Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire probléma, ha egy...

Mennyire probléma, ha egy kutya orálisan fixált?

Figyelt kérdés

Én nem csináltam eddig nagy ügyet belőle, ha túlzásba vitte, tiltottam, odafigyelek rá, nehogy hülye dolgokat nyeljen le, ne szedjen fel semmit sétánál.

Kicsit idegesítő viszont, hogy mindent összenyal. Ha játszunk, egy idő után leáll és kb tetőtől talpig összenyal. Ha odajön, nyalogat. A cipőtalpakat imádja nyalni (nem engedem). A bőrkanapét lefekvés előtt szétnyalja.

Tiltásra reagál, tehát nem olyan vészes a probléma. Kerestem már utána neten, de azon kívül, hogy tiltsam, semmi okosabbat nem tudtam meg.

Fel tudnátok világosítani erről a problémáról? Mik lehetnek a kiváltó okok? Kitartó tiltással abbamarad?



2014. márc. 10. 17:51
 1/2 anonim ***** válasza:

"orálisan fixált" :D

A pitem is ilyen, mindig mindent összenyalna, legfőképpen mások száját meg lábát. Ő ilyen furcsán akarja kontrollálni a környezetét, aranyosan, de kitartóan. Tulajdonképpen ez a kis kulturált dominánskodós hozzáállás egész dicsérendő, de azért annyira nem vagyunk oda érte, szóval ő le lett pofozva róla, a másik kutyám szájnyalással történő terrorizálásáért meg flakonozva, úgyhogy most már egész kezelhető szinten van. Még a kisgyerekek instant arconnyalásán dolgozunk, de ahhoz előbb találni kéne egy-két vállalkozó kedvű szülőt :)

Haverom javasolta anno, hogy fogjuk meg a nyelvét, amikor nyal, úgy, hogy kicsit fájjon neki, de abból olyan kihúzott nyelvű ostobán nézős pitbullos családi vihogás lett, hogy inkább letettünk róla :D Remek játék, de ha zavar, akkor inkább tasli :)

2014. márc. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Engem igazándiból nem zavar ha engem nyaldos, kifejezetten vicces, mikor kintfelejti a nyelvét miközben a huszonnéhány kilójával az ölemben fekszik. A domináns viselkedésről le lett szoktatva, nálam a lenyomós módszer jött be, a kavicsos üveggel maximum játszik. Baromi vicces volt, mikor rácsörgettem és kb 60-nal körberohanta az udvart, hogy megpróbálja elvenni tőlem,tehát azt inkább hanyagolom. Mostmár a földhözcsapkodás megy ha rossz.

Korábban volt probléma abból, hogy ninja-ként evett meg dolgokat a legkülönbözőbb ehetetlen helyekről (fél virágláda, plüssjátékszem, cipőfűző, kavics), mióta tiltom, azóta nyaleb.

Igazából olyan béna problémák jönnek ki rajta, amikről álmodni sem mertem...

Első perctől behívható,(erdőben most lett tesztelve, miután felugrott egy őzbagázs és mindkét kutya utánuk ment), megy az ül-marad-fekszik-ugat-lábhoz, ami így, hogy 5 hónaposan került hozzám, figyelemre méltó.

Én az előélete alapján egy domináns kis diktátorra számítottam, ehelyett egy engedelmes felevőbajnok nyaleb lett. Nem kifejezetten problémás, de vannak bajok. Többek között az, hogy rettenetesen kaki az immunrendszere (ezen dolgozunk), de a felevéssel, szájbavétellel tanácstalan vagyok. Kutyasuli még esélytelen (hátra van egy kombi oltás), remélhetőleg mondanak majd ott is valami okosat.

2014. márc. 10. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!