Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy éves labradorom megvédene,...

Egy éves labradorom megvédene, ha rám támadna valaki az utcán?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy alapvetően nem őrző-védő kutya, sőt, de gondolom benne is van védelmező ösztön a gazdája iránt...Ezért merült fel bennem a kérdés. Van, aki példát tudna hozni a saját életéből?



Néha próbálgatjuk éjjel, hogy egyikünk kimegy, megkopogtatja az ajtót, ablakot, de a kutya nyílván tudja, hogy mi vagyunk...egy idegennel fogalmunk sincs hogy bánna...



A barátainkat, ha ismeretlenek is, körbeugrálja s játszik velük...


2014. márc. 19. 08:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

tegnap olvatsam a hirekben hogy egy "harci kutya" (bull terrier fél) ami köztudottan agresszív volt és ketrecben tartották kiszabadult és az utcán rátámadt egy 9 éves kislányra. Egy férfi arra sétáltatta tacskóját, és amikor a tacskó meglátta hogy a másik marcangolja a sikitó kislányt kitépte a pórázt a gazdája kezéből és neki ment a másik kutyának, így a kislány kiszabadult és eltudott menekülni.. közben már a szomszédok is megérkeztek "felfegyverkezve" hogy szét szedjék a két kutyát, de a tacsinak olyan súlyos sérülései lettek hgy az állatorvos már nem tudta megmenteni.


Persze hogy igaz e a hír azt nem tudom, Szerbiába írták az esetet.

2014. márc. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
:)
2014. márc. 19. 08:52
 3/11 anonim ***** válasza:

Nemcsak a fajta számít ilyen esetben, hanem az is, az adott kutyában van-e működő védőösztön.

1 éves kutya amúgy még növendék, Majd másfél-két éves korára lesz kifejlett felnőtt testre és agyilag is.

2014. márc. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mikor anyukámmal szívóztak anno részeg kötekedők, a labrador szukája beállt közéjük és felborzolt sörénnyel morgott. Tettlegességig nem ment el, de egy labitól szerintem nem is várható.
2014. márc. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
expáromék szüleinél voltunk a közös kutyával. párom neki állt "játszani" a 13 éves öcsével akinek egy időután persze már fájt a birkózás és nevetés helyett már jajjgatott, majdnem sírt.. az exem nem vette a lapot és tovább szorította szerencsétlen gyereket, amikor a kutya -észrevette hogy a gyereknek már nem játék- szőr borzolva elkezdett az exemre ugatni és körülöttük ugrálni... igaz ő nem labrador..
2014. márc. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Utcán talált, kötélről elszabadult (már bele volt nőve a nyakába) labrador retriever jellegű fiatal, szuka kutya itthon nagyon megadóan, megalázkodóan viselkedett. Mindenkivel barátságos volt, evés közben a szájában lehetett turkálni. Mikor később sétálni vittem, egyszer jött egy lovaskocsi két cigánnyal a bakon és olyan szinten kezdett őrjöngeni a kutya, hogy csak lestem. o.O


Ő nyilván a múltjából fakadóan reagált így, de a hangoskodó, kötekedő, erős szagú (pl. részeg) emberektől a legtöbb kutya nyugtalanná válik. Ha nem is védelemből, de önvédelemből beleszólhat a vitába.

2014. márc. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Sn0wf0x ***** válasza:
Ez nem annyira a kutya fajtájától függ. Normális esetben, főleg, ha sokat tölt együtt a gazda a kutyájával, a kutya megpróbálja megvédeni a falkáját...
2014. márc. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Labi keverékem volt 15 évig. Igen, többször megvédett. Azt nem tudom, hogy vajon támadt volna, vagy sem, odáig szerencsére nem jutottunk el, de a szája nagyon nagy volt. Volt egy amerikai bulldogom, ő aztán megvédett amennyire csak lehet. Ő is elsősorban ugatással, meg habzó szájjal acsargott, de ha elengedem széttépi az illetőt. Pedig ő csak ideiglenes volt 6 hónapig.
2014. márc. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
:) Köszi a válaszokat!
2014. márc. 19. 18:18
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom... de az ismerősömé halálra nyalná.
2014. márc. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!