Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csányi Vilmos miért ír többszö...

Csányi Vilmos miért ír többször is olyat, hogy 6 hónapos korban normális elhozni kutyát az anyjától?

Figyelt kérdés
most nincsenek nálam a könyvek, de többször írt le olyat ami alapján normális dolognak tűnhet ilyen kicsi korban elhozni kölyökkutyát, pedig nagyon nem az
2014. márc. 11. 04:52
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

tudom, ki és mit csinál


ELTE TTK-s vagyok én is, csak nekem ez nagyon fura mert a szaporítók szokták 6 hetes korban elválasztani és pont amiatt is furcsa mert etológiai szempontból is fontos, hogy a kutyus ne 6 hetes legyen amikor elválasztják mert ismerek olyanokat akik rá hivatkozva teszik ugyanezt, és mivel eredetileg etológus és a kutyákkal dolgozik napi szinten hatása van a kutyás populációra, és felelőssége van abban amit ír

2014. márc. 11. 11:31
 12/20 A kérdező kommentje:
9-es én bírom Csányi könyveit és a munkásságát, csak ezt nem tudom hová tenni, de a leírásod alapján másnak is van baja vele, ezt nem tudtam
2014. márc. 11. 11:41
 13/20 A kérdező kommentje:
ja 10-es nem 9-es
2014. márc. 11. 11:42
 14/20 anonim ***** válasza:
70%

"ismerek olyanokat akik rá hivatkozva teszik ugyanezt, és mivel eredetileg etológus és a kutyákkal dolgozik napi szinten hatása van a kutyás populációra, és felelőssége van abban amit ír"


Erről beszélek. Ha nem tud a "néphez szólni", akkor nem kellene erőltetni és maradnia kellene inkább a tudományos társadalomnál, mert így többet árt, mint használ.

2014. márc. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
75%
Ez h 8 hetesen lehet elhoznj kutyát egy relatív új dolog. Csanyi mikor meg a könyveit irta akkor boven lehetett. Meg en is hoztam el kutyámat 6hetesen tök normális egészséges kutya lett.
2014. márc. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 zsuzsabazsa ***** válasza:
19%
Ezelőtt 20-30 évvel is 8 hetesen hoztak el kutyákat. Pedig akkor nem volt semmiféle törvény erre vonatkozólag. Csak a józan paraszti ész. Akkor is voltak eltérések ettől + - ban.
2014. márc. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
28%
mert ez a véleménye. és vannak emberek akiknek a véleményére érdemes hallgatni. ő is ilyen :) egy nagyon-nagyon okos ember ,aki rettenetesen ért a kutyákhoz :) pont annyira átlagos gazdi,mint amennyire átlagos autóvezető vettel,vagy kimi,esetleg alonsó :). az itt kommentelőknél és kérdezőknél pedig biztosan többet tud a kutyákról ( beleértve engem is ).
2014. ápr. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

milyen érved van a 6 hetes elválasztással kapcsolatban, azon kívül, hogy valaki akire felnézel és elismered a tudását ezt mondta?


mert én úgy tudom, az immunrendszerének is és a társas viselkedésének is fontos, hogy 8 hetes koráig az anyjával legyen

2014. ápr. 30. 14:24
 19/20 anonim ***** válasza:
40%
Hónapról volt szó, nem hétről.
2014. ápr. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
40%
A kutyák alapvetően az emberhez jobban ragaszkodnak, mint a saját fajtársaikhoz. Úgyhogy szerintem 8-10 hetes kora után bármikor elválasztható. Ez előtt se egészségügyi, se szociális szempontok miatt nem szabadna. Az, hogy 6 hónapos korban miért lenne jobb, nem igazán értem.
2014. ápr. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!