Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez így tényleg hatásos?

Ez így tényleg hatásos?

Figyelt kérdés

Ha a kutya nem eszi meg a tápot el kell venni előle?

Ez nálatok bevált? Mert nem merem megpróbálni. De tényleg nem lesz baja,ha egy napig nem kap ételt? És ebből tanulnak? Egy száraz tápot nem evett edig meg,de kipróbálom ezt ha hatásos.

Köszi a válaszokat. :-)



#táp #éhes #tápmegvonás
2014. márc. 18. 15:08
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
81%

10-es: már ha normális az a szülő. Én több olyan 10+ éves embert ismerek, aki még életében nem evett nyers zöldséget, mert anyuci sajnálta az erőfeszítést a pizzarendelésnél többre.


Még annyit, hogy általában amúgy a kutyák tanulnak belőle, megjegyzik egy életre, és nem válogatnak.

2014. márc. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
87%
Az állatok nem emberek, hogy megunják azt a táplálékot ami tartalmaz mindent, amire szükségük van. Gondolj bele, hol etetik pl a lovakat kakaóscsigával meg egyéb ilyen vackokkal? Őket is abrakkal etetik, ugyan úgy a kutyának is megfelelő a táp. Az nem baj ha kap nasit (husi, sajt, stb), de azt is csak akkor szabad ha a "főételt" hiszti nélkül megeszi.
2014. márc. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
85%

Semmi baja se lesz. De arra készülj fel, hogy egyes kutyák hetekig képesek koplalni, ha nem tetszik nekik a kaja.

És azért arra figyelj oda, hogy fejlődő kutya esetében nem feltétlenül jó hagyni, hogy napokig ne egyen, illetve ha mellette nassoltatod, akkor megint csak nem fogja megenni a tápot. Szóval, ha ebbe belevágsz, csak úgy, hogy semmi mást nem kaphat enni, csak tápot.

2014. márc. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 zsuzsabazsa ***** válasza:
57%

Sajnos egy ideje az emberiség úgy elbaszta a kutyák etetését ahogy csak kell. A saját kényelmüket nézik azzal,ha csak kifejezetten táppal etetnek.

Elsősorban a kutyáknak ragadozó fogazatuk van. Megragadásra, tépésre és rágásra vannak a fogaik. A szemfogak sem hiába vannak, azoknak a zsákmány megragadására, elejtésére, ölése a cél.


A kutyának elsősorban a hús az eledele, aztán ehhez jöhet a többi egyéb amit már mi emberek kitaláltunk nekik pl a táp.

2014. márc. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
71%

zsuzsabazsa, és mond már meg hogy te manapság hol látsz olyan kutyát amelyik elejti magának a zsákmányt meg megöli és úgy fogyasztja el? Majd biztosan pórázostul nekiindul a zsákmánynak, meg el is ejti... Kicsit el vagy keveredve az idősíkokban.


Én is támogatom a BARF módszert, azzal is etetek, de itt nem ez volt a kérdés. Mindenkinek szíve-joga eldönteni hogy mivel eteti a kutyáját. Ha a kérdező sem Pedigreevel, Chappivel és barátaival etet, akkor gondolom nem lesz problémája a kutyának a táptól.

2014. márc. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 zsuzsabazsa ***** válasza:
34%

Nem vagyok elkeveredve az idősíkon, csak rosszul értelmezel.


A szöveg tájékoztató. A jelenlegihez kapcsolódó mondat a végén van-volt.

"A kutyának elsősorban a hús az eledele, aztán ehhez jöhet a többi egyéb amit már mi emberek kitaláltunk nekik pl a táp."

2014. márc. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
73%

Elveszem, ha nem eszi meg, de ilyen még csak új, mentett kutyánál fordult elő. Második körben beáztatom, mert a többségük nem tudja, mi az a táp, úgy megeszik, aztán pár nap alatt szárazra váltunk.

Nekem a legfontosabb az, hogy olyat egyen, aminek megfelelő az összetétele. Ha tápot váltunk valamiért és nem szívesen eszi az új tápot (vagyis megeszi, de ímmel-ámmal), akkor viszont figyelembe veszem az ízlését és másikat próbálok. Szóval a lényeg, hogy olyat egyen, ami neki jó és ízlik is. Szerencsére nincsenek ilyen ételmegtagadási problémák, megeszik mindent, de az nekem külön öröm, ha még szereti is.

2014. márc. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 Szilvi & Argos ***** válasza:
84%

Kutyámnál régebben voltak időszakok, mikor ímmel-ámmal, vagy egyáltalán nem akarta enni amit kapott, hagyott belőle, stb. Lehetett az táp, áztatott táp, vagy főtt kajával kevert táp.

1-2 nap koplalás után általában megsajnáltam. Aztán bedühödtem, és mikor egyszer nem akart enni, két napig SEMMIT nem adtam neki, vagyis de, üres tálat, amit kikentem egy kis párizsival, hogy legyen illata :D 3.-4. nap negyed adagot kapott enni, aztán 2-3 napig fél adagot, majd később emeltem a normál adagra...utána bármit evett, azóta sincs vele baj :D

2014. márc. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Oké köszönöm a válaszokat. Csak az a gond,hogy tegnap megpróbáltam,és anya adott neki konzervet,mert ,,Milyen éhes szemekkel néz". Mondtam neki hogy ilyen többet nem lesz. Mert a kutyatáplálásban a húgommal nagyon jók vagyunk,csak anya ilyen jófej a ,,szegény menhelyi háromlábú kutyussal".Ne értsétek félre én nagyon szeretem a kutyust,de ha így folytatjuk,akkor az lesz,hogy any a végén kézből fogja eteni a kutyát.

amúgy Aldi Romeo Excellencet kap,plusz hétvégén csontos husit.

Jöhetnek még válaszok.

2014. márc. 18. 18:17
 20/28 anonim ***** válasza:
Bár még nem próbáltam, de én is nagyon támogatom ezt a koplalásos módszert, szinte mindig be szokott válni. Viszont az aldis táp nem a legjobb, ha kutya lennék, én sem enném meg :D komolyan, nem szeretnél esetleg valami pénztárcakímélő, jó minőségű tápra váltani? Pl. Brit, Brit Care.
2014. márc. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!