Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem engedik a szüleim,...

Szmelcso kérdése:

Miért nem engedik a szüleim, hogy kutyám legyen?

Figyelt kérdés

Nem értem. Mingyárt 14 éves leszek, kertesházbal élünk. Apumnak volt kutyája (2 is), de mégsem engedi, mert nem hiszi h gondoskodnék róla, de ezen kívül sztem van más oka is (Iegnagyobb baja még a kutyasz*r (is) ). Menhelyi kutyát szeretnék, és már ki is néztem. Kb. 4 éve próbálkozok.

Szerintetek miért nem akarjá és h vehetném rá őket?


2014. márc. 10. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:
hogy miért nem akarják azt talán tőlük kérdezd meg normális hangnemben
2014. márc. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Biztos valami oka van annak ,hogy apukád azt mondja, hogy nem foglalkoznál vele. Ne várd, hogy az öledbe hulljon egy kutya. Segíts be a házi munkába, tanulj jobban stb. De ezt nem úgy értem, hogy 1 hónapig csinálod azt ennyi. Nem. Folyamatosan, biztos jobb lesz apukád hozzáállása is. :)
2014. márc. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hiába kérdezem nem válaszolnak normálisam . És egy biztos: azért nem engedik mert NEM BÍZNAK BENNEM.
2014. márc. 10. 20:48
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Mert a kaját ők fogkák venni ,az oltásokat ők fizetik,Te nem fogsz ráérni foglakozni vele,csaK néha megsímogatni,a kertnek annyi,és még takaríthatja is a kutyagumit.
2014. márc. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#2-es vagyok. Szerintem elég normálisan válaszoltam. Ha nem bíznak benned, tegyél érte, hogy bízzanak. Fontold meg amit mondtam, tedd meg és tuti jobban bíznak majd benned és lehet, hogy kutyát is kapsz. :)
2014. márc. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Te még gyerek vagy, ezért a kutya a szüleid felelőssége lesz, nem a tiéd. Még ha valóban képes leszel 15 évig úgy foglalkozni a kutyával, hogy a szüleidnek nem kell (ezt pedig ennyi idősen nagyon nehéz megítélni), akkor is nekik kell fizetni a költségeit (oltások, féreghajtás, egészségügyi ellátás, ápolás, kaja, felszerelés, egyéb járulékos költségek) még hosszú éveken át.

Mivel már volt is kutyájuk, így pontosan fel tudják mérni a kutya minden előnyét és hátrányát, és felnőtt emberként képesek felelős döntést hozni ezzel kapcsolatban. Ha a szüleid úgy gondolják, nem akarják felvállalni a kutyával járó felelősséget, akkor neked ezt el kell fogadnod, és nem személyes sértésként kell kezelned. Nekem is csak azután lett kutyám, hogy elköltöztem otthonról.

2014. márc. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok mit akarsz hallani? Mi nem fogjuk azt mondani neked és nem is tudnánk, hogy drága bogaram legyen nyugodtan kutyád. Sőt arra sem tudunk válaszolni, hogy a Te szüleid miért nem szeretnék engedni. Ha családon belül olyan rossz a kommunikáció, hogy nem tudod velük rendesen megbeszélni a kutyás kérdést, akkor valóban NE legyen kutyád! Ilyen kiegyensúlyozatlan, nem együttmüködő családba nem kell kutya. Gondolj bele, milyen cirkusz menne, a kutya nevelése és tartása körül, csak tovább romlana az amúgy sem ideális családi kommunikációtok! Rábeszélni meg senkit nem szabad egy élőlényre, amit nem szeretne, mert ez felelősség és kőkemény munka minden nap. Ha csak egyvalaki nem szeretne a családból állatot, akkor azt tiszteletben kell tartani. Nem tudom te mit szólnál, ha félnél a kígyóktól a nővéred meg mégis hozna egyet a házhoz, mert ő "aaaanyira" szeretné, hogy már 4 éve ezért könyörög. Ugye nem esne jól? Gondolj bele egy kicsit a helyzetbe. A síránkozás meg nem megoldás semmire. Sajnálom, de ez nem egy panasz ládika, olyan kérdést tegyél fel, amiben tudunk segíteni.
2014. márc. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Na kösz. A 2. válaszadón kívülsenki nem tud segíten
2014. márc. 11. 17:46
 9/10 A kérdező kommentje:
Úgyhogy neki köszönöm! De a továbiakkban nem kell több válasz!
2014. márc. 11. 17:50
 10/10 A kérdező kommentje:
Amúgy meg nagyon szívesen költeném a pénzem a kutyámra, ha engednék h használjam.
2014. márc. 11. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!