Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megtépi a többit....

A kutyám megtépi a többit. Hozzáértők segítségét szeretném kérni?

Figyelt kérdés

Már megkerestem a Cerberos kutyaiskolától az egyik kiképzőt, jövő héten házhoz jön, hogy segítsen nekem. De addig is le kellene mozgatnom a kutyát, és félek, csak rontok a helyzeten. Szeretném nem elrontani még jobban, így ki ért hozzá legyen kedves segíteni pár tanáccsal!


1) 1 éves ivartalanított kan kutya, 12 kilós, egészen kicsi kora óta kissé agresszív volt, de eddig azt hittem jól kezelem a dolgot. 1 hete durvult el a helyzet.


2) Azt hiszem rendben van a falkasorrend, mert: Betartjuk a cerberos oldalán megfogalmazott szabályokat, abszolút engedelmes, behívható, játékra és ételre felnőttekkel szemben egyáltalán nem agresszív.


3) Az utóbbi 1 hónapban észrevettem, hogy bár eddig semmi baja nem volt, megutálta a gyerekeket és a kiskutyákat is. Egy kislányra rámorgott fél hete, ez volt az első ilyen emberrel szemben.


4) Kutyák közül először csak a kölykökre mordult rá rondán ha odamentek megszagolni őt, de mostmár minden, vele egy méretű vagy nála kisebb kutyával szemben agresszív, hiába tiltom már amikor látom, hogy rosszul áll a szeme. És egyre egyre agresszívabb. Ez alatt azt értem, hogy a probléma jelentkezésekor odacsattintott a fogával a kölyköknek, de most már oda jutottunk, hogy totális dühből ugrik neki, tépi, szaggatja és csak akkor hagyja abba ha (azonnal) a tarkójánál fogva megfogom és kiemelem. Soha nem volt komolyan gond, mert azt hiszem olyan nagyon erősen mégsem harap, de teljesen hülye lett.


5) Amikor ilyet csinál, akkor megragadom a garabancát, felemelem, odébb viszem és leszorítom a földre amíg teljesen meg nem adja magát. Amikor elengedem nem is kelhet fel, ameddig nem kap rá engedélyt. Ilyenkor nem szokott kapálózni és soha nem harap meg.


6) Legutóbb a kutyafuttatóban minden kutyának nekiment, akikkel azelőtt teljesen normálisan játszott. Nem értem egyszerűen, hogy mi a franc történt vele.


7) Ha az utcán vagyunk és összeszagol egy másik kutyával, akkor kb 5mp dermedés után kb 50-50 eséllyel ugyanúgy nekimegy a másiknak.


8) Mostanában elkezdett rettegni a nagy autóktól, troliktól, látom hogy bizonytalan és stresszes. A futtatóban is. Érdekes, hogy amikor nincs egy helyen egyszerre annyi kutya (pl. Margit-sziget) akkor abszolút semmi agresszivitást nem tapasztaltam


Bízom benne, hogy a Cerberosos fickó tud majd ezeken segíteni, viszont amit most nem tudok: mi a fenét csináljak vele addig? A Margit-szigetre nem tudom naponta 2x kivinni, a pórázas séta pedig semmit nem ér. Félek, hogy ha hagyom egész nap unatkozni, az csak rontja a dolgot. Vettem egy szájkosarat, hogy azzal beviszem a többiek közé, hogy biztonsággal tudjon szocializálódni, de nem tudom, ezzel jót teszek-e vagy éppen fordítva? Hogyan tudok nem rontani a helyzeten amíg megérkezik a segítség?


Egyébként egy másik tényező, hogy azóta vannak viselkedési gondjai, mióta egy hónapra el kellett mennünk bizonyos okokból egy ismerőshöz lakni. Én akkor napi 14 órában elfoglalt voltam, így egész nap egy vele egykorú golden kutyussal játszott. Sajnos időnként ezzel a kutyával is összeverekszik.


((Kis kiegészítés: a goldennel a legutóbbi összetűzésének szemtanúja voltam. A goldi feküdt a földön, az ég világon semmit nem csinált.Az enyém odament, nekiállt piszkálni a száját aztán egyik pillanatban egész egyszerűen nekiesett és belemart a pofájába. SEMMI nem történt, ami ezt indokolja.))


Nagyon félek, hogy a kutyám lesz azon kivételek egyike, amikor egyszerűen ideggyenge és idióta az állat. :( Pedig Európa egyik legjobb tenyésztőjétől vettem, 250ezer forintért (nem ez számít, csak jelzem, hogy nem szaporítótól van). A szülei genetikailag és jellemre is kifogástalanok.


2014. márc. 12. 16:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
hát sajnos okosat nem tudok neked mondani, de nagyon érdekelnek a válaszok, mert az én kutyám is néha agresszív, csak ő kicsi kutya, és magának csinál kárt vele, ráadásul nem is mindig.
2014. márc. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Senki semmit? :(( Annyi hozzáértő tenyésztő, kutyatartó van itt. Kérlek ne csak azokra a félnótásokra pazaroljátok az időtöket, akik a vicsorgó goldijukat akarják megerőszakoltatni... Én nagyon szeretnék pár jó tanácsot, és kész vagyok hallgatni Rátok.
2014. márc. 12. 16:38
 3/18 Firestorm ***** válasza:
100%

Én is szívesen segítenék neked,de sajnos megvagyok lőve ezzel kapcsolatban,mert jelenleg tényleg úgy tűnik,hogy nem követtél el hibát.

Viszont az előfordulhat,hogy míg nem voltatok otthon addig valamilyen affér alakult ki a goldi és közte és ez befolyásolja a viselkedését vagy ez váltotta ki nála,meg ugye a hirtelen környezetváltozás és az egész élete egyik pillanatról a másikra a feje tetejére állt.

2014. márc. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Firestorm ***** válasza:

Te nagyon nem vagy magadnál!Téged kellene elaltatni!

Felesleges komment minek ide,amiben csak kötekedni tudsz illetve baromságot írni?Szállj magadba egy kicsit kis barátom.

2014. márc. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Do you believe? akkor remélem magaddal kezded. Ugyanolyan agreszív beteg állat vagy. Remélem Rólad is lemondanak a szeretteid, nyilván ezt érdemled ugye, nem segítséget?
2014. márc. 12. 16:47
 6/18 A kérdező kommentje:
Firestorm és mit javasolsz? Sétáljunk pórázzal az utcákon, vagy próbálkozzak a szocializálással úgy, hogy ráteszem a szájkosarat, nehogy megharagudjon a többi gazdi?
2014. márc. 12. 16:48
 7/18 Firestorm ***** válasza:

Nincs olyan terület,ahol nincsenek kutyák és elengedheted?

Amíg nem megy ki a szakértő addig valóban szájkosárral vinném a többi kutya közé,viszont ez is frusztrációt okozhat a kutyánál és lehet többet ártanál ezzel neki :/

Ha van olyan nagy terület erdő vagy mező,ahol nem igazán vannak kutyák oda vinném ki.

Én is kíváncsi lennék a többi válaszra,hogy kicsit tanuljak már belőle,mikor mi a teendő.Sajnos nálunk is fenn áll ez a dolog (igaz ő válogat,van akit imád és van akire "támadna")

2014. márc. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 sippara ***** válasza:
100%

A más kutyákkal való kapcsolatán kívül mi a helyzet veletek?

-Hogyan folyik az etetés?

-Hogyan indultok sétálni?

-Mit reagál munkába távozáskor, hazaérkezéskor?

-Veled hogyan, mivel, milyen rendszerességgel játszik, morog/durvul-e közben?

-A kutyákkal szembeni agresszión kívül tudod-e csak hanggal tiltani?


Az alapján, amit leírtál, én vagy a goldit, vagy az egy hónapos foglalkozáskiesést okolnám, de semmiképpen nem tűnik helyrehozhatatlannak az eset, és nyugi, ha idegi probléma lenne, az jelentkezett volna korábban is :)



Ha normálisan szocializált kutyákkal (a gazdákkal előzőleg megbeszélve!!!) össze tudod engedni szájkosárban, azzal elvileg rontani nem tudsz, de az agresszió minden formáját tiltani kell. Amíg meg nem érkezik a segítség, én inkább az agyi fárasztásra tenném a hangsúlyt, tanuljatok trükköket, lehetőleg klikkerrel, formálással, így ha épp az adott napon nem találsz veletek kompatibilis bandát, nem jön el a világ vége :)

2014. márc. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én szájkosárban vinném továbbra is kutyák közé, és a legapróbb barátságos mozdulatát is azonnal jutalmazni. Az lenne a legjobb, ha ezt pár normális gazdival egyeztetni tudnád, hogy később ne legyen konfliktus. Ilyen esetben szerintem nagyon hatásos lehet a klikker, mert sokkal gyorsabban le tudod reagálni vele a pozitív viselkedést (összeszagolás akármi). Ha találkoztok egy kutyával és jön a "dermedés" akkor kell kizökkenteni, valamilyen fura hanggal, hívással, csettintéssel vagy ha ilyesmire nem reagál akár bökd meg a véknyát. A balhék nem vicsorgással szoktak kezdeni, hanem pont ezzel a feszült csenddel, felesleges megvárni a végkifejletet.
2014. márc. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 sippara ***** válasza:
82%
Csak a lényeget hagytam ki :) Minden más kutya felé irányuló pozitív megnyilvánulást jutalmazz. Ha távolról is ráfeszül kutyákra, akkor vond magadra a figyelmét, és ha rád figyel, arra már mehet a jutalom, ha szájkosárban ismerkedik, szaglászik, az oldalát/sejhaját mutatja az idegen kutya felé, ha nem feszül, ha normálisan játszik, ezekre mind-mind-mind mehet a jutalom. Ilyen problémánál - szerintem - az a legfontosabb, hogy nagyon konkrét határokat szabj a kutyának, folyamatos hideg-meleg játékkal megmutasd, egészen pontosan mi az, ami neked belefér, és mi az, ami nem. Az emberek furán tudnak nézni, amikor hirtelen váltásokban mikiegér hangon dicséred és hörögve lecseszed a kutyát, de megéri :)
2014. márc. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!