Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire kell figyelni egy kiskuty...

Mire kell figyelni egy kiskutya kiválasztásánál?

Figyelt kérdés

2014. márc. 10. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Arra, hogy 40 ezerért nincs fajtatiszta Husky, se Border Collie, se más fajtatiszta kutya.

Szaporított kutyáért nem adunk pénzt, mert a menhelyen van elég belőlük és anyagilag sem támogatunk olyan embereket a vásárlás által,akik a következő tüzeléskor megint összerakják a lestrapált szukát a kannal, hogy újabb tízezrek kerüljenek a zsebükbe.

Arra, hogy a kutya ne legyen hiperaktív hogy ne féljen tőled. Fogazata rendben legyen, formára, színre, szagra hasonlítson az adott fajtára (tenyésztőknél általában így szokott lenni :D )

Keverék kutyusnál ez nem mérvadó. Szerelem első látásra és kész. A Gondos, következetes nevelés többet nyom a latba!

2014. márc. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,menhelyi lesz úgyis,csak valami fajtához hasonlót szeretnék :) (Anya nem enged keveréket,ez volt a kompromisszum)
2014. márc. 10. 19:33
 3/7 anonim ***** válasza:

szia!


Én így választottam ki a kutyámat az alomból:


Először megfigyeltem őket, ahogy játszanak (melyik a legélénkebb): az enyém elkezdte üldözni a libákat, míg a többi csak az apján lógott.

Utána megfogtam a leendő kutyámat, és jól megnéztem. A szemét, hogy tiszta-e, az orrát, a fülét, a hasát, hogy nem sérves-e. A szőrét, úgy általában az egész kiskutyát, hogy egészséges, élénknek tűnik-e.

Az enyémnek volt a legnagyobb szája, ezért őt választottam :). Ő volt a legbátrabb, a többi csak a kanon lógott, oda sem mertek jönni hozzám.

2014. márc. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És jól jártál vele? :)
2014. márc. 12. 21:12
 5/7 anonim válasza:

Szia!

Először is, hogy 6 hetesnél idősebb legyen, mert az előtt nem szabad elválasztani az anyukájától. Oltási könyv fontos,6 hét után már legalább 1 oltásának meg kell lennie, mert a Parvovírus nagyon veszélyes (főleg) a kölykökre nézve. Nem egy szomorú történetet hallottam... Ezen kívül figyelni kell a féreghajtásra: ha a kutyus sovány, de a hasa erősen ki van kerekedve, gyanús, hogy bizony férges. A magyarországi "tenyésztőkről" meg annyit, hogy nagyon kevés a becsületes ember, jól nézd meg, hol veszel kutyát. A köldöksérv például elég jól öröklődik és volt olyan eset, hogy a "tenyésztő" még fiatal korban elvitte a kiskutyákat megműttetni, mert egytől egyig sérvesek voltak. Egy dolgot tudok ajánlani: ha felnő, mindenképp ivartalaníttasd! Sok kellemetlen helyzetet el lehet vele kerülni.

Remélem, tudtam segíteni és rengeteg örömödet leled majd az új kedvencedben! :)

2014. márc. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szia!


Igen, jól jártam vele :). Imádom :) Nagyon szeret engem, okos, értelmes. Amúgy mudi kan. Szépen játszik a kétéves keresztfiammal is, nagyon vigyáz rá.

Amúgy meg olyan, mint az agár. Megszalad, utána meg kinyúlik :).

2014. márc. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. márc. 14. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!