Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyi kiskutya kiválasztásá...

Menhelyi kiskutya kiválasztásánál mire kell figyelni?

Figyelt kérdés

2014. márc. 14. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Hogy tetszik-e.
2014. márc. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Firestorm ***** válasza:

Legjobb,ha elmondod az ott dolgozóknak Te mit tudsz biztosítani a kölyöknek és mik az elvárásaid vele szemben pl. aktivitás,viselkedés stb


És természetes az is,hogy tetsszen a kutyus külsőre is,de az majd kiderül,ha ajánlanak az ottani kutyusokból és lehet válogatni.

2014. márc. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 zsuzsabazsa ***** válasza:
Azt is nézd meg, hogy külsőleg nem beteg e. Nem e csipás a szeme, nem e hordó a hasa, ami bélféregre utalhat.
2014. márc. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kiskutyánál még nem igazán, de felnőtt kutyánál már meg lehet állapítani, milyen temperamentumú, nyugodtabb, játékosabb, vagy inkább dominánsabb. Kis kutyánál pedig te neveled. Én felnőtt kutyát hoztam ki, és nagyon okos, és hálás, korábban bánthatták, vagy csak sokáig élt menhelyen, de az biztos, hogy a világ legjobb kutyája volt. 2 éves korában hoztam ki, és nem igazán kellett nevelni, mindent tudott magától, csoda kutya volt... Az ottani gondozók tudják, melyik kutyára kell jobban odafigyelni, melyik kutya kinek való - idősebbnek, vagy inkább családi kutyának gyerek mellé.
2014. márc. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tyűha, elég összetett dolog. Nagyjából azt kell megfigyelni, amit egy olyan kutyánál, akit tenyésztőtől hoznál el, csak még figyelmesebbnek kell lenni!


Azt tartsd szem előtt, hogy a legtöbb menhely minden szépet és jót elmond a kutyáról, csak vidd is el....

Vannak egyesületek, ahol találkozhatsz személyesen azokkal, akik foglalkoznak a kutyával, meg sok képet mutatnak, kis naplót vezetnek az állatról.


Legutóbbi kutyánk a Canispro egyesülettől hoztuk el, őket nagyon ajánlom! A másik kutyánk menhelyről van, ott hála az ítélő képességemnek, hogy nem egy idegbeteg kutyát hoztunk el...


Előbb kérlek olvass el 1-2 könyvet, amikben részletesen leírják, milyen szempontok alapján kell kiskutyát kiválasztani, sokat-sokat fog segíteni!

Itt van pl ez: Cesar Millan- Hogyan neveljünk tökéletes kutyát

Lehet erre az emberre akármit mondani, de a könyvei nagyon jók!


(ha jól emlékszem, ilyesmiket is leír, hogy: meg kell nézni, nincs-e sérve, hogyan reagál a csettintésre, tapsra ÉS milyen gyorsan, rendben van-e a szaglása, látása stb. )

2014. márc. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem minden menhely akar szabadulni a kutyáitól. Én ugyan nem dolgozok menhelyen, ideiglenes befogadó vagyok, de én főleg a rossz tulajdonságokkal szoktam kezdeni, mert úgyis rájön, és nem szeretném, ha ez miatt visszahoznák, és csak még jobban összezavarodna. Minden menhelynek így kellene tennie, akkor valószínűleg kevesebb kutyát vinnének vissza. Bár saját tapasztalatom az, hogy amikor örökbe fogadtam egy menhelyről elmondták a rossz tulajdonságokat is, de mivel szerelem volt első látásra, így amit mondtak csak blabla volt. Persze otthon aztán rájöttünk, hogy nem ártott volna meghallgatni őket, mert egy kisördögöt vittünk haza, de akkor már viselnünk kellett a következményeket. Persze nem hagytuk, hogy a kutya szívjon, meg sem fordult a fejemben, hogy visszaadjam.

Ha kutyát választasz arra kell figyelni amit a gondozók mondanak (ha sikerül) :) Ahol ismerik a kutyákat, és nem csak úgy vannak, akkor jó eséllyel már 2-3 hónapos korban meg lehet mondani milyen a temperamentuma a kutyusnak. Az, hogy felnőtt korára milyen lesz, az meg már csak rajtad múlik.

2014. márc. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A könyvet elolvasom! :)
2014. márc. 14. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!