Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyam ma megkattant, es...

Bodzácska kérdése:

A kutyam ma megkattant, es modszeresen az agyra pisilt,4x. Dominancia? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kb.5 honapos pincser szuka. 1 Hete van nalam, sinterteleprol hoztam. Meg nem szobatiszta. Tobbszor bepisilt, bekakilt, szinte a lakas a wc, kint meg setalgatunk. :(./ panelben elek/. Az agyra eddig egyszer pisilt kb.1hete, aznap mikor hoztam, akkor rogton ledobtam, azota osszevissza a lakasban, de az agyra tobbet nem. Beteg is volt, kimeltem, nem szidtam ha az eloszobaba vegezte a dolgat. Kapott 1-2 pfujt, aztan feltakaritottam. / kennelkohogessel hoztam el, de eloszor nem ismertem fel a betegseget, es meg voltam ijedve h mi baja a kutyusnak/ Nagyon dominans elso perctol fogva, folyamatosan izélte a kezem, lábam , ahol ert. Lepfujoztam. Ezen kivul tepi, tepte a hajam, es nekifutasbol a hatamra ugrik, a nyakba ul, fejemre teszi mancsat. Egyutt alszunk elso perctol fogva az en agyamban. Francia ágy. O mundig a nyakamon, fejemen, eddig a szeretetnek gondoltam, most mar gyanitom, h nem az. :( ... Tegnap a szemem lattara pisalt az agyra, ledobtam akcio kozben, ra egy rongyra, aztan a rongyot osszepisiztem, h legkozelebb oda csinalja. Fel ora mulva ismet agyra hugyozott, arra az agynemure amit epp odatettem. Elseggeltem ujsagpapirral. Ejszaka / most/ arra ebredtem h 2 nagy pisafolt van az agyon. Mi a jo eget csinaljak ??? Az izelesrol, hajtepesrol kb.2 napja kezdtem szigoru pfujozassal leszoktatni, most ezert a hugyozas??? De o is itt alszik velem.
2014. márc. 14. 02:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutya más egyéniség. Az hogy a foxikkal nem volt baj, nem jelenti azt hogy már sosem lesz problémád egy kutyával sem.

Más az is ha kezdetektől te nevelsz egy kutyát és más ha kihozod a menhelyről/gyepiről.

Én mindig először szigorú vagyok akár saját akár ideiglenes kutyáról van szó. Ha a viselkedése engedi akkor lazítok a szabályokon, de nem egyből habzsi dőzsi van és majd ha már probléma van a fejemhez kapkodok, hogy miért lett.

Százszor könnyebb megelőzni s gondokat, mint kijavítani. Most már mindegy, mert neked ki kell javítani, de akkor azt határozottan. Szabályok felállítása egyszerre, mindenre vonatkozólag és azokat mindig minden egyes helyzetben betartani. Ha a helyzet jó, nem javul hanem jó és stabil akkor lehet majd ágyban aludni vele.

Ha ennyire ez a vágyad akkor nem értem miért nem akarod nevelni úgy igazán. Inkább bírd ki egy darabig, hogy külön alszotok, minthogy együtt alszotok de az ágy a wc is egyben és még ki tudja milyen problémák jönnek majd még elő.

Egyébként a letiltás nem azt jelenti, hogy rá fujjogsz vagy ledobod az ágyról de aztán meg újra felugrik és az már megoldhatatlan helyzet, mert megsajnálod vagy akármi A letiltás az az, hogy a kutya tudja hogy most aztán már nem mehet az ágy közelébe sem és ez nagyrészt kisugárzáson múlik, hogy mennyire veszed komolyan saját magad, mert a kutyád is épp annyira fog komolyan venni.

Ételféltéssel mi a helyzet?

Amúgy ha a kutyám csak egy halvány kísérletet tenne arra, hogy ő majd hág engem abban a pillanatban le lenne nyomva és többet eszébe nem jutna ilyen, de az hogy 2 napja kezdtem leszoktatni róla hát az minden csak nem határozottság. Ez nem leszoktatás kérdése hanem a tiszteletről szól. Vagy csinálhatja vagy nem, nincs középút.

2014. márc. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Rapisalt es kakilt a kitett rongyra, mire hazaertem. El is kaparta, igy csak a szag fogadott, a kaksit meg alig talaltam meg :D Azert/is/ akarom pelenkara is szoktatni, mert ha dolizni fogok jarni, nem akarom h 11-12 oran keresztil visszatartsa, kis kutya kis holyaggal. :) most csuda boldog vok. A szobakat bezartam elotte :)
2014. márc. 14. 20:12
 13/21 A kérdező kommentje:
Kajat is megtanulta 1 nap alatt, h csak akkor johet, kezdhet enni ha engedem, csak nem tom milyen vezenyszavakat hasznaljak. Tippek? Amig nem nyulhat hozza, mit mondjak?
2014. márc. 14. 20:14
 14/21 A kérdező kommentje:
Persze sanszos h ha nem zartam volna be a szobakat a szonyegre - agyra pisilt - kakilt volna, ...es van egy olyan hulye szokasa h seta elott bepisil / ok.ez a reflex- elfogadom , meg nem alakult ki a visszatartas/ ds aztan seta alatt semmi, hazamegyunk es ma is rapisilt a szonyegre rogton. De legalabb mar nem at agyra.
2014. márc. 14. 20:17
 15/21 A kérdező kommentje:
Vissza az egesz. Megint pisas a paplan :(
2014. márc. 14. 22:10
 16/21 anonim ***** válasza:
Ha pelenkára szoktatod, akkor soha az életben nem lesz szobatiszta. Magaddal és a kutyával is kiszúrsz. A vezényzó pedig teljesen mindegy (mondjuk a kérdést nem értem, hogy mihez akarsz vezényszót társítani).
2014. márc. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
De nem hagyhatom h 12 oraig visszatartsa a vizeletet, szekletet, az allatkinzas. Nem hagytam elotte sem, h hagja a kezem, csak mivel beteg volt, nem csaptam ra v melle ujsagpapirral csak eltoltam es kapott egy pfujt. Mivel meg neve sem volt , hanyagoltam a szigoru tanitast. Mivel azt hittem h a nyakban logas a ragaszkodas jele : hagytam...mondjuk ez nem bizti h dominancua, mivel utana az ablakba maszik, szal lehet h csak lepcsokent szolgal. Mivel gyepis , es allandoan az olemben ligitt, hagytam, mert azt akartam h eliszor aklimatizalidjon, erezze, szokja meg h biztonsagban van es gyogyuljon meg. Kajanal olyan vezenyszora gondoltam h amikor ugral a fazek korul es nem tom beletenni a kajat a tanyerjaba mert beleszuszog a labasba , mit mondjak. A pguj az okes, de most megtanulta : felemelt mutatoujkat hasznalok h ha jon a kaja, akkor nincs ugrabugra labasba szimat, kapkodas, hhanem ul es car es akkor ehet ha szolok neki. Ehhez gondoltam 2 vezenyszot: a tiltashoz es az engedelyhez.
2014. márc. 15. 02:18
 18/21 A kérdező kommentje:
Es nem tom kicsukni halobol hosszu tavra, lakaskorulmenyek miatt , epphogy a szobamba szeretnem zarni hosszu tavra, es napi 10 orara ha ugy alakul. / vagyis akarja a fene, ezert nem akartam mmar kutyat, de most mar utt van, ha ugy alakul erre kell keszulnom/.
2014. márc. 15. 02:22
 19/21 anonim ***** válasza:
A tiltás vezényszava a "nem". Amikor megeheti, az "tied", vagy "egyél" de lehet a vezényszó akár "krumpli" is, teljesen lényegtelen.
2014. márc. 15. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Jo. Mindegy. Igazabol most is azt vettem eszre rajta h depisebb es visszaesett / megint jobban kohog - kennelkohogessel hoztam el/ miota eroteljesebben nevelem. Es fel, bagyadtabb , behuzott farokkal maszkal, mert ma reggel is kaptam kaksi kozben - lepfujoztam, aztan megint bekaksizott - a helyere, de mivel azt nem kaptam el, nem szoltam semmit. Nekem az a fontos h egeszseges llegyen. Es mivel 1 het van nalam , em ismerem, de most osszerezzen minden mozdulatomra , haz nem vok boldog, sot, sirni tudnek. Es ez azert mert tevnap meggraban oltam a pisis agy miatt, meg a folyamatos pfujok. :( :(
2014. márc. 15. 09:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!