, szalmonellás volt. Nem volt olcsó a gyógyítása, de legalább még mindig megvan a kutya...
2009. dec. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel már ilyen hosszú ideje hasmenése van, ezért nem hiszem, hogy csak elrontotta a gyomrát, valószínűleg komolyabb baj van. Rendesen eszik és iszik? Ha nem, akkor sürgősen doki, ha viszont eszik, akkor adj neki főtt rizst magában esetleg főtt csirkehússal, addig amíg nem múlik el a hasmenés. Ha pár nap múlva nem javul a helyzet, akkor mindenképpen irány az állatorvos.
2009. dec. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%
TEJET! tejet adj neki az kihajtja belőle az ami megbetegítette és nyugtatja is a gyomrát és szerintem egy negyed szén tablettát én is adtam a macskáknak mikor hasmenésük volt
2009. dec. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ennyi buta embert... tejet??hasmenésre??? a macska nem egyenlő a kutyával!szólj hozzá a macskás témákhoz nagyokos!

tejet ne!

ha valakinek van kutyája, miért nem néz utána számtalan sok dolognak??tudatlan emberek tömkelege, aki magához vesz egy szerencsétlen jószágot...

akkor tudhatnád te is h ilyenkor gyorsan állatorvoshoz kell vinni!

minek neked kutya, ha beteg és még tovább betegíted házi koszttal, az orvosra meg sajnálod a pénzt?

az én kutyámnak is ment már 2x is a hasa, de nem hányt!

akkor is rögtön vittem dokihoz, a hányt volna még ügyeletre is..pfffffffffffffff

2010. jan. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!