Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen a kutyám szőre?...

Miért ilyen a kutyám szőre? Képek csatolva

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


2014. márc. 14. 16:44
 1/9 zsuzsabazsa ***** válasza:
73%
Olyan mintha korpás lenne. Szerintem korpa, de akkor nem volna fényes a szőre.
2014. márc. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

zsuzsabazsa

attól még lehet korpa. az én kutyámnak akkor szokott ilyen lenni a szőre amikor a melegebb lakásból kimegyünk a hidegre hosszabb időre. pl most kora reggel és télen ha nem adok rá kabátot

2014. márc. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 zsuzsabazsa ***** válasza:

Persze, hogy lehet korpa, írtam is, hogy szerintem az.

Volt olyan kutyám amin csak kevés korpa volt, de volt olyan is a nagy többségében, amelyiknek még a szőre is fénytelen és matt volt. Ami ezen a kutyán látszik, nem olyan súlyos. Ki kell alaposan kefélni és valamilyen szőrre való olajjal bedörgölni.

2014. márc. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ezek a képek most készültek és nagyon jó idõ van kint. Amúgy én is korpára gondoltam, esetleg valami alergia. Ha korpa mit lehet vele kezdeni? Mutassam meg állatorvosnak?
2014. márc. 14. 17:00
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, ez korpa, vagy esetleg hámlik kicsit a bőre. Pontosan nem tudom mit kell használni erre, de gugli a barátod. :) Keress rá arra, hogy kutya korpásodás, kutya bőre hámlik stb. Biztos találsz a neten valami olajas krémet, ami jó lenne erre, vagy nem olajos de akkor is valamit, ami elmulasztja. :D
2014. márc. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi:)
2014. márc. 14. 17:36
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is a hidegtől szokott ilyen lenni. Ha lakásban tartott, akkor azért hajnalban elég hideg van még, ha a szél is fúj hozzá, elképzelhető, hogy megfázik a bőre. Telente mi is odafigyeltünk a kabátra, de ahogy jött a jobb idő gyorsan elhagytuk, az egyiknek rögtön korpás is lett a szőre. Pár nap, és néhány fésülés után el is tűnt magától.
2014. márc. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nállunk is korpásak lettek, a háromból kettő. A doki azt ajánlotta hogy nizoral samponnal fürdessem meg őket, hagyjam rajta néhány percig majd alaposan mossam ki a szörből. Nállunk működött a dolog.
2014. márc. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi:)
2014. márc. 15. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!