Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak én gondolom így?

Csak én gondolom így?

Figyelt kérdés
Mindenki az írja itt a gyk-n hogy vegyél menhelyi kutyát és ne szaporítótól mert azok mindig betegek lesznek. természetesen én is utálom a szaporítókat... de a menhelyi kutyák is egyszer a szaporító kezében volt és ugyanolyan betegségei lesznek mint a szaporított kutyáknak.. Az tény hogy megkapták ott az oltásokat chippet meg féregtelenítést.... de azonfelül pont annyi esély van rá hogy egy menhelyi kutya vagy egy szaporított kutya beteg legyen.. amikor azok a kérések jönnek hogy milyen kutya illik hozzám akkor a fele válaszoló azt írja hogyha nincsen elképzelésed akkor vegyél menhelyit... kb. a menhelyi azt jelenti hogy szaporított az tény hogy megmented....

2014. márc. 13. 19:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nem én pontoztalak le. Meg egyetlen ember nem is tud 0%-ra lepontozni. Szóval nem, nem vagy helikopter. :)


De nyilván sokaknak nem tetszett a "butaságot írsz" kifejezés. Akik nem képesek annyira, hogy "én nem értek egyet", hanem rögtön kevésbé tárgyilagos hangnemet ütnek meg, azokkal nem szívesen kezdek vitát, bocsi - mivel kevés értelmét látom. :)


De ha annyira akarod:

A példád rossz, mert bizony egy rendőrkutya, sportkutya (agility, frisbee, ŐV), katonai kutya, mentőkutya NAGYON KOMOLY fizikai igénybevételnek van kitéve. Rengeteget ugranak, mennek, koncentrálnak... Ugye az összes ugrással járó tevékenység megterheli az ízületeket, a frisbee pedig a gerincet is. Szóval azok a kutyák, akik ezeket elvégzik (s igen, többnyire valamely fajta fajtatiszta egyedei, komoly kennelekből), nem a cingár kis prof kategória.

Meg a példáddal azt sugalltad, hogy a keverékek nem okosak (izomagy). Meg még sok sebből vérzik.


Én tartom azt a véleményemet, hogy egy jó kennelből való kutya semmivel sem betegesebb, mint egy akármilyen keverék. Mert pl a dp elég gyakori a kutyák között, szóval elég nagy arra az esély, hogy egy teljes mix ősei között sok dp-s legyen... Ezek hosszú ideig életben is maradhatnak, mivel a városi kóbor kutya nem vadászik. A szaporított kutyák pedig nem tartoznak a fajtatiszta kategóriába, és sokkalta betegesebbek is, mint az utcai keverék vagy fajtatiszta társaik.


Az immunrendszer pedig szintén nagyon soktényezős dolog, és az immunrendszer erősségét, jóságát nagyban befolyásolják a tartási körülmények is és az aktuális kondíció. S most komolyan, egészen pontosan milyen tanulmány is bizonyítja, hogy a keverékek ellenállóbbak, mint a jó kennelből való fajtatiszták? Mert ez így kijelentve nem több, mint puszta városi legenda.

2014. márc. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
0%
Butaságot írsz, de makacs is vagy, így további okoskodást kívánva kiveszem a kérdésedet a megválaszoltjaim közül. Biztosan megtalálod majd a követőidet, bár eddig nem nagyon találtál olyat, aki egyetért az elméleteddel. :)
2014. márc. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!