Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Talaltam egy bichon kiskutyat,...

Talaltam egy bichon kiskutyat, nagyon elhanyagolt koszos es filces is. A szemenel nagy a szoros es ossze van gubancolodva. Lehet valami baja a szemenek?

Figyelt kérdés
nem hiszem hogy fajna neki jokedvu kiskutya. mielott orvoshoz vinnem meg szeretnem furdetni es nyirni(regebben csinaltam ilyen kutyakat). a szor belenohet a szemebe??
2014. márc. 11. 10:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen bőrproblémája is van a kutyának, a diagnosztizáláshoz nem szükséges, hogy az általad említett bolhaszar benne maradjon a bundájában. Ha lenyírja, legalább látja az orvos, hogy milyen is a bőre alatta, sebes-e, mekkora területen, stb és a kezelést sem lehet úgy megoldani, hogy filccsomók lógnak a kutyáról. Nyugodtan meg is fürdetheti, ha egyéb kezelésre, gyógysamponra stb lesz szüksége, majd megfürdeti újra.


A szőr nem tud a szemébe BELEnőni, de ha hozzáér, irrtálhatja. Óvatosan vád le körülötte és ha látsz elváltozást, mutasd meg az orvosnak. Egyébként is jó lenne, ha látná, hogy nyírás után milyen a bőre, van-e irritáció, valamilyen fertőzés.

2014. márc. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

69%-os, te, áldjon meg a jóisten mind a két kezével, szerinted ha a kutyának fertőzése van azt a levágott szőr miatt nem venné észre az orvos? Kapaszkodj meg (beszarsz), de az ilyen betegségek a bőrön, és nem a szőrön látszódnak meg. És nem is olyan hogy egy kis víz meg hígított sampon leszedi és csókolom. Az állatorvos nem a bolhapiszkos szőrt fogja nézegetni szálanként, hanem a kutya bőrét.

A szemváladék pedig visszajön egyrészt, másrészt a kérdezőnek van szája és hangja is gondolom, tud szólni hogy váladékozott, így a doki majd belevilágít és jobban megnézi.


A gondolkodás meg nem az én gyengeségem, szerintem ez a %-okon is meglátszik.

2014. márc. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Firestorm ***** válasza:

Nem akartam ideírni,de most nem tudom megállni.

Kedves 69!Tudod,ahol van bolhaszar ott van bolha is és,ha a kérdező levágja a szőrét talán jobban észrevehető az élő bolha,mint a szar.Ugyanis a szar nem fog mozogni viszont a bolhák rohadt gyorsan szaladgálnak,amit feltehetően nagy összecsomósodott bundában nem lehet észrevenni könnyen.


Kérdező chip-et nézettél?

2014. márc. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
chip nincs benne. a borenek semmi baja nincs ferozese se.. engem csak a szeme erdekel.. koszonom a valaszokat
2014. márc. 11. 19:05
 15/15 anonim ***** válasza:
Bischon Bolognese, vagy Bischon Havagnese? Az sem mind1!
2014. márc. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!