Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyam ma megkattant, es...

Bodzácska kérdése:

A kutyam ma megkattant, es modszeresen az agyra pisilt,4x. Dominancia? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kb.5 honapos pincser szuka. 1 Hete van nalam, sinterteleprol hoztam. Meg nem szobatiszta. Tobbszor bepisilt, bekakilt, szinte a lakas a wc, kint meg setalgatunk. :(./ panelben elek/. Az agyra eddig egyszer pisilt kb.1hete, aznap mikor hoztam, akkor rogton ledobtam, azota osszevissza a lakasban, de az agyra tobbet nem. Beteg is volt, kimeltem, nem szidtam ha az eloszobaba vegezte a dolgat. Kapott 1-2 pfujt, aztan feltakaritottam. / kennelkohogessel hoztam el, de eloszor nem ismertem fel a betegseget, es meg voltam ijedve h mi baja a kutyusnak/ Nagyon dominans elso perctol fogva, folyamatosan izélte a kezem, lábam , ahol ert. Lepfujoztam. Ezen kivul tepi, tepte a hajam, es nekifutasbol a hatamra ugrik, a nyakba ul, fejemre teszi mancsat. Egyutt alszunk elso perctol fogva az en agyamban. Francia ágy. O mundig a nyakamon, fejemen, eddig a szeretetnek gondoltam, most mar gyanitom, h nem az. :( ... Tegnap a szemem lattara pisalt az agyra, ledobtam akcio kozben, ra egy rongyra, aztan a rongyot osszepisiztem, h legkozelebb oda csinalja. Fel ora mulva ismet agyra hugyozott, arra az agynemure amit epp odatettem. Elseggeltem ujsagpapirral. Ejszaka / most/ arra ebredtem h 2 nagy pisafolt van az agyon. Mi a jo eget csinaljak ??? Az izelesrol, hajtepesrol kb.2 napja kezdtem szigoru pfujozassal leszoktatni, most ezert a hugyozas??? De o is itt alszik velem.
2014. márc. 14. 02:37
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Es direkt arra az oldalra hugyozik, ahol alszunk.
2014. márc. 14. 02:42
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
A lehető legrosszabb kezdettel indítottál. Kapásból beengedted az ágyba, és mikor az első ilyen viselkedést tapasztaltad, nem tiltottad ki arról a területről. Én az ágyról, sőt a hálóból úgy ahogy van, kitiltanám, saját fekhelyet alakítanék ki neki. Az elején biztos lesz hiszti, ne törődj vele. Legyél vele lent annyit, amennyit tudsz, és ha lent végzi a dolgát, hatalmas dicséret.
2014. márc. 14. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Letiltottam minden pisi utan az agyrol , de

1) visszaugrik

2) meg is sajnalom + en szeretnek vele aludni.

Minden elozo kutyam / 2 foxi/ agyamban, velem aludt,de egyik sem volt ilyen szemet diszno.Lent megdicserem, persze.

De van olyan is h lent vok vele 40 percet: semmi, hazajovunk, es legnagyobb lelki nyugalommal abban a pillanatban a szonyegre pisal. Szal ilyen diszno kutyam meg nem volt :(

2014. márc. 14. 06:28
 4/21 A kérdező kommentje:
Tehat nem az agyrol akarom leszoktatni, hanem h ne pisaljon oda. H ne akarjon falkavezer lenni. Vagy csak a turelem marad?
2014. márc. 14. 06:42
 5/21 anonim ***** válasza:
86%
Maradjunk annyiban, hogy nem tiltottad le az ágyról. Ha letiltottad volna, akkor nem ment volna fel rá újból. Sajnos a jelen probléma összeegyeztethetetlen azzal, hogy te szeretnéd, ha veled aludna. Ezt csak olyan kutyával lehet megtenni, akivel teljesen rendben van a kapcsolatod és nincsenek rangsor problémák. Semmi más megoldás nincs, csak amit kispalikee írt. Más esetben ahogy írod, "csak a türelem marad". Magyarul mindent eltűrsz neki és hagyod, hogy hülyét csináljon belőled. Te döntessz. Amúgy a szobatisztasággal hogy álltok? Öt hónaposan már teljesen szobatiszta lehetne, tehát eleve nem értem, hogy mi volt a célod azzal, hogy a rongyot összepisizted, hogy később ő is arra csináljon? Az meg, hogy ugrál rajtad és hágó mozdulatokat végez... Hát, ha neked ez poén, és ennek ellenére nem tiltod ki a hálószobából, akkor hajrá! Nagyon meg kellene emberelned magad ahhoz, hogy bármiféle pozitív változást érj el. Nálunk is van egy pincser a rokonságban, és ő is teljesen hülyét csinált a gazdáiból, de én már csak röhögök rajtuk.
2014. márc. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tiltsd ki még a hálóból is. A gazdival együtt alvás dícséret a kutya számára, és csakis akkor lehet szó róla, ha vitathatatlanul téged tekint dominánsnak. Nálatok erről szó sincs, a menhelyi kutyusoknak eleve átneveléssel kell kezdeni az új családhoz szoktatást,és te ezt első pillanattól fogva rosszul csináltad. Ha vele akarsz aludni, akkor a problémák nem fognak megszűnni, és ha te még 10 év múlva is ilyen viselkedéssel akarsz megküzdeni, akkor hajrá. De ha most tiltod, aztán ha ügyes lesz engedsz neki, szerintem elég hamar meg tudod oldani a problémát. Minden egyes jel, a hágás, a tépés, az, hogy a nyakadon alszik, meg rádmancsol azt jelenti, hogy bizony egy kupac rongynak néz. Egy falkában pár ilyen mozdulatért úgy földhöz vágná az alfa, hogy csak úgy nyekken. Szerintem nem ártana kipróbálnotok egy kutyasulit, hiszen elég kemény, önfejű, és makacs kiskutya ez. Nekem is pincserem van, a családból egyedül engem tisztel, a szüleimnek viszont a fejére nő, ezekkel a kiskutyákkal kutyaként, nem pedig gyerekként kell bánni, és ha nem fektetsz le világos, átléphetetlen szabályokat, akkor bizony mindig be fog próbálkozni. Az ágyban alvásról még annyit, hogy nálam alapvetően nem jöhet be az ágyba, gyakorlatilag ha nagyon magam alatt vagyok, behívom, de sosem jutna eszébe rámászni az arcomra, szépen összekuporodik a lábamnál, mert tudja, hogy ez egy rövid ideig tartó jutalom lesz, nincsen hiszti, ha nem jöhet fel, nem kéredzkedik sosem. Ez jutalom, nem pedig kiváltság. Szerintem kezd el sokat mozgatni, nem egy órát, hanem menjetek vagy 3-at, esetleg futtasd bicikli után, és ha kint végzi a dolgát, akkor nagyon sok dícséret, próbálj meg neki parancsokat tanítgatni, és minden domináns mozdulatról tiltsd, ha a szóból nem ért, akkor fegyelmezd keményebben.
2014. márc. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Inkabb nezek kutyadoki videokat. Koszonom a valaszokat.
2014. márc. 14. 09:18
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
A kutyadoki videó nem fog sokat érni, ha nem érted a "mechanizmusát". Caesar jó időben, és pontosan büntet, és fegyelmez, ha kell, de ha megfigyelted a gazdáknak sokszor nem sikerül semmit sem elérniük. Ezért ajánlottam a kutyasulit, ott téged is tanítanak, nem csak a kutyát, mellesleg számomra összeegyeztethetetlen a kettő. Mármint Caesar ha jól emlékszem, még a hálóból is kitiltja az összes kutyát, te meg nem akarsz lemondani az együtt alvásról, szerinted így mennyi az esély rá, hogy mégis sikerüjön egyedül megnevelned? Amúgy a mozgást se hanyagold el, hiszen ez nagyon aktív fajta, és ha a mozgásigénye megfelelően ki van elégítve, akkor magától is csökkeni kell a feleseléseknek. Nem azért írtam a 3 óra sétát, meg futtatást, hogy ez kínzásnak tűnjön, szerintem ez lenne a minimum a fajta esetében, pláne amíg hozzá nem szokik a lakásbéli élethez, és ha lenyugszik, akkor lehet csökkenteni a séták időtartamát, de mint mondtam, nekem is törpepincserem van, és nálunk ez a minimum. És Caesar is nagyon mozgáselvű, el sem kezdi a kutyák rehabilitációját, amíg nem hajtotta meg őket egy kicsit. Szóval nem akarlak megbántani, de szerintem te Caesar módszereit nem fogod túl sok sikerrel alkalmazni, hisz nála kőkemény szabályok vannak, te pedig ezeket nem úgy tűnik, hogy a kutyával be akarod tartatni.
2014. márc. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy te videókat nézel, semmi se fog változni. Előbb magadnak kell belátnod, hogy a te helytelen viselkedésed az alapja a kutyán tapasztalt minden problémának. Ezután magdon kell változtatnod, közben meg kell tanulnod kommunikálni a kutyával és ő is meg fog változni.
2014. márc. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, hogy szeretnék, hogy együtt aludjatok tényleg jó dolog, tudom, de ha most nem változtatsz ezen később még nagyobb próblémáid lesznek vele. Dominanciából csinálja ez tény.

Nekem is van egy kutyám, akivel sokáig együtt aludtam, bármit csinálhatott, domináns ő is nagyon, neki nem jelölgetéssel jött ki a dolog, hanem a kutya futtatón neki ment nagyobb kutyáknak állandóan, de a végére már annyira h nem tudtam elengedni szabadon csak azokkal a kutyákkal akiket ismertünk. Mi elmentünk kutya suliba, ott rengeteget segítettek. Első körben kitiltottam az ágyból, hálóból. Első 2 nap ott ült a szoba ajtó mellett, de rá csuktam az ajtót. Kanapéra se mehetett fel, se a konyhába ha főztem. Szépen lassan felfogta h ez az ÉN lakásom és ő itt csak azt tehet amit megengedek. Ez az egész kb 8-9 hónapig ment, most ott tartunk, hogy megvannak a szabályok, amit ő is pontosan tud és betart. Feljöhet a kanapéra ha tvt nézek, CSAK ENGEDÉLLYEL , azaz csak ha én felhívom. ÉS fura, ahogy felállok a kanapéról és elkezdek valami mást csinálni már le is ugrik magától és megy a helyére. Ugyanez az együtt alvással. Ha én beengedem behívom együtt alhat velem, de tudja jól ha jön a párom neki mennie kell ki felé. Ha nem vagyunk otthon és nyitva van a háló szoba ajtó még akkor se jut eszébe befeküdni az ágyunkba ,mert tudja h ha rajta kapom az gáz lesz. Szóval valamit valamiért. Ha most eltudod dönteni h fontosabb neked egy tiszta ágyba aludni a kutyáddal, akkor addig ne engedd be amíg nem rendeződik köztetek a viszony.

2014. márc. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!