Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha valakinek elszökik a...

Ha valakinek elszökik a kutyája (chippelt) mennyi esély van rá, hogy újra meg lesz egy nagyobb városban (Pl. :Sopron)?

Figyelt kérdés
Nekünk régen volt egy vizslánk,de egyik Szilveszteren megszökött,de nem jött vissza.Aztán 5 év múlva újra megláttam mikor elmentünk egy családi ház mellett.Valószínű,hogy valaki befogadta.Onnan ismertem meg,hogy volt benne egy kis labrador is és az a nyakörv volt rajta amt mi adtunk még rá.
2014. márc. 14. 09:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez sok mindentől függ. Nem akarlak megijeszteni, de nagyon sok az idióta, akik direkt rámennek kocsival a kutyára vagy bántják mert azt hiszik, hogy kóbor... Vagy vannak olyanok akik megörülnek az "ingyen fajtiszta" kutyának és inkább nem viszik orvoshoz sem, nehogy kiderüljön, hogy nem is az övék.


Sajnos én már jártam így, a huskymat próbálta megtartani egy "kedves fiatal pár", 4 hónapig hirdettük mindenhol (akkor még nem volt törvényhez kötve a chipp de mivel tenyésztőtől vettük így volt benne), rádióba bemondtuk meg minden amit el tudsz képzelni... Aztán visszahozták mert nem bírtak vele, szétszedte a lakásukat. Visszagondolva agyonvertem volna mindkét sunyi mocskot, de hát úgy örültünk egymásnak a kutyával, hogy nem is figyeltem másra.


De szerencsére vannak normális emberek is, akik ha megtalálják el is viszik orvoshoz és megnézetik, hogy kinek a nevére szól a chipp. Mindenesetre hirdesd te is minél több helyen, pl a facebookon gyorsan terjednek az ilyen dolgok.

2014. márc. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 klopusz ***** válasza:
100%

Szia!


Sajnos sok kutya nem kerül vissza a chgip ellenére sem. Sok állatorvos tisztességtelen és hiába van chip a kutyában, nem regisztráltatják a központi rendszerben. Szóval, te biztos vagy benne, hogy minden rendben mégsincs a chip-nek semmi nyoma.


Minden esetre itt leellenőrizhető: [link]


Ezen kívül csak az összes olyan oldalon megjelentetni, hogy keresed, ahol elveszett/megtalált kutyákkal foglalkoznak.

2014. márc. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nekem nem most tűnt el a kutyám hanem régebben,de ezt már fent leírtam. :)

Egyébként beírtam abba a keresőbe amit linkeltél és azt írta a keresett adat nem található.Pedig többször ellenőriztem,hogy jól írtam e.Akkor ezek szerint az én kutyám nincs is regisztrálva?

2014. márc. 14. 11:08
 4/9 A kérdező kommentje:
De most tényleg akkor ezek szerint a chip ellenére nincs regisztrálva?Érdekel mert ezzel az állatorvossal már volt gond amikor az egyik kötelező oltás helyett valami vízzel hígított valamit adott be neki.(nem tudom pontosan mert még apukám vitte el oltani).Aztán valamit elkapott a kutya akkor vittük el egy másik orvoshoz és ott mondta az orvos,hogy nem volt jó az oltás.(valami ilyesmi volt,már nem emlékszem mert kicsi voltam)
2014. márc. 14. 11:17
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy nagyon kedves és nagyon szép keverék kutyusom, malamut-németjuhász mix volt, örökbe fogadtuk. Építkezés volt nálunk és a kerítés egy részét le kellett bontani, viszont a kutya ennek ellenére sem mozdult egy tapodtat sem a kerítésen kívülre, meg a mesteremberek is szemmel tartották őt. Akkor még középiskolás voltam, anyám meg apám pedig napközben dolgozni voltak. Egyszer telefonált az egyik mesterember apámnak, hogy épp hátulról ment előre és csak annyit látott, hogy a ház előtt áll egy piros skoda fábia csomagtartója felnyitva és épp teszik be a kutyánkat, majd gyorsan elhajtottak. Mire én haza értem a suliból apám is megérkezett, azonnal mentünk a kutyát keresni. Először csak a faluban, minden utcát végig jártunk, mindenhol ahol piros skoda fábiát láttunk megálltunk és megnéztük az udvart meg be is csöngettünk, de hiába. Aztán anya is csatlakozott, elmentünk a szomszédos falvakba is, ott is ugyan ez, du. 3-tól kb. este 10-ig folyamatosan a kutyát kerestük, aztán már haza mentünk, de másnap és harmadik nap ugyan ez, de sajnos nem találtuk a kutyust. Közben anya nyomtatott fotókat, kiplakátoltuk a környéket, még a szomszéd asszony is segített, neten megosztottuk minden hol... Aztán egy jó bő héttel később elmentünk a 25 km-rel odébb lévő tescohoz, hát a kutyánk ott koldult a parkolóban. Nagyon megörültünk egymásnak, még apámnak is kicsordult egy csepp könnye. :-) Azt gondolom, hogy mi mindent megtettünk annak érdekében, hogy meg legyen a kutyánk, de egy jó nagy adag szerencsére is szükségünk volt. Azóta persze kiderült, hogy ki lopta el... A kutyus haza került, és 11 éves koráig vígan élt velünk, sajnos tavaly nyáron elpusztult.
2014. márc. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 klopusz ***** válasza:

Szia!



Igen, gyanús, hogy az állatorvos kavar valamit. Én a chip beültetése utáni napon már le tudtam ellenőrizni a számot, szerencsére esetünkben minden rendben.


Mondjuk, én nem hagynám annyiban, mert a doki szétkeresi magát a chipezéssel, közben átveri az embereket.

2014. márc. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen járj utána mi van a chippel, legjobb lesz szerintem ha más állatorvoshoz viszed a későbbiekben.


Amikor az én kutyám kapta a chipet a doki ott helyben be is regisztrálta, még egy papírt is nyomtatott az oldalról amin rajta volt a chip szám, kutya és az én adataim. Mondta, hogy amint haza érünk nézzek rá az oldalra és már beírtam a számot és kiadta az adatokat. Szóval a dokinak ez kb. 5-10 perc míg regisztrálja, nem értem, hogy miért nem csinálják meg egy-egy helyen egyből amint beadták a chipet... Elég szomorú, a kutyagazdák meg azt hiszik minden rendben van.

2014. márc. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Akiteki ***** válasza:
Sajnos nagyobb az esély, hogy elüti egy autó, mielőtt orvoshoz kerülne. Az orvosnak kötelessége leolvasni a chipet, mielőtt beadja a veszettségi oltást, tehát ha valaki befogja és meg akarja tartani, legkésőbb az oltáskor lebukik. Normális ember ha talál egy kutyát, akkor azonnal viszi orvoshoz, hátha van chip benne.
2014. márc. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért van esély, hogy megtalálják, Egyik ismerősöm spánielje több mint egy hónap után lett meg, a 20km-re lévő szomszéd városban. Azért vannak még rendes emberek, akik elviszik az állatorvoshoz a kutyát.

A doki seggét meg rugdosni kell, már bocsánat, mert hogy én elvittem decemberben chippeltetni a kutyát és csak februárban regisztrálta...Aztán oltáskor kiderült, hogy a körzetből alig 1-2 kutyában volt már chip. Nem bírom a fickót.

2014. márc. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!