Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy tenyésztőnek mennyire éri...

Egy tenyésztőnek mennyire éri meg több kan kutyát tartani?

Figyelt kérdés
Több honlapon láttam hogy van egy csomó kan kutyája, ennek mi értelme? van akinek 10-12 kanja is van több fajtából igaz, de mondjuk fajtánként 4-5-6.
2014. márc. 18. 18:18
 1/7 zsuzsabazsa ***** válasza:
77%
Nem akar vacakolódni a kölykökkel ami valahol érthető is. Tart egy pár kitűnő fedező kant, persze ha valóban kitűnő és azokkal fedez. Remélhetőleg ráteszi egy nagyon jó szukára és megegyeznek valamiben. Vagy árban vagy kölyökben vagy amiben gondolják.
2014. márc. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%
Én eleve nem tartom igazi tenyésztőnek azt, akinek csak kan kutyái vannak és mindenkinek "odaadja" fedezni, de azt sem szeretem, ha egy "tenyészetben" sok szuka van, mert az se más, csak szaporítás.
2014. márc. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Ne haragudj, de itt a kérdéssel alapjaiban gond van, ha a megéri számodra a pénzt jelenti. Egy tenyésztő ugyanis nem az alapján dönt, hogy megéri-e (nem éri meg tenyészteni sem) és ha több kant tart, akkor azt nem azért teszi, mert azokat használja csak fedeztetésre. Azért tartja meg, mert szép a kutya, úgy gondolja, túl jó ahhoz, hogy kiengedje a keze közül. Lehet, hogy használja maga is, de ez még véletlenül sem azt jelenti, hogy csak azokat használja fedeztetésre. Aki ezt teszi, az nem nem tenyésztő, hanem törzskönyves szaporító.
2014. márc. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy egy tenyészetben hány kutya van, abszolút nem releváns, ez a dolog ennél azért kicsit bonyolultabb.
2014. márc. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
4 kanom van, belőlük 1 fedez. 2 még fiatal, egyenlőre igértesek, de majd az idő eldönti. 1 pedig más fajta, amihez nem értek, igy meghagytam a tenyésztőnek a fedeztetési jogot. mind a 4 kutyával dolgozunk a párommal.
2014. márc. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Miért baj az, ha töb szuka van? Normális tenyésztő egy szukát max. 3-4x fedeztet egész életében. Nah, ha egy tenyésztő lehoz mondjuk másfél/évente egy almot, akkor azt nem teheti meg ugyanazzal a szukával...mert az szaporítás. Tegyük fel van egy nagytestű szuka. 2 éves kor előtt biztos nem fogja befedeztetni. Mondjuk szül 2,5 évesen, mésfél év múlva 4 évesen...és 5 és fél évesen.... 7 évesen már nem fialtatja... Szerintem egyértelmű, hogy több szukát tart, már csak azért is, hogy ki tudja választani a legoptimálisabb párosítást. A kannal pedig ugye kevesebb a gond, és tényleg úgy van, hogy ha nagyon jól sikerült nem adja oda másnak:)
2014. márc. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Akiteki ***** válasza:
Teljesen igaza van 3-asnak. Nem azért marad egy kan, mert mindenkit be kell fedeznie, aki arra jár, hanem hogy megmutassa milyen szép kutyái vannak. Egy kan mindig látványosabb, mutatósabb mint a szukák. Egy tenyészetben pedig értékmérő, hány szép kant tud felmutatni. Ennek (ahogy a tenyésztésben minden másnak is) semmi köze az anyagiakhoz.
2014. márc. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!