Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok?...

Iro Alfonz kérdése:

Milyen kutyát ajánlanátok? Lehetőleg kerüljétek el a padlócirkálókat. Hatalmas nagy kertünk van, de neki ellenne kerítve egy nagy rész, hogy kényelmes legyen neki. Minden napomat suli után rá szánnám, addig szüleim meg bátyám foglalkoznának vele.

Figyelt kérdés
Közepes-nagy kutya között filózok, fajtiszta, 8 hetes lenne nekem az ideál. Nincs kisgyerek a házban, kedvencként tartanám ill. mindennap sétáltatnám tőle függően, meg játszanék vele, reggel este kaja, tanítanám + kutyasuli. Szuka lenne amúgy.
2014. márc. 17. 18:12
1 2
 1/18 anonim válasza:
Én ajánlanám a spánieleket, a francia bulldogot, a boston terriert, labrador vagy golden retriever de nekem még a beagle is tetszik.De a basset hound se rossza fajta.
2014. márc. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Németjuhász? Skótjuhász?
2014. márc. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%

Ha már tudod, hogy neked a fajtiszta és 8 hetes az, ami való, akkor nem sokat tudsz... :) Kb. olyan, mint amikor egy életre választott nőre azt mondod, hogy neked a nagymellű, szőke való... Talán nem ez a legfőbb szempont, bár a te korodban úgy tűnik, hogy de. :) Mellesleg, ami a kényelmet illeti, a bezárt hely nagysága csak kicsit fontos, százszor fontosabb, hogy amikor nem oda van bezárva, mit csinál, és azt hogyan teszi. Konkrét fajtát azért nem javasolok, mert semmit nem tudtam meg rólad, amit meg igen, abból azt gondolom, hogy egy lelkes sznob vagy, de nincs kifejezetten ilyen célra kutya.

hogy valami hasznomat is vedd: [link]

2014. márc. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
37%

Cavalier king charles spániel, angol cocker spániel, amerikai cocker spániel, breton spániel, angol springer spániel, sussex spániál, king charles spániel, welsh springer spániel.

Igen, spániel-fan vagyok! :)

Esetleg egy menhelyi keverék is jó lenne kedvencnek. Puli, Pumi, Mudi is megfelelne. Ha udvaron tartod hosszúszőrű kell, de kiskorukban lehet, hogy bennt kéne tartani, ha hideg van (pl. télen).

2014. márc. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Sajnos a hosszú szőrű kutyák bundáját jobban kell gondozni mint a rövid szőrűekét (na ne ba$$z), ezért nehéz lenne pl. egy goldit gondozni efelől. Én sajnos nem vagyok egy nagy spániel fan, amúgy aranyosak meg minden. Eddig a Német juhászon gondolkodtam meg a Labrador Retrieveren, viszont egy kis kutya tetszik nekem ami meg a Corgi. Jelenleg ezek azok amelyek talán illenének hozzám. Amúgy köszi az eddigi válaszokat.
2014. márc. 17. 19:32
 6/18 anonim válasza:
Az en kutyusom szoret nem kell apolni,ennivaloan cuki,interaktiv kis kutya. Neked a MUDI kutyat tudom ajanlani nagy resz kell neki,kozepes termetu,nem kell apolni a szoret es nem kell furdetni sem(ha a kertben lakik) pont neked valo kiskutya.
2014. márc. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
Ja MUDI kutyak rendkivul inteligensek, konnyen tanulnak.
2014. márc. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Igen, tetszik a Mudi. Ezen is elgondolkodom, ill. ez ugye jól tud alkalmazkodni egyéb háziállatokhoz pl. macska, nekem is van egy. Viszont a Labrador eléggé megtetszett, róla mi NAGYON fontosat lényeges tudni?
2014. márc. 17. 19:58
 9/18 anonim ***** válasza:
88%
Rövid szőrű kutyát nem tarthatsz kint, ha kint szeretnéd hosszú szőrű kell ami = több ápolás. Ez van.(Amúgy kis méretűt sem lehet kint tartani).
2014. márc. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Hát igen, kicsi a szőrük a kicsiknek. Viszont benti nem lehet, mivel anyám vagy őt vagy engem dob ki. Olyan kéne amelyik alkalmazkodik a hideghez, mert nálunk nyáron halál télen fagyás van. Amúgy kicsit ilyen lab, goldi, njuhász nagyságúra gondoltam, husky sajnos macsek miatt nem a legjobb meg ott a sok bunda gondozni fú.
2014. márc. 17. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!